Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeparációs stressz?

Szeparációs stressz?

Figyelt kérdés
Kutyasuliban elvégeztünk két tanfolyamot is. Úgy érzem, egyértelműen én vagyok a vezér. A lakásban és kint is én irányítok. A páromra még itthon sem hallgat, mindig nekem kell rászólni, első szóra megteszi. A behívás is jól működik, pedig egy beagle-ről van szó. Lehetséges, hogy unatkozik? Egyik este elmentem itthonról, a párommal maradt kettesben és folyamatosan nyüszített. Engem félt vagy nem érzi magát biztonságban? Többször is volt már, hogy bevédtem. Lehetséges, hogy ezzel rosszat tettem? Már nem tudom mit tehetnék még, mindent úgy csinálok, ahogy a Nagykönyvben meg van írva. Bárhogy is elemezgetem a kapcsolatot, még ha van olyan helyzet is, amit nem tudok teljességgel kézben tartani, azért messze nem olyan vészes. Azt olvastam, hogy a legtöbbeknek elmúlt pár hónap alatt. Nálunk egy éve tart.

2014. febr. 8. 21:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Én kan kutyám egy az egyben ugyanez. Te vagy a vezér, csak olyan fajta, hogy jobban igényli a törődést, nagyon kötődik hozzád és hiányzol neki, ennyi a magyarázat :) Pont valamelyik nap elmentem a boltba, haverom vigyázott a kutyámra és sírt még haza nem értem. Ne aggódj, ettől még te irányítasz.
2014. febr. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja és felesleges túlmisztifikálni :) Ezen ne stresszelj!
2014. febr. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A baj csak az, hogy nem tudok folyton vele lenni, egy társasházban pedig elég zavaró egy kutya folyamatos hisztije. Szeretném valahogy megoldani a problémát :S
2014. febr. 8. 21:57
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
nekem is van ilyen "szerelmes" kutyám, és a szobaketrec oldotta meg a problémát. nyilván, hogy rendesen be lett szoktatva, és megszerette az ő kis kuckóját. Amikor elmentem, betettem, és aludt amig haza nem értem. Már nem kell bezárnom, nem sir, huzza a lóbőrt:)))
2014. febr. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem az lehet a baj, hogy nem tanult meg a kutya egyedül/nélküled lenni. A túlzott ragaszkodás nem jó. De sajnos a megoldást nem tudom.
2014. febr. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk ugyanígy nem múlt el a tanfolyamtól. Aztán a szobakennel rengeteget segített, szinte bele se kellett szoktatni, annyira megtetszett neki az első percben már. Az enyémnél amúgy a viszonyon kívül az is baj volt, hogy érzékeny kutya, konfliktushelyzeteket nem igazán tudott kezelni - ugye az egyedüllét is egy konfliktushelyzet számára. Nálatok ilyen probléma esetleg nem állhat fent? A szobakennelt próbáljátok meg, terítsétek le pléddel, sok puha takarót bele, hogy maga legyen a mennyország a kutya számára.
2014. febr. 9. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Van neki szobakennelje(textil), minden nap ott alszik, de ha elmegyek, akkor nem hatja meg semmi. Mondjuk rázárni nem szoktam az ajtaját, attól félek, hogy behülyül tőle és szétszedi. De teszek vele egy próbát, szépen fokozatosan. Lehetséges, hogy az is benne van, hogy nem tudja kezelni a konfliktusokat, elég félős, kis nyomika. + hogy nem tanult meg nélkülem lenni. Nagyon jó dolgokat írtatok! Köszönöm a válaszokat!
2014. febr. 9. 08:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!