Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy fajtamentéstől akartam...

Egy fajtamentéstől akartam kutyát befogadni, de lepattintottak, hogy nincs saját lakásom, ezért nem kapok. Nincsenek ezek a fajtamentő szervezetek túlságosan elszállva?

Figyelt kérdés

Vagy már csak az tartson kutyát, akinek százmilliói vannak, egésznap otthon van a kutyával?

Mert egy barátnőm, ugyanattól a szervezettől (nevet nem írok, mert nem lejárató kampány akar lenni) pont ez miatt nem kapott. Szerintük ugyanis a kutya, amit örökbe akart fogadni, túl hiperaktív és nem volna el 8 órát a lakásban, míg a csaj dolgozik. A másik ok, meg az volt, hogy albérletbe nem adnak kutyát.

A csajnak 5 kutyája volt eddig, és mindegyik megkapott mindent. Kiképzést, minőségi kaját, a foglalkozást. 3 kutyájával sikeresen agilityzett is. Tudom, ismerem és ezért elfogult is vagyok. De akkor. Ugyanez a csaj, egy másik szervezetnél is jelentkezett és ott minden más jelentkező fölé helyezték és megkapta a kutyát. Az albérlet és annak ellenére, hogy 8 órát egyedül van a kutya. Pedig kb. ugyanaz jellemezte ezt a kutyát is, mint a másikat, csak fajtában tértek el.


2014. febr. 7. 18:16
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Az esetemben mindegy is, vettem magamnak egy fajtatisztát tenyésztőtől és valószínű ezután is ezt fogom tenni.
2014. febr. 7. 18:18
 2/14 anonim ***** válasza:
97%

Azért válogatják meg a gazdákat,mert egy albérletből bármikor kitehetnek és akkor mi lesz a kutyával? Sokan például vissza adják a menhelyre,mert mondjuk ahová tud menni oda kutya nem mehet stb Persze sokan nem így gondolkoznak.De inkább a biztosra mennek.


Nekem is volt egy ismerősöm aki fajtamentéstől szeretett volna kutyát,pont volt kölyök.De ő is albérletbe lakott és nem adták neki a kutyát.Utána pár hónappal később egy fiatalat szeretett volna,de albérlet miatt újra nem adtak neki kutyát. Így ő is gyűjtött és tenyésztőtől vett kutyát.

2014. febr. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%
Van , ahol igen szigorúan megmérik a leendő gazdát. Van, ahol kevésbé. Ha fajtamentőknél nem kaptál kutyát, biztosan van abból a fajtából más menhelyeken is kutya. csak keresni kell.A fajtamentőknél sem törzskönyves kutyák vannak.
2014. febr. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Tudom, de a kutyám tenyésztője nem problémázott azon, hogy albiba lakok. Hanem azt nézte, meg-e tudom adni azt a kutyának, amit elvár egy jó gazditól. Utólag azt is megírtam nekik, ha kitennének az albiból, akkor sem volna probléma a kutyák körül. Mert én nem azért lakok albiban, mert nincs más, ott a szüleim háza, saját lakrészem volt. De leakartam róluk szakadni, saját életteret és nem akartam beleszóljanak az életembe még huszonpár évesen. De hát kinek mi... az a kutya utána még majd egy 1 évig náluk volt, lett gazdi aztán. Majd 3 hónap múlva, újra hirdették a kutyát, mert gondolom visszavitték.
2014. febr. 7. 18:36
 5/14 Akiteki ***** válasza:
69%
Igazad van. Én is tapasztaltam, hogy túllihegik a dolgokat.
2014. febr. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk még az albérletnek pejoratív hangzása van. Persze, a bérbeadás sincs még azon a színvonalon, mint bármely nyugati országokban. Az alapítványoknak szíve-joga eldönteni, milyen feltételekkel adnak ki kutyát. Sajnos, sok helyen a mai élethez képest irreálisak a feltételek.
2014. febr. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%

Én megértem, hogy nem adnak albérletbe kutyát. Sajnos, ha valami miatt másik albérletbe kényszerül a gazdi, nagyon nehéz kutyás albérletet találni. Ha a kutya esetleg problémás, rombol, akkor még nehezebb. Azok a kutyák rengeteg szenvedésen vannak túl, természetes, hogy nagyon megnézik kinek adják oda, próbálnak minden rizikó faktort kizárni, ami visszaadáshoz vezethet.

A barátnőd azért nem kapott kutyát, mert nem megfelelőt választott. A gondozók látják, hogy milyen a kutya temperamentuma, mit bír. Lehet, hogy lebontotta volna 8 óra után a fél házat, és ezt nem mindenki tolerálja, de ezt egyszerűen lehetetlen egy idegenről megállapítani.

Én minden kutyámat szabad bejárással adok, de volt egy kutyám, akivel kivételt tettem. Nálam nem dőlt össze a világ, ha minden alkalommal, ha elfordultam a kutya fent volt az asztalon...stb., de ezt kevesen tűrnék el. Végül úgy hozta a sors, hogy mégiscsak benti kutya lett...még nem panaszkodtak, pedig már három éve gazdis. Viszont nagy volt a rizikó, és én is jobb szeretem az ilyet kizárni.

2014. febr. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
66%

Sajnos az örökbe fogadni akart kutyát, és a gazdi jelöltet nem ismerem, ezért ebben véleményt nyilvánítani nem akarok.


1,Menhelyről


Úgy érzem sokszor, hogy a menhelyek nem gazdát, hanem szolgát keresnek a kutyának. Olyan irreális elvárásaik vannak, amit olykor lehetetlen teljesíteni, sőt szerintem néha még tesznek is rá néhány lapáttal, hogy elvegyék az örökbefogadó kedvét. Mindezt azért, mert az illető nem szimpatikus.


2, Munkahely


Teljesen normális szerintem, ha valaki kénytelen 8-10 órát magára hagyni a kutyát (haza is kell érni nem de?), hiszen munkából,pénzből élünk meg.


3, Távolság


Netán a kiszemelt kutya nem a közeli menhelyen van, hanem kicsit messzebb, már ez is kizáró ok lehet az örökbefogadásnál.Több helyen is olvastam, hogy 30 km-nél távolabbra kutyát nem hajlandóak adni.


A fent leírtak nem vonatkoznak minden menhelyre. Akinek nem inge ne vegye magára.

2014. febr. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
68%
ilyen alapon nem szabad adni a kedves házaspárnak sem, a saját lakással, mert mi van ha elválnak, és azé lesz a kutya, aki kénytelen költözni. és kell kérni orvosi igazolást is, hogy az örökbefogadó makk egészséges, és nem fog meghalni pár év mulva, valamint a munkáltatótól is egy nyilatkozatot, hogy nem fogja kirugni még vagy 15 évig az embert. Ja, és a menhelyről kikerült kutya, (amelyik addig egy 3 nm-es kennelben élt, lehet évekig,gagyi tápot evett, és hosszúszőrű keverék) csak akkor vihető el, ha innentől Royal Canint eszik, és bennt alhat az ágyban.
2014. febr. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy látom a legtöbb menhelyen, ahol kennelben vannak a kutyák nem olyan szigorúak a feltételek. A fajtamentők legtöbbször ideiglenesekkel dolgoznak, így természetesen az ágyukból nem fogják udvari tartásra adni a kutyust, ráadásul ha mégis vissza kerülne, nagyon nehéz hirtelen ideiglenes helyet találni nekik.
2014. febr. 8. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!