Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Állatorvosnak lenne értelme...

Állatorvosnak lenne értelme ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves németjuhászom. Vasárnap reggel elvittem sétáltatni (ónos eső esett az este). Minden nagyon csúszott, gondolom eleshetett, magát az esést nem láttam, mert szabadon volt és hátra maradt szaglászni. Sem nyekkenést, sem nyüszítést nem hallottam, tehát nem lehetett akkora az esés. Viszont egy picit sántított utána. Rögtön megnéztem a lábát amire sántít, de nem volt vele semmi gond. Nem vérzett, nem dagadt be stb.

Hétfőn elvittem futni és érdekes volt, mert futás és kocogás közben nem sántít, séta közben néha sántít egy picit. (Sántítás közben nem akarja levenni a terhet a lábáról, tehát nem 3 lábon sétál) A jobb mellső lábáról van szó.


Azóta is minden nem leellenőriztem, a család is végigtapogatta, és nem észleltünk semmiféle duzzanatot. Teljesen szimmetrikus tapintás és szemre is a két első lába. Néha viszont rájön az hogy enyhén sántít. De pl. mikor szagot követ, akkor nem sántít... meg játszani is akar, látszik rajta, hogy szívesen menne már futni is (gyakran szoktam futtatni), mert majd szétveti az energia.


Állatorvoshoz azért nem mentem, mert nem láttam akkutnak a problémát, mivel törés, vágás nincs a lábán. Amikor tapogatjuk, akkor hagyja magát, nem kapja el a lábát...

És ezért úgy láttam, hogy az állatorvos se tudna vele semmit sem csinálni.


Viszont aggaszt, hogy vasárnap óta néha-néha(!) előjön a sántítás. Szerintetek csak pihentetni kell, vagy állatorvoshoz kéne vinni?


Diszpláziát azért zártam ki, mert az első lábára sántít, a hátsó lábak teljesen rendben vannak szerencsére!


2014. febr. 7. 07:47
 1/7 A kérdező kommentje:
minden nem helyett minden NAP
2014. febr. 7. 07:48
 2/7 Akiteki ***** válasza:
100%
Megrándíthatta. Előfordul ilyesmi. Pihentesd 1-2 napig, aztán nézd meg. Ha akkor sem javul, vidd orvoshoz.
2014. febr. 7. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az állatorvos röntgen tud róla csinálni, amivel mindent látni fog. De ha nem rég óta áll fenn a probléma akkor pihentetném még neki egy ideig és ne fuss vele.
2014. febr. 7. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Vasárnap történt, 5 nap telt el.


A rándítás akkor talán 1-2 hét kell míg helyrejön. Addig a séták is rövidek legyenek?

2014. febr. 7. 07:59
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha sántít közben akkor igen, de ha nagyon megörül tőle akkor nem muszáj.
2014. febr. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
lehet egy könyökröntgent nem ártana majd neki csináltatni a későbbiekben. lehet rándulás, izületi gyulladás, bármi. Ha nem javul pár napon belül, én megmutatnám dokinak.
2014. febr. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én elvinném orvoshoz. Bár hozzá tartozik, hogy a "majrésabb" gazdik közé tartozom, aki, ha valami olyat észlel, ami nem tetszik vagy egy pici kis aggodalomra ad okot, én egyből orvoshoz viszem. Baj ebből még nem származott, hogy többet volt orvosnál, mint ahányszor indokolt lett volna valóban, de legalább a lelkem nyugodt ilyenkor.


Ha az orvos megfogdossa, átnyomkodja neki, esetleg csinál egy rtg-t abból semmi baj nem történhet.


Pont tegnap előtt történt, hogy sétáltattam a kutyám, és egyik pillanatról a másikra hirtelen a lábam elé futott. Már nem tudtam megállni és gyakorlatilag felborítottam, ráléptem. Keservesen sírt, ölbe kaptam, szaladtam vele hazáig, de a kezemben sem hagyta abba a sírást. Egyből kocsiba be, meg se álltam vele az orvosig.


Egy szó, mint száz, nincs vesztenivalója annak, ha megmutatod dokinak! :)

2014. febr. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!