Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek van Yorki-ja? és szerint...

Kinek van Yorki-ja? és szerintetek milyen kutya? Mármint a tanítására gondolok meg a viselkedésére meg ilyenek. Lécci írjatok

Figyelt kérdés

2014. febr. 9. 08:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%

Szia! Nekem Yorkie-m van. Elég nehéz kifogni olyan természetű Yorkikat akik nem "hisztisek". Nekem sikerült. A betanitattása roppant egyszerű (legalábbis nálam) mivel nagyon okosak. Az alapokat mint minden kutyánál kölyökkorban kell kezdeni. Mostanság felnőtt igy 1 trükköt 10 perc alatt ügyesen megért és jól meg is csinálja de azért 1 hétig kell gyakorolni vele hogy tökélletesen menjen. :) Azt szeretném kérdezni (ha lehet) van-e kisgyermek a családban, ha van hány éves. Esetleg te vagy egyedül.

Ha olyan Yorkie-t fogsz ki aki kicsit hisztis akkor is könnyen ki lehet belőle nevelni meg ott van a kutyaiskola is. Sok sikert a Yorkie tartáshoz ! (ha ezt választod) ;)


U.i.: azt elfelejtettem mondani hogy ugye kis testű bárhol elfér, nincs nagy mozgásigénye NEM MUSZÁLY de lehet minden nap sétáltani! :)

2014. febr. 9. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
65%
Jaj, az utolsó mondat nem kellett volna. MINDEN kutyának kell a napi többszöri séta. Tök mindegy mekkora: egér méretű, vagy ló méretű, ezek kutyák és nem macskák. Amúgy helyesek a yorkik, csak kevés a normális köztük. Vagy a gazdák.....
2014. febr. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Hát nemtom... Én benne vagyok egy Yorkie-s csoportban facebook-on és ott se megy le mindenki minden nap le a kutyusával. Persze nem vagyunk mi rossz gazdik! Ugy értettem nem baj ha 1 napot kihagy 1 héten! Nálunk ha van ilyen akkor ott a pelenka rá van szoktatva hogyha egyedül van akkor oda pisiljen.
2014. febr. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Luca te nem vagy normális... Hogy te lusta disznó vagy és kínzod a kutyádat aki egy TERRIER, nem tudom érted-e, nem jelenti hogy másnak is kell. Persze ha ne adj Isten (remélem nem kerük a kezedbe soha) német juhászod lenne azt se sétáltatnád hanem besz***ratnád meg hugyáltatnád a lakádba? Vagy csak a yorkit kell mert patkányméretű kis "cukiság"?

KÉRDEZŐ! MINDEN kutyát kivétel NÉLKÜL, MINDEN nap legalább 3X sétáltatni kell!!!!

2014. febr. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Én a csivava csoportban vagyok benne és az égnek áll a hajam a sok retardált gazdától.. ott is a kutyák 90%-a pelenkázik.


HÜLYESÉG! FELEJTSD EL!! Nem hagynuk ki egy napot sem séta nélkül!! MINDEN NAP MINIMUM REGGEL ESTE!


Könyörgöm, kutyaimádó! Terriered van nem macskád!

2014. febr. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Firestorm ***** válasza:
100%

Nekem yorkim volt 13 évig!

Elég nagy a mozgásigénye terrier lévén.Imádott kirándulni erdőben,mezőn stb...Reggel volt egy 20 perces gyors séta,délután mikor suliból hazaértem első dolgom volt levinni vagy az erdőbe (oda jobban szerettem hordani,mert ott elmertem engedni) vagy a házunk mögé kb 1,5-2 órára aztán este 30-40 percre még levittem.

Hamar szobatiszta lett,nem volt hisztis,könnyen tanult,nem ment neki se a nagytestű,se a közepes illetve kistestű kutyáknak sem.Soha nem kapkodtam ölbe,ha láttam,hogy egy kutya jön felé,nem húzott,nem ugatott ok nélkül.Imádta a gyerekeket,lényegtelen volt,hogy kicsi vagy nagy gyerek a lényeg,hogy gyerek legyen.Az etetését elszúrtuk,mivel elég válogatós lett és csak a csirkemellett vagy csirkecombot volt hajlandó elfogyasztani,illetve néha kapott minőségi párizsit,virslit,májkrémet.

Tenyésztőtől érdemes venni ezt a kutyafajtát,hiszen a túl szaporítás miatt rettentő betegesek lehetnek.Egy tündéri jószág volt,viszont nem az az igazi ölbe-táskába kutya volt.Jobb szeretet saját lábon közlekedni és ölben lenni gyűlölt.A többi állatommal nagyszerűen kijött.

2014. febr. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szia!Nekem is Yorkim van.Szinte nem tudja hogy kell "harapni". Apa kísérletezgetett vele, megfogta a farkát,fülét (természetesen nem úgy hogy fájjon neki, mert meg se nyikkant) de csak figyelmeztetésül csinált úgy mintha meg akarna harapni.Nagyon jó kutya alig van vele baj:)

Mi is használunk pelust, de természetesen minden nap kell minimum 3 séta.Este kb 1 órát vagyunk lent reggel és délben meg legalább fél órát.

2014. febr. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat és nem vagyok hülye hogy ne vigyem le sétálni legalább 3x nagyon köszi tényleg a válaszokat
2014. febr. 10. 21:31
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem is neked szólt hanem annak aki szerint nem baj ha "kimarad egy nap"...
2014. febr. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
én nem rád gondoltam hanem arra aki azt irta hogy nem kell lvinni mindennap
2014. febr. 11. 17:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!