Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz hogy a kan kutyák sokáig...

Igaz hogy a kan kutyák sokáig vissza tudják tartani a vizeletüket?

Figyelt kérdés
Ezt olvastam egy kutyás oldalon, szeretném megtudni hogy ez igaz-e. Ha igaz, mennyi az a sokáig? Pár perc, egy óra, esetleg fél nap? Ez kistestű (30-35cm) szobakutyáknál is így van? Kölyköknél is? Szuka kutyusok ezt nem tudják megcsinálni? A székletét is vissza tudja tartani?
2014. febr. 6. 19:27
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Igen, a kankutyák (felnőttek) csak akkor szoktak vizelni, ha meg kell jelölni egy területet. (ösztön) Viszont mindig vann bennük vizelet, egy kicsit mindig ki tudnak préselni. Kb 2 napig tudják visszatartani. Ha már kifejlett, felnőtt példány a szobakutya, igen, de a kölyköknél még nem, mert még nincs "saját" területük, amit meg kéne védeni. A szukák nem mivel a hím feladata őrizni a területet. A székletét nem, naponta legalább egyszer minden kutya kakil.
2014. febr. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%
Nem, nem csak akkor szoktak vizelni, ha jelölnek... o.O Honnan jön ez a baromság?
2014. febr. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Te jó ég egyes -.-


Ez egyedfüggő. A 11 kg-s keverék szukám akár 14-15 órán át is képes tartogatni a pisit. Utál kimenni az esőbe, olyankor úgy kell kirugdosni :-D

2014. febr. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Akiteki ***** válasza:
100%
Nekem a szukám is megcsinálja ezt. Este korán sötétedik, ő már nem akar kimenni. Reggel meg imád sokáig aludni.
2014. febr. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egy egészséges felnőtt kutya legyen az szuka vagy kan kibírja két sétáltatás között, ami ideális esetben napponta 3 alkalom. Estétől pedig kibírja reggelig.


A kölykök nem bírják hosszú órákra tartogatni, őket sűrűbben ki kell vinni.

2014. febr. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ez hülyeség. Egy felnőtt kutya tovább vissza tudja tartani, ha kell. A kölykök és az idős kutyáknál ez az időtartam rövidebb.

Ha hétvégén délbe kelünk fel, akkor is visszatartja a fiú és a lány kutyám is. De nem is értem, hogy ez miért olyan fontos, hiszen rendszeresen KELL sétáltatni a kutyákat.

2014. febr. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!