Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 10 éves fajtatiszta...

Van egy 10 éves fajtatiszta Labradorom. A napokban észre vettem hogy nem bír járni elvittem az orvoshoz és kiderült BABÉZIA. Nem tudom hogy ha már a kutya nem bír fel sem állni akkor még van esély a gyógyulásra?

Figyelt kérdés
Egyébként:ESZIK, ISZIK, SZÉKLETEL,
2014. febr. 9. 12:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha eszik, iszik, akkor fura, hogy pont babézia a probléma. Általában ezek az első tünetek (nem eszik, nem iszik, levert).

Kapott rá oltást? Mikor kell legközelebb vinni? Mennyit iszik? Barnát pisil?

A babézia egy brutális betegség, mi erdő mellett lakunk, sajnos minden védekezés ellenére is megéltük már mindkettő kutyámmal. Az nem baj, ha egy-két napig nem eszik, a dokink szerint nem is szabad erőltetni, viszont az ivást nagyon, amennyit csak bele lehet tuszkolni!!

Ha megkapta a szurit, akkor már a kutyán múlik, sajnos te nem tehetsz mást, minthogy vársz és mellette vagy, beszélsz hozzá, simogatod a buksiját és fogod a tappancsát, hogy érezze, hogy szorítasz neki, mellette vagy.

Ebben a betegségben pont az a legrosszabb, hogy gyakorlatilag egyik nap még semmi baja, másik nap már levert, aztán ha egy gazdi és egy doki nem ismeri fel időben a jeleket, akkor napok alatt képes elvinni a kutyát. Hányinger, undorodom ezektől a hülye dögöktől, nagyon szurkolok nektek, hogy túl legyetek rajta. Nagy csata, én ezt tudom (végig bőgtem az első napokat mindkét kutyámmal), de hiszek abban, hogyha érzi a kutya, hogy ott vagy, van miért küzdenie és megkapja a szükséges segítséget, akkor megtesz mindent a túlélésért.

2014. febr. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szia csak az a baj hogy én egy 15 éves srác vagyok és én kint élek németbe egy fél éve :( apukám gondozza,csütörtökön vette észre és már most kapja a 4 infuzios kezelést .. Enni,eszik ,meg stb. csak nem bír lábra állni és maga alá vizel :((( a doki azt mondta hogy mivel idős kutya igy egy kicsitt hosszab idő lesz a kezelése :D
2014. febr. 9. 12:37
 3/6 A kérdező kommentje:
a smylit elirtam :(
2014. febr. 9. 12:38
 4/6 anonim ***** válasza:

Na akkor ne azt írd, hogy te vetted észre, hogy problémája van és te vitted orvoshoz. :)

Az idősebb kutyák már érzékenyebben reagálnak mindenre (ezt észrevettem a sajátomon is). Tovább tart, amíg felépülnek és ilyenkor is léphetnek fel komplikációk. A válaszom ettől függetlenül él. Sok szeretetet és törődést adjatok neki, a többi sajnos rajta múlik, ha a szükséges gyógyszereket és a kezelést kapja.

2014. febr. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha eszik, iszik, az gyanúsan nem babézia.Csináltak vér labort? Kimutatta a babéziát? Ilyen idős kutyánál már inkább a csípő és a gerinc elváltozás a jellemzőbb.
2014. febr. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
sziaa természetesen csináltak és kimutatta a BABÉZIÁT..
2014. febr. 9. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!