Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pici varos sebek vannak a...

Pici varos sebek vannak a bőrén, úgy hallottam több rossz körülmények közül jövő kutyusnál van ez így. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Kistestű, középkorú (7 év körüli) francia bulldog lánykáról van szó (igen, megint én vagyok az:)), múltjáról tudjuk, hogy kinti tartás, istálló, elletés, moslék voltak a körülményei. Rgészségügyileg igyekszem felhozni, már csak ez az egy dolog maradt: amióta elhoztuk vannak neki icipici sebei...a sebet, nyílt állapotában soha nem láttam, mindig csak pici varos puklikat érzek ha simogatom. A hátán van egy, a többi az oldalán, összesen kb 5-6 db, gombostűfejnyi.


Eddig ami volt: ahogy hűlt az idő korpásodott nagyon...időközben jobb tápja lett, plusz elkezdett szőrtápláló vitamint enni (Bobit, tudom, hogy gagyi, de jelenleg erre futja), vettem gumisörtés fésűt, plusz kaptam kölcsön cortizeme krémet, amivel bekentem, bemasszíroztam...ezzel a kombóval kb 4-5-6 nap alatt a korpa totál eltűnt, a szőre fényes és mesés, de a pici sebek nem múlnak...már egy hónapja nem korpás, a szőre totál rendben, de ezek még mindig ott vannak. Nem piros, nem vakarja, nem csinál vele semmit.


Hallottam, hogy több ilyesmi kutyusnál jelen van ez....lehetséges, hogy az immunrendszere lenne legyengülve? (ami ugye táptalaja lehet pl a szőrtüsző atkának, aminek az 1. fázisa még nem viszket)


a dokik (2nél voltam, plusz egy hallgatóval beszéltem) azt mondták, hogy nem tűnik semmi komolynak, lehet, hogy neki ilyen a bőre...de ezt azért totál nem tudom elhinni, hogy ez így oké.



2014. febr. 6. 20:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
lehet, hogy kutyákkal verekedett, a buldogokat sokszor képzik ilyenre. Békén kell hagyni, Nem szabad, hogy a kutya elvakarja.
2014. febr. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

ő egy francia bulldog...elől nincsenek fogai, ősz a pofija, nyugodt, megadó típus. 7 hónapja nálam van, amikor elhoztuk (nyáron) volt neki ilyenje, de kevesebb...ahogy hidegebb lett, több lett. Bár igazából mindig 3-5 db van neki, lehet, hogy nem köthető az évszakokhoz sem.


A francia bulldogok NEM verekednek...mármint harcolnak, vagy ilyesmi. A játék az egy másik dolog...bár ahogy ismerem, ő sajnos "nem tud" játszani...nem érti a dolgot még sem az emberrel sem más kutyákkal.

2014. febr. 6. 20:32
 3/14 Akiteki ***** válasza:
Fürdetni próbáltad? Nem ázik le?
2014. febr. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

amikor még meleg volt, próbáltam, és nem.


Egyszer belekapott a fésű véletlenül, és akkor egy ilyen ujjlenyomatnyi helyen lejött neki. Alatta rózsaszín, friss bőr van, nem vérzett. Lefertőtlenítettem, bekentem kék krémmel, de ugyanolyan kis varos izé lett ott neki.


Most nem fürdetem, mert hideg van és nem marad meg bent...(rábízom mikor van bent vagy kint, általában soha nincs bent:P) de amikor betadinnal áttöröltem nem jött le...

2014. febr. 6. 22:16
 5/14 Akiteki ***** válasza:

Következő ötletem a kék kenőcs lett volna. :)

Közben felugrott itt egy reklám és eszembe jutott valami: Kutyáknál vajon létezik pikkelysömör? A tünetek pont ilyenek.

2014. febr. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

de ezek csak pöttynyik és kevés.


amire én gondoltam,nem lehet h 1. fázisú szőrtüsző atka? az még nem viszket és volt egy kép a 200ból amin picit ilyesmi,és azt az immunrendszerrel köti össze...lehet az?


neostomosan segítene?vagy tudtok vmi természetesebbet?


teafaolajra gondoltam,de kiderült hogy nagyon veszélyes kutyákra. Még van egy halvány reményem h a korpa maradványa,mint embernél is,mert a korpa elmúlása óta nem jött ki újabb,ez az 5 stagnál,de nem esik le:-S


tudom,hogy bonyolult vagyok,bocsi:-S

2014. febr. 6. 23:52
 7/14 anonim ***** válasza:
Pár hónapja hozzám került egy kis pincsi keverék. Neki a fülén voltak ilyenek. Én arra tippeltem, hogy valami szúrós gaz csinálhatta. Nem viszketett, nem lett rosszabb, de beletelt vagy két hónapba mire elmúlt neki.
2014. febr. 7. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

nah olyanjaink is voltak, de azok elmúltak a kitartó betadinozástól, krémezéstől. Ezek nem:S És mivel ez nem seb igazán csak egy darab var, így kenni is nehéz a kék krémmel, mert mit kensz? leginkább 5 kék pöttyel magán távozik tőlem a kutya.


Egyébként jelenleg hol lehet kék krémet még beszerezni? ott már nincs ahonnan ez volt:S

2014. febr. 7. 07:04
 9/14 Akiteki ***** válasza:

Nem hinném, hogy atka lenne, az sok pici tűhegynyi pötty.

Állatorvosnál lehet már kapni kék kenőcsöt. A boltjuk meg elköltözött az Oktogonhoz valami pinceszerűbe, még én sem voltam csak mondták hogy most ott vannak.

A vart nem érdemes vele kenni, csak ha leszeded és a rózsaszín részt.

2014. febr. 7. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
érdemes leszedni? ugyanolyan var lesz a rózsaszín helyén:-S
2014. febr. 7. 07:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!