Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg rossz neki ha belenyúl...

Tényleg rossz neki ha belenyúlok a kajájába evés közben? Ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Két éves shar pei kutyám van, a kezdetek kezdetétől így nevelem. Mikor adom a kaját akkor leültetem, szépen vár, kimegyek, teszek-veszek, aztán "parancsra" ehet. Közben gyakran nyúlok bele a tálba, beleteszek valamit, kiveszem a legfinomabb falatot és visszadobom, vagy őt arrébb küldöm, elveszem az egész tálat aztán visszarakom. Nemrég kezdtünk BARF-ozni, így még könnyebb dolgom van, egy csirkenyak ki, van mikor azt kérem el ami épp a szájában van. Ha jutalomból kap egy lábat vagy ilyesmi, akkor is sokszor a kezemben tartom míg ő eszi, vagy odatartom elé és nem veheti el, aztán persze odaadom. Soha semmilyen gond nem volt ebből, se egy morranás, se egy vicsorgás, semmi, teljesen megadó kaja szempontjából (is). Nem nonstop nyúlkálok amúgy, nem is minden kajánál, de időről-időre felfrissítjük a dolgot, ugyanis elég domináns típus és nagyon erős kézzel kell fognom.

Ma viszont megkaptam a futtatóban hogy ez állatkínzás, milyen szemét dolog, mit szólnék hozzá ha az én kajámban nyúlkálna valaki, ha már odaadtam akkor ne vegyem el, ne zavarjam meg ezzel, mert full stresszes lesz és egy idő után ezért kezdi majd el félteni a kaját tőlem. Ez mennyiben lehet igaz? Nem az első kutyám, de az első olyan akit nagyon következetesen és tudatosan nevelek, pont azért mert kicsit nehezebb természet.


2014. febr. 8. 21:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
29%
Én nem nyúlkálok egyik kutyám táljába se, hagyom őket enni... Nem ezen múlik, hogy morog-e, harap-e, védi-e a kaját.
2014. febr. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
50%
Én azt hallotam hogy ami után leteszed elé a kaját nem szabad elvenni/belenyúlni mert a farkas falkában se megy vissza a vezér ha egyszer ott hagyta.Én nem szoktam elveni de néha belenyúlok akkor felveszi a fejét és vár amíg végzek olyan aranyos akkor:)de ezt nagyon ritkán csinálom csak akkor ha kifelejtek valamit a kajájából(lucerna por stb..)
2014. febr. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
15%
Nem szoktam rendszeresen belenyúlni, amikor kicsi volt, akkor csináltam úgy, mintha beleennék a táljába, mielőtt odaadom neki. De néha előfordul persze, hogy ezt-azt még ráteszek-kiveszek, elég gyanakodva szokott nézni, de tudja, hogy ezt sajnálatos módon el kell tűrnie...:)
2014. febr. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%
Hát, nemtudom te mit szólnál, ha veled csinálná valaki ugyanezt...
2014. febr. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
15%
Morog ugyan, de belenyúlhatok. Nem nagyon szoktam, ha letettem a tálat, az annyit jelent: egyél.
2014. febr. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
31%
Semmi érteélmét nem látom. Az új kutyákat az elején egyszer-egyszer elküldöm a kajától (nem belenyúlok), ha átengedni, akkor ennyi volt.
2014. febr. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
15%
Feleslegesen ezzel nem zargatnám,de ha úgy érzed,ezzel is emlėkezteted a rangsorra és csak időnként van,csináld.Azért légy résen,egy egy finomabb falatnál még érhet meglepetés.
2014. febr. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
31%
Felesleges ezzel zargatni, néha-néha én is belenyúlok, de mivel a legfinomabb falatokat úgyis tőlem kapja, kézből, ezért nincs vele gond. Én inkább több szabályt állítanék fel, néha (pl. két-három havonta) kipróbálhatod, hogy el tudod-e küldeni a kajától. A cél nem egy teljesen megadó kutya, nem kell belőle hülyét csinálni.
2014. febr. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Hülyeséget beszéltek a kutyafuttatóban! Ha szükségét érzed, akkor csináld! Semmi baja nem lesz a kutyának, sőt!
2014. febr. 9. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
35%
Tök felesleges és értelmetlen dolog ezzel zaklatni a kutyát. Odaadtad neki a kajáját, ne gondold meg magad utána, hogy mégis kell, aztán mégsem, mégis, na jó, mégis megeheted. Következetlen viselkedés, nem leszel tőle nagyobb a kutya szemében, sőt.
2014. febr. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!