Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Na jó, tanácsot kérnék, mit...

Na jó, tanácsot kérnék, mit rontok el? Amikor ott vagyunk szobatiszta, ha egyedül van nem az?

Figyelt kérdés
6,5 hónapos (!!!) nagytestű szuka. 3 hónapja van nálam, mindent betartok amit Ti is írtatok, meg én is így gondoltam. Nem első kutya, a többiek már ennyi idősen majdnem teljesen szobatiszták voltak. Se pelus, se szidás. Bár az utóbbi időben bevallom már szidnám érte, de nem csinálja ha itthon vagyunk. Amikor elhoztam 2 hetet voltam vele itthon. Most szintén 10 nap szabadságom volt, végig figyeltem rá, meg sem próbált bepisilni, bekakilni. Simán kibír 10 órákat is, leteszteltem. Egyébként naponta 5x megyünk le, rendesen le van fárasztva. De ha alszunk, vagy nem vagyunk itthon simán bepisil, be is kakil. Nagyon szófogadó kutya, nem domináns, de nincs is elkényeztetve, szabályokat betartatom vele. Például 4 hónaposan már teljesen behívható volt. De ez a pisi, kaki dolog kikészít. Kérlek adjatok tanácsot miért csinálja? Márciustól megyek vele kutyasuliba, hátha ott is segítenek, de addig is még van 3 hét. Minden másban "tökéletes". De ez már nem az elegem van kategória, hanem már el vagyok keseredve:(
2014. febr. 5. 18:13
 1/3 anonim ***** válasza:
80%
Ez szeparációs stressz.Legjobb kivárni a kutyasulit,hogy szakszerű tanácsokat kapjál.
2014. febr. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod. Most utána olvastam ennek.


Nem babusgattam soha, és direkt figyeltem erre a fokozatos egyedül hagyásra. Az tény, hogy eleve egy érzékeny kutya, pont ezért bántam vele finomabban, de azért következetesen. Tehát ha rosszat csinál elég erősen rászólni, nincs szükség grabanc rángatásra, seggrepacsira, mert azonnal abbahagyja. A Cerbi féle falkavezér szabályokat is betartjuk. Ágyra nem jöhet fel. Kanapéra csak ha felengedem, magától nem megy fel. Ezt is most vezettük be 2-3 hete, de a probléma már előtte is volt sajnos. Bár az tény, hogy a papucsomat/cipőmet rendszeresen ellopja ha nem vagyok itthon, és nem rágja ugyan szét, csak azzal alszik.


Gondolod, hogy tényleg szorongana a kutya? És ha igen, mit tudok ellene tenni? Ha tényleg szorong, akkor biztos nem azért, mert falkavezérnek gondolja magát. Volt olyan kutyám is, de ő teljesen más volt. Nála egyértelmű jelei voltak, és másképp volt "rossz".

2014. febr. 5. 19:32
 3/3 anonim ***** válasza:
Próbáld boxba szoktatni,legyen az az alvóhelye.Ezt fokozatosan,jutalmazással kell elérni.Később,alapos lemozgatás után,ott lehet,amikor egyedül van,vagy alszotok.Az ėjszakai becsinálás viszont még lehet szoktatási hiba vagy az,hogy még nem elég érett az idegrendszere.Szerencsés az,akinek hetek alatt szobatiszta lesz a kutyája,másoknál ez azért egy hosszabb érési idő és ennyi idős korban még nem szokatlan ha ėjjel még nem szobatiszta.Az esti séta után már ne igyon és enni a séta előtt bő egy órával kapjon utoljára.Nekem az uti séta este 10-11 között van,20 perc,ezalatt kijelöli magát annyira,hogy pisi ne legyen éjjel.
2014. febr. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!