Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pici varos sebek vannak a...

Pici varos sebek vannak a bőrén, úgy hallottam több rossz körülmények közül jövő kutyusnál van ez így. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Kistestű, középkorú (7 év körüli) francia bulldog lánykáról van szó (igen, megint én vagyok az:)), múltjáról tudjuk, hogy kinti tartás, istálló, elletés, moslék voltak a körülményei. Rgészségügyileg igyekszem felhozni, már csak ez az egy dolog maradt: amióta elhoztuk vannak neki icipici sebei...a sebet, nyílt állapotában soha nem láttam, mindig csak pici varos puklikat érzek ha simogatom. A hátán van egy, a többi az oldalán, összesen kb 5-6 db, gombostűfejnyi.


Eddig ami volt: ahogy hűlt az idő korpásodott nagyon...időközben jobb tápja lett, plusz elkezdett szőrtápláló vitamint enni (Bobit, tudom, hogy gagyi, de jelenleg erre futja), vettem gumisörtés fésűt, plusz kaptam kölcsön cortizeme krémet, amivel bekentem, bemasszíroztam...ezzel a kombóval kb 4-5-6 nap alatt a korpa totál eltűnt, a szőre fényes és mesés, de a pici sebek nem múlnak...már egy hónapja nem korpás, a szőre totál rendben, de ezek még mindig ott vannak. Nem piros, nem vakarja, nem csinál vele semmit.


Hallottam, hogy több ilyesmi kutyusnál jelen van ez....lehetséges, hogy az immunrendszere lenne legyengülve? (ami ugye táptalaja lehet pl a szőrtüsző atkának, aminek az 1. fázisa még nem viszket)


a dokik (2nél voltam, plusz egy hallgatóval beszéltem) azt mondták, hogy nem tűnik semmi komolynak, lehet, hogy neki ilyen a bőre...de ezt azért totál nem tudom elhinni, hogy ez így oké.



2014. febr. 6. 20:07
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
a szőrtüsző atka először a lábak végén, a szem körül, és a pofán jelentkezik, eléggé jellegzetes szaga van. Ha nem lenne már ilyen régóta nálad, akkor azt mondanám talán bolhaallergia. Kéne vetetni az egyikből egy bőrkaparék mintát, hátha kimutat valamit. Hasaljatok rá az immunerősitésre, talán valamennyire változik.
2014. febr. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

a lábán,arcán semmi nincs, de a kutyusnak más szaga van,mint a nagyobb kutyánknak. Ez valaki szerint büdi,bár én nem érzem extrémnek vagy kellemetlennek. Amint lesz pénzem elviszem dokihoz még,de most a kajájukra való van félretéve márciusig csak. Ne felelőtlenezzetek le,ha akut lenne,tudnék megoldást,de ez nem az.


vitaminnak immunovet jó? esetleg valami természeteset tudtok? kefír,túró,tojás,almaecet? jót tenne? a lazacolajat ajánlották még,de az most nem fér bele:-S


Nagyon köszönöm, szeretem h én itt mindig normális válaszokat kapok:-)

2014. febr. 7. 12:33
 13/14 A kérdező kommentje:

itt van róla kép:


[link]


[link]

2014. febr. 7. 13:36
 14/14 A kérdező kommentje:
felületes pyoderma a bőrgyógyász szakorvos szerint. Kapott antibiotikumot, majd meglátjuk:)
2014. febr. 20. 11:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!