Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek normálisak az...

Firestorm kérdése:

Szerintetek normálisak az ilyen emberek?

Figyelt kérdés

Teljesen felháborodtam pár nem normális idiótán egy facebook csoportban.Lényegtelen mi a neve,de azt hittem normális gondolkodású emberek vannak ott.Konkrétan egy rezes gyerek elő állt azzal,hogy miért van elítélve a farok-fül vágás és az ivartalanítás miért nincsen,holott azzal többet elveszünk a kutyából,mint farok-fül vágásnál.

Erre megírtam a véleményemet és itt szó szót követett,míg kiderült,hogy az illető szaporító.Itt előjött a tk meg minden.Mondta a gyerek,hogy hát a 2 kutyájának a szülei tk-sak,csak neki nem kellett az a papír darab,mert minek?Végül ki lettem zárva a csoportból,mert enyhén kikeltem magamból,hogy undorító dolog a szaporítás és így is tele vannak a menhelyek,de én voltam a sz.r szemét,okoskodó,tenyésztő párti idi.ta.A legtöbben az olyan fogalmakkal nem voltak tisztában mi az a fajtiszta meg fajtatiszta és,hogy egy tk-s kutyának csak papírjai vannak semmivel sem többek,mint egy szaporítós...Szerintetek jogos volt az idegességem?Illetve ti hogy reagáltatok volna ilyenre,ha ennyi szaporító pártival álltok szemben?


2014. febr. 8. 17:29
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja és tegyük hozzá,hogy vajon a rezesnek milyen kutyái vannak??Természetesen "amstaffok" és elvileg még garanciát is vállal a kutyákra.
2014. febr. 8. 17:30
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem egy ilyen csoport van.Látszólag állat barát,aztán kiderül,hogy szaporítók gyülekezete,hasonló felfogású ėrdeklődőkkel.Aki ebből él,annak hiába magyarázod.Nem mentik,hanem termelik a kutyát,amelyik meg rosszul sikerül,kidobják,jó lesz gyakorló kutyának stb.Nekik a kutya haszonállat,tehát csak annyiban érdekes,amennyiben hasznot hoz.
2014. febr. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%

Persze, hogy jogosan voltál ideges. Nekem mondjuk azoktól is hullik a hajam, akik ragaszkodnak a törzskönyves kutyához, miközben a menhelyek zsúfolásig teke vannak és még így is rengeteg kutya kóborol az utcán, addig ne nagyzoljunk már a pénzért vett ebünkkel, hanem mentsük meg egy rászoruló életét, de ez csak az én magánvéleményem, nem kötelező egyetérteni...


Az ilyen hülyéket meg felesleges érvekkel szembesíteni, úgysem fogják fel. Ők saját magukat direkt jótét léleknek látják, pedig csak munkakerülő férgek, akik kutyák szaporításából élnek. Hagyd őket a francba, sajnos úgysem érhetsz el náluk semmit, inkább a vevőkörüket kellene kiiktatni...

2014. febr. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
96%

Igazad van, bár egy igazi uriember dühösen is az. Szerintem ne itt tölsd ki a haragodat.

Amúgy ők csak tudatlanok+makacsok. És ez nem jó párosítás. Tanítani kéne a fiatal, új nemzedéket, hogy ők ne legyenek hülyék.

Viszont a rezes nekem nem tetszik. A szaporítás az, amit minden hülye csinál. Ez a nagy csoport nem csak "rezes"-ekből áll.

2014. febr. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Grrr, kik azok? Megeszem őket!!! Még ilyet!?
2014. febr. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
96%

ma 17:40


Nem értek egyet. Nekem meg az a magánvéleményem, hogy mindenki döntse el maga, milyen kutyát akar. Több menhelynek segítek én is, de ne kelljen már mindenkinek menhelyes kutya. Oké, hogy két életet mentesz, oké, hogy amit valaki elbacott, más jobb esetben rendbe hozza, de nem tetszik ez a gondolkodásmód. Ha valaki egy törzskönyves kutyát akar tenyésztőtől, akkor vegyen, szíve joga, akár tele vannak a menhelyek, akár nem.

2014. febr. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem vagyok ferfi no vagyok.Nem beszeltem csunyan,primitiven.Ami kivagta a biztositekot,hogy a gyerek megkerdezte,hogy ugyan honnan lenne az embereknek kutyai ha nem lennenek szaporitok?!
2014. febr. 8. 18:19
 8/12 hollywood6 válasza:
Na, vajon honnan lennének a kutyák!? Hogy lehet valaki ennyire hülye?
2014. febr. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Zolilla vagyok, csak hogy tudd :D


A helyzet az, hogy baromira nem irigyellek. Igen, az idegességed teljesen jogos volt, sőt az is, hogy bár tudja az ember, hogy szélmalomharc, de mégis szót emel.


Tudom, hogy én egy ilyen helyzetben annyira felidegesíteném magam, hogy talán még logikusan se tudnék érvelni, a bugyuta embereket látván elönti az agyamat a kaki és elvesztem a vitaképességem.


A legnagyobb probléma, hogy meggyőzhetetlenek és ameddig száz és százezren vannak, addig a baj GYÖKERES. Tömegeket meggyőzni tudom, hogy nem tudnék. Nem tudom, hogy milyen mély szemléletváltásnak kéne beállnia ahhoz, hogy a szaporításnak befellegzen. Talán majd egy másik generáció megérik rá... Csak épp ott hibádzik a dolog, hogy ezek az emberek nevelik fel a következő generációt.


Engem ez nagyon elkeserít és örülök, hogy nem olvastam a csoportban történteket, mert valószínűleg vörös fejjel ültem volna a gép előtt és még mindig puffognék.

2014. febr. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
De jó, hogy nem vagyok ilyen kutyás csoportoknak a tagja! Nehezen tudnám magam visszafogni. Egyetlen nagyobb (1000+ fő) kutyás csoport tagja vagyok, de annak én vagyok az egyik adminja is, úgyhogy mindenféle vita nélkül kapásból kivágok bárkit, aki szaporítókat támogat vagy szaporított kutyát hirdet.
2014. febr. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!