Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Séta/bandázás jutalomfalattal...

Séta/bandázás jutalomfalattal vagy anélkül? Ti hogy csináljátok?

Figyelt kérdés

Sok helyen azt hallom, olvasom, hogy a jutalomfalat csak a tanításhoz kell, felesleges a hétköznapokban, mert akkor csak a kajáért fogja megcsinálni a trükköt/behívást (satöbbit) a kutya.


Ugyan felneveltem már két nagy kutyát, de most kölyköm van és kiestem a ritmusból. Egyenlőre mindent jutalmazok itthon, de kint nem hajlandó "dolgozni". Kézjelre, és vezényszóra is tud már ugatni, de csak itthon. Fokozatosan elhagytuk a jutifalit, és úgy is csinálja rendesen, de csak a lakásban....


Keresem a határt aközött, hogy ne csak a kajáért csináljon bármit, hanem mert azt kérem tőle. Mit tanácsoltok, Ti hogyan csináljátok? Van nálatok séta közben jutifali? Mit jutalmaztok vele? Milyen gyakran?


2014. febr. 8. 12:55
 1/8 anonim ***** válasza:
én csak a behívást jutalmazom falattak mert most kamaszodik és kezd elszállni magától, ha kérek tőle valamit akkor azt pórázon és amíg nem csinálja addig nincs simi és nem megyünk tovább, ha megcsinálta akkor megdicsérem szóval és sok simivel, és megyünk tovább. Nekem elég aktív a kutyám és nem szeret sokáig egy helyben lenni, persze egy lustább kutyánál aki órákig szeret ücsörögni és nézelődni lehet ez nem válik be.
2014. febr. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a kölyök még tanul, meg kell tanítanod, hogy nem csak a lakásban várod el a feladatok végrehajtását. Kölyöknél meg a tanítás alapja a jutalmazás. Majd eléri azt a kort, amikor már hanyagolhatod a jutalomfalatokat a végrehajtásért.
2014. febr. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem szoktam bandázásnál,sétánál jutalomfalatot használni,sokszor balhé van belőle a kutyák között.
2014. febr. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én mindig úgy csinálom, hogy itthon jutival megtanulja, aztán lassan elhagyom a falatot. Tényleg csak hébe-hóba kapnak egy falatot, ha épp a kezem ügyébe kerül pár szem, ami kimaradt. Akkor már megdolgoztatom őket. :D

Kint is mindig jutival kezdek/kezdtem, és ott is fokozatosan hagytam el a falatot. Azért ha hosszabb sétára megyünk, még most is van nálam pár falat a biztonság kedvéért.

2014. febr. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Előző vagyok:

Azt kihagytam, hogy engem nem érdekel, hogy más kutya is van-e ott, amikor jutalmazom az enyémet. Igenis meg kell tanulni, hogy akitől kértem valamit és megcsinálta, az kap jutit és pont.

Itthon is így megy ez. Jön a kajára a 2 kutya meg a cica. Ha csak az egyiktől kérek valamit, csak az az egy kap ha teljesítette. Nem hagyom, hogy összeverekedjenek ilyesmin, bár erre sosem volt példa.

2014. febr. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a legjobb módszer még mindig az orosz rulett. Néha kap, néha nem, hogy ne oltódjon ki az asszociáció, és ne csak tekintélyből, hanem kedvből is csináljon feladatokat.

Nálam általában van, de igyekszem leszokni róla, hogy mindig legyen, mert észrevettem, hogy túlságosan rábízom magam a jutifalatra (ugyanez volt a köves palackkal).

Ha gyakoroltok, vagy épp valamit tanul, esetleg rebellis fázisban van, akkor érdemes. Nálunk nem szokott probléma lenni belőle, illetve egy társaság volt, aki nehezményezte, de ott magát azt kritizálták, hogy miért használok jutifalatot, mert hogy felesleges.

2014. febr. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Szilvi & Argos ***** válasza:

Felnőtt kutyám van, sétára hol viszek, hol nem. Alapból a napi kajáját "melóért" kapja, ez vagy itthon formálás, trükkgyakorlás, vagy egy részét viszem sétára és ott gyakorlunk, esetleg adott dolgokat megerősítek (útnál megállás, behívás, kutyákkal való jó kommunikáció, stb)

Teljesen változó.

A hétköznapi dolgokat elvárom "csak mert azt mondtam" alapon. A trükköket, verseny engedelmes feladatokat legtöbbször jutalmazom, hiszen ez motiválja a kutyát a GYORS-PONTOS munkára

2014. febr. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

4. és 5. válaszoló vagyok:


Azt kihagytam, ha jól emlékszem, hogy én sem adok mindig. Főleg tanulásnál adok, de egyébként nálam is ez az említett "orosz rulett" dolog megy.

Kint az utcán nyilván többször kell, hogy kapjon, mert ott több inger éri, csak több dolog van, ami elvonhatja a figyelmét... de hát ilyen orral, ezt nem is csodálom. :)

Igazából ez a jutalmazás dolog olyan szerintem, hogy megy az érzéssel. Általában mindenki eleinte sokat ad, aztán fokozatosan elhagyja, végül meg csak hébe-hóba kap a kutya.

2014. febr. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!