Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kutyámmal?

Mit csináljak a kutyámmal?

Figyelt kérdés
Tacskó, 6 éves (nálam kb. 4 éve van), imád sétálni, viszont olyan utcába nem tudom elvinni, ahol sok kutya van, mert ha elkezdik ugatni, akkor a tacsim fura vinnyogó hangot ad ki. És olyan ciki vele így menni az úton, még valaki azt hiheti, hogy bántom. Próbálom nyugtatni séta közben, de csak csinálja tovább. Mi lehet az oka? Szeretném többet vinni sétálni, de pont emiatt a szokása miatt csak ritkán tudom elvinni. Előre is köszi a tanácsokat. :)

2014. febr. 8. 00:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Mindig így ugat vagy csak utcán?
2014. febr. 8. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Neee, ilyen nincs, te tréfálsz. Komolyan azért nem viszed szerencsétlen kutyádat sétálni, mert ha megugatják, akkor "visszaszól" és ez szerinted ciki?! Ne legyél már ostoba..
2014. febr. 8. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Csak akkor vinnyog, visít, ha sétáltatom és a többi a kerítés túloldaláról ugatja.


Második hozzászóló, hidd el eleget mozog így is, nem kell flegmáskodni, övé az egész udvar a nap 24 órájában a rendelkezésére áll, de a sétálás sem ártana neki, hogy ne mindig egy helyen legyen, szagolgasson össze-vissza. Nem tudom mit szólnál hozzá ha az utcán mászkáló emberek hülyén néznének rád, vagy leskelődnének az ablakon, hogy vajon megvernek egy kutyát, vagy miért visít ez a szerencsétlen kutya, miközben szimplán csak sétáltatom...


Olyanoknál hőbörögj, akik láncra verik a kutyájukat vagy a lakásban tartottat alig viszik le sétálni.

2014. febr. 8. 00:29
 4/6 anonim ***** válasza:
Valószínű hogy azért ad ki ilyen hangot mert izgatott, vidd csak nyugodtan sétálni ahova csak szeretnéd :)
2014. febr. 8. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ugye azt tudod, hogy ha "nyugtatod", gügyögsz neki, simogatod ilyenkor, akkor a viselkedését jutalmazod? Ha ráparázol, akkor átveszi a feszültségedet. Majd úgyis jön valaki, aki kompetensebb a témában, de én kipróbálnám azt, hogy ilyen szituációban finom pöccintéssel ki lehet-e zökkenteni.


Kettessel meg hagyjátok már békén egymást. Te is tudod, hogy kell a kutya mentális jólétéhez a séta és szeretnél megoldást találni, ő is tudja.

2014. febr. 8. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is sétálj nyugodtan vele, egy idő után hozzá fog szokni más kutyák jelenlétéhez, a lényeg, hogy te meg ne izgulj feleslegesen már előre, ha tudod, hogy olyan utcába mész, mert a kutyus átveszi az izgalmad. Menj szépen nyugodtan, mintha észre sem vennéd, és akkor előbb-utóbb hozzászokik. :)
2014. febr. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!