Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sehol nem lehet már normális...

Sehol nem lehet már normális német juhászkutyát venni?

Figyelt kérdés
A normális alatt azt értem, hogy nem a földön húzza a hátsóját és nem show kutya. Van még remény? Külföldön esetleg? Ha tudtok kennelt, azt megköszönném!
2014. febr. 7. 19:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ugyanez a bajom nekem is. Jó lenne ha valaki tudna mondani egy jó kennelt.
2014. febr. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Ne show vonalút vegyél hanem inkább munkavonalút,talán azoknak nem annyira csapott a hátsó felük.


Régen úgy oda voltam a német juhászokért,minden vágyam volt egy.De annyira nem tetszik a csapott hátsó,hogy inkább nem veszek ilyen fajtát.Esküszöm a menhely szebb német juci keverékek vannak!

2014. febr. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Sajnos munkavonalasban meg általában ordasak vannak, azok nem tetszenek egyáltalán. Rajzosat szeretnék mindenképp, de eddig eléggé felejtősnek tűnik :/
2014. febr. 7. 19:19
 4/16 anonim ***** válasza:
Pedig vannak olyan tenyésztők, akiknek a kiállításon nem az első helyen szaladgál a kutyájuk és valóban figyelnek arra is, legyen munkakészség a kutyában. A tenyésztők honlapjait végig kell nézni. Időt kell rá szánni és lehet találni.
2014. febr. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Már a legtöbbet végig néztem és eddig még nem találtam nem csapott farút :/ De megnézem mégegyszer.
2014. febr. 7. 19:52
 6/16 anonim ***** válasza:

A munkások nemcsak ordast hoznak:) Nézd meg pl. Satoris Raiko Roni kölykeit. nagyon szép rajzos kiskutyák is születnek tőle.


[link]

2014. febr. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

A német juhásznak enyhén lejt a hátvonala. Ha pózos a fotó, messze nem azt jelenti, hogy laza álláskor, vagy járáskor is pont úgy tartaná a hátsóját.Amelyik nj-nek olyan egyenes a háta, mint az asztallap és egyáltalán nincs a hátsó lábaknak az előírt szögelése, az a kutya nem felel meg a sztenderdnek.

Még a munkavonalúaknál is .

2014. febr. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Sajnos a standard nagyon el lett cseszve. Egyre több ember gondolja úgy, hogy a német juhászt visszafordíthatatlanul elrontották és hasonló sorsra fog jutni, mint az angol bulldog.
2014. febr. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nem... a standard pont olyan, mint akár 30 évvel ezelőtt. Csak abba belefér sok minden. Ahogy sok más fajtánál is.
2014. febr. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom eddig 7x változtatták meg a NJ standardját.


De itt egy képes illusztráció, hogy csináltak egy szép kutyából egy furcsa, groteszk formát...


[link]

2014. febr. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!