Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg fázik kint a kutya?

Tényleg fázik kint a kutya?

Figyelt kérdés

Nincs kutyám, de távlati terveim között szerepel.

Csak olvasgatom ezt a kategóriát.


A kistestű illetve nagyon rövid szőrű kutyákat leszámítva, igaz, hogy fáznak kint, a kertben?

Régebben tuti kint voltak tartva.

Ha van szénával bélelt háza, ami mondjuk raklapon, vagy más dolgon áll (lényeg, hogy nem a földön), akkor szerintem nincsen semmi baj.

Jó, a mínusz 10 fokokat és a hidegebbet leszámítva.


2014. febr. 6. 18:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Fajtától, szőrtípustól függ.
2014. febr. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
"A kistestű illetve nagyon rövid szőrű kutyákat leszámítva"
2014. febr. 6. 19:08
 3/11 anonim ***** válasza:
széna helyett szalma, mert a széna allergén lehet. Kistestűeknél jellemz a fázás azért, ha belegondolsz közel vannak a hideg földhöz. A többieket nem tudom...a nagyon rövidszőrűeket pl vizsla, boxer én azért nem tartanám kint télen, főleg nem éjszaka. Én nyugodt szívvel közepes vagy nagytermetűt közepes vagy hosszú szőrrel tartanék kint, amíg icipici kölyök addig még őket sem.
2014. febr. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Volt kuvaszunk, mindig kint aludt, 16 vagy 17 évet élt.

Volt vizslánk is, na az fázós volt, csak nyáron aludt kint.


Most egy kistestű (5kg) hosszú szőrű keverék kutyánk van. Éjszakára bejön a kazánházba, napközben viszont kint van. Szeret a hóban játszani, bukfencelni, meg az orrával dúrni. Szerintem fél éjszaka, azért kéredzkedik be.


Ha a kutyának baja van (fél/éhes/fázik), azt jelzi, ugat például. Meglehetősen pontosan lehet őket érteni.


Ők meg még inkább figyelik és értik a gazdájukat. Ami persze nem azt jelenti, hogy mindig engedelmeskednek is...

2014. febr. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az, hogy régen tuti kint voltak nem teljesen igaz. Régen is voltak olyan fajták, amiket nem tartottak kint és most is vannak. Nem is csak a testmérettől és a szőrhossztól függ, hanem a fajtától is. A magyar vizsla nem szeret kint és fázik, míg a magyar agár akár a ridegtartást is bírja és -10 fokban is jól elvan kint.
2014. febr. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Az agár? Dehát rövid szőrű.

De értem már, a lényeget leírtátok! :)


És a keverékek? Mondjuk félhosszú szőrű, kb. vizslaméretű, de vaskosabb felépítésű kutya? Pl?

2014. febr. 6. 21:38
 7/11 anonim ***** válasza:
fedett ol, raklapon, szalmával, az oké. ha a kutya csak bent van tartva, hozzászokik és télre nem növeszt akkora téli bundát sem, tehát a váltott tartás nem tul jo. tényleg fajtafüggö, attol függ milyen kutyát szeretnél, pl menhelyröl eleve csak ugy tudsz, hogy megmondják, engedik-e csak kintinek. egyébként fütött olakat is lehet már venni a fázosabbaknak. ha venni tervezel, a tenyésztövel tudod leegyeztetni. mondjuk egy kaunak nem biztos hogy szüksége van egy szönyegre a kandallo elött :) milyen tipusokban gondolkodsz, attol függ.
2014. febr. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
félhosszu ször, vizslaméret, simán birja kint, joapámék, meg mamáék ugye még elég falusiak voltak, nekik minden kinti volt, a faluban arra néztek furán aki akár beengedte kis idöre is az állatot (ezt csak az érti aki jártas arrafelé :D) de mindig volt kis szönyeg az ol bejáratán hogy védett legyen, pokroc, és/vagy szalma, emelt helyen hogy azért ne a leghidegebben álljon, viz ne álljon meg benne. de neten is simán utána lehet nézni ezeknek a praktikáknak, ird be google ba hogy: kutya kinti tartás vagy kutyatartás télen, stb, probálgasd
2014. febr. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Menhelyen van raklap + szalma, és jónak néz ki :)

Majd menhelyit szeretnék. Egyelőre álom a kutya. De amint lesz lehetőség, én szeretnék.

Egyelőre elméleti kérdés - bár majd gyakorlati lesz.


A váltott tartás nem jó, tudom. A kabátot is megértem városi kutyákon, ugyanis 20-25 fokból ki a mínusz ötbe...

2014. febr. 6. 22:04
 10/11 anonim ***** válasza:
ő pl bírná: [link]
2014. febr. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!