Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mekkora lelki törés a kutyának...

Mekkora lelki törés a kutyának ha elkerül a gazdájától?

Figyelt kérdés
1 éves korában és nagyon jó kapcsolatban voltak. (falkavezérként tekintett a gazdira)

2014. febr. 8. 19:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A kutyák képesek az új gazdájukat is nagyon hamar elfogadni.
2014. febr. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Fogékonyak a változásokra. Valószínűleg a gazda sokkal rosszabbul viseli, mint a kutya. Pár nap és megszokja az új környezetét.
2014. febr. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
* nyilván az ex gazdára gondoltam. Neki rosszabb elválnia a kutyától, mint fordítva.
2014. febr. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Igen , képesek a szerető gazdit elfogadni, de sosem fogja elfelejteni a másikat.

Biztosan olvastál már olyan kutyákról pl.(nem is rég a neten) amelyik már 5 éve várja vissza a baleset helyén az elhunyt gazdáját, és hiába a sok segíteni akaró, neki csak egy gazdája van..de az meghalt.

A másik pedig évek óta megy a templomba, hátha megleli a már rég meghalt gazdáját.

Megint másik: hónapok óta kijár a gazdája sírjához és egész nap ott van. Szerető emberek ott etetik, mert nem megy el egyikkel sem.

Egy kutyának nem lehet elmagyarázni, mi miért történik, nem úgy mint egy embernek.Ő csak azt látja és érzi, hogy az akiért ő az életét is adná, elhagyta.

Jaj, én nagyon tudom sajnálni ezeket az állatokat, csak bele kell nézni a szemükbe, és meglátod mennyire fáj nekik, ha a gazda elhagyja őket!!

2014. febr. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
1 éves korban még viszonylag hamar elfogadja az új gazdit, HA AZ JÓ GAZDI! Azért egy ekkora kutya a korábbi gazdáját már soha sem felejti el. Ha a régi gazdi is normális volt és úgy bánt az ebbel ahogy kell, akkor a kötődés is megmarad. Szóval elképzelhető, hogy mondjuk 2 év elteltével a régi gazdi be tudja hívni a kutyát az új gazditól. Ez a saját tapasztalatom. Volt egy Németjuhászom. 8 hónapos lehetett amikor egy rossz szomszéd miatt elkerült a kutya a nagymamámhoz. A kutya elfogadta és imádta az "újgazdáit". Kb 1 év elteltével családiházba költöztünk a kutya természetesen vissza került hozzám. A nagyszüleimet továbbra is imádta ugyan, de nekem fogadott szót, azt csinálta amit én akartam. Szóval ilyenek a kutyák. Aztán volt egy Stafford-om az egy rossz gazdától került hozzám 10 hónaposan véletlenül. A harmadik napon a régi gazdáját semmibe se nézte. Meg aztán ez fajtafüggő is. Vannak un. egygazdás fajták. Kuvasz, Komondor stb. ott más is lehet a helyzet.
2014. febr. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Még egy történetem van. Az életem úgy alakult, hogy öszzejöttem egy hölgyel akinek volt egy kis Pincsije. 3vagy4 napig vendégeskedtem ott, a kutya annyira megkedvelt, hogy amikor elmentem, nem evett, csak azt a papucsot őrizte mely azokon a napokon a lábamon volt. A gazdája orvoshoz vitte és a doki szerint a kutya pszihésen kikészült a dologtól. 4 hónappal később, visszakerültem és azóta is ott vagyok. A kutya úgy fogadott, hogy azt leírni nem is lehet. Azon a napon végleg az én kutyám lett! Nem tudom, hogy miért van ez, de ők, a kutyák biztosan tudják. :)
2014. febr. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
O Istenem, remelem nem kell ujat keresnem
2014. febr. 8. 20:02
 8/11 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat
2014. febr. 8. 20:02
 9/11 anonim ***** válasza:
Ma délután 5 óra óta van nálam egy 8 éves kutya.A helyét is minket is úgy megszokott pár óra alatt,hogy ha jönne egy idegen nem mondaná meg,hogy nem itt nőtt fel.szerintem kutyája válogatja.
2014. febr. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Attól függ,hova kerül.De általában elfogadják.
2014. febr. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!