Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnénk a szomszéd...

Mit tehetnénk a szomszéd kutyája ellen?

Figyelt kérdés

Azzal kezdeném, hogy nagyon jó viszonyt ápolunk a szomszédunkkal, rendszeresen átjárunk egymáshoz. Emiatt a jó viszony miatt sincs rendesen kiépítve a kerítés a két telek között, évtizedek óta ilyen, mert így kényelmesebb átjárkálni, mindenféle cuccot átvinni. A gond kb egy fél éve van, amióta új kutyát vettek magukhoz, ugyanis a kutya átjár hozzánk. Még ezzel sem lenne baj de tűrhetetlen a viselkedése. Felforgat, szétrág, tönkretesz mindent, ellopkod mindent ami ki van rakva, kiszedi és szétszórja a szemetet, üldözi a macskáinkat, megeszi a macskáknak kitett ételt. De ami a legaggasztóbb, hogy agresszió jeleit is kezdi mutatni, szalad az ember után és hátulról kapkod a kéz és láb felé. Lehet hogy játékból csinálja, de nekem van kisgyerekem és félek hogy kárt tehet benne, elég nagy testű kutyáról van szó.

Próbáltam szólni neki, hogy nem örülünk a kutyának, de csak a vállát vonogatja, hogy náluk is ezt csinálja a kutya.

Az egy dolog, hogy náluk ezt csinálja, az Ő kutyájuk, de nekem miért kéne ezt eltűrnöm? Annyit mondott hogy majd ha jobb idő lesz talán megcsinálhatnánk a kerítést... Szerintem pedig neki kéne ezt a dolgot megoldani, neki kéne a kutyáját a saját portáján tartani. Ha az én kutyám lenne biztosan azonnal megcsináltatnám a kerítést, magamra vállalnám az egészet.

Nekem meg addig nagy gondot okoz a kutya, akár anyagi kárt, akár pedig sérülést is okozhat, nekünk vagy a macskáinknak. Megkötni szintén nem akarják, mert ebben a hidegben nem szabad...


2014. febr. 7. 15:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem is kell megkötni, csak csinálják meg a kerítést! Vagy legalább egy villanypásztort telepítsenek a telekhatárra! Ő kutyájuk, ő dolguk.
2014. febr. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kerítés, vagy kikötés, más megoldás nincs. A kutya nem ismeri a telekhatárokat.
2014. febr. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A kutyával foglalkozni is kellene,nem csak kirakni a kertbe.

Mivel nincs vele foglalkozva,ezért csinál ilyeneket,feltalálja,szórakoztatja magát.


Egyébként a kerítést ebben az esetben neki kellene megcsinálnia.Mondd meg neki,hogy foglalkozzon a kutyával,fárassza le,vigye sétálni,különben a kerítés az ő baja lesz.

2014. febr. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igen, biztos hogy nem foglalkoznak vele szinte semmit, csak nő mint a dudva és unatkozik. Arról is volt szó, hogy majd viszik sétálni, de nem tudom mi lesz belőle.

A kerítésnél meg célzott rá, hogy az közös kerítés, közösen kéne megcsinálni. De én meg úgy gondolom az Ő dolga lenne, mert az Ő kutyája jön át a mi telkünkre és nem fordítva.

Nem szeretnék összeveszni emiatt de meg kell oldani a helyzetet az biztos.

2014. febr. 7. 16:25
 5/9 anonim ***** válasza:
Ő fizeti, te meg segítessz megcsinálni. :) Amúgy minden kutyatartónak kötelessége gondoskodni róla, hogy ne juthasson ki a kutyája a területéről. Ez nem a szomszéd dolga, hanem a kutya gazdájáé.
2014. febr. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ja és természetesen meg kell térítenie a kutyája által másnak okozott károkat!
2014. febr. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is hasonló gondok vannak. Mivel a gazdik nem foglalkoznak a kutyával megfelelően, neked kell lépni! Csináltassatok villanypásztoros kerítést.
2014. febr. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
De én nem akarom magam plusz költségekbe verni a szomszéd kutyája miatt. Nem állunk úgy anyagilag hogy ilyen kiadásokat megengedjünk magunknak.
2014. febr. 7. 18:37
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom, hivatalosan a jobb oldali kerítés a tied és hátul jobbról a fele.

De , ha nem a hivatalos részét nézzük a dolognak, akkor vagy vége lesz egy komolyabb incidenstől a barátságnak, vagy vállaljátok, hogy csináltattok kerítést, villanypásztort, bármit, hogy ne tudjon átmenni a kutya.

A szoros barátságnak így is-úgy is azt hiszem vége lesz.

2014. febr. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!