Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy kutyám, amit kutyaisko...

Van egy kutyám, amit kutyaiskolába kénne vinni. Van még rá esély, hogy normális kutya legyen?

Figyelt kérdés
de anyagilag nem lehetséges!Próblémák vannak vele!Evésnél morog szerintem képes lenne harapni is!Ül,fekszik,gyere,hozzám parancsszavakat nem csinálja meg!HOGY tudnánk mi magunk megnevelni?Vagy jobb lenne neki egy újgazdit keresni?11 hónapos kan tacskó
2009. dec. 8. 09:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Egy 11 hónapos kutya nevelhető.

De mivel láthatóan nagyon nem értetek hozzá az iskola lenne a legjobb megoldás.

Ha ez tényleg nem megy, akkor legalább olvas el pár kutyaneveléssel, a kutyák gondolkodásával, viselkedésével foglalkozó könyvet, hogy nevelni tudd.

2009. dec. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nálunk a falkavezérséggel vannak próblémák,amit sehogyan sem tudunk megoldani
2009. dec. 8. 09:33
 3/17 anonim ***** válasza:
91%

sOSE FOGOM MEGÉRTENI, HOGY miért vállal valaki úgy állatot hogy nincs rá pénze, és nem néz utána hogy, gogy kell nevelni egy kutyát.

Mit csinálnál ha mondjuk egy amstaff kutyád lenne? Kinyiratod magad? Mi a kutyánkat hetente 1x visszük kutyaoviba (5 hónapos) és 1000.-/alkalom. És egyáltalán nem sok hogy normális nevelést kapjon a kutyád. Ott megatnítják neked, hogy mit hogyan kell utána már neked kell tanitanod minden nap.

[link]

Ezt nagyon ajánlom, hogy olvasd el, hamár "nincs" pénzed elvinni.

2009. dec. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Úgy bírom az ilyen válaszokat áááá!Édesapámnak most nincs munkája,ezért egyből adjuk menhelyre a kutyát???Nem vagyok hülye a kutya neveléshez,de ilyen típusú kutyát nem bírok nevelni.Valamirosszat csinál kap újsággal a fenekére utána meg fél tőlünk,pedig sohasem bántottuk!Legjobban az érdekel,hogy az evésnél ne morogjon azt ,hogy lehetne elérni?
2009. dec. 8. 10:16
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
AMIT BEMÁSOLTAM LINKET MINDEN LE VAN ÍRVA, ez a morgás dolog is, csak venned kéne a fáradságot hogy elolvasd...Én meg az ilyen embereket birom, mint TE, hogy mástól várják a sültgalambot a szájukba, ahelyett, hogy elolvasnád. Még a szádba is rágtam, hogy mit olvass el!!!
2009. dec. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Most olvasom!!!!!!!!!!!!!!
2009. dec. 8. 10:49
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

"Valami rosszat csinál kap újsággal a fenekére utána meg fél tőlünk,pedig sohasem bántottuk"


Ez azért egy kicsit ellentmondásos.....


A bemásolt linken lévő könyvet én is csak ajánlani tudom, annyi kiegészítéssel, hogy KÖVETKEZETESEN be kell tartani a benne leírtakat MINDENKINEK a családban, anélkül nem megy. Valamint nemcsak 1-2 hétig csinálni vele a dolgokat, hanem folyamatosan, napi rutin szinten élete végéig. Ez nem egy kúra, hanem a helyes hozzáállás a kutyához. Ezek nélkül nem fog menni.


Egyébiránt hol laksz? Mert a Cerberosnak vannak ingyenes foglalkozásai.

2009. dec. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Jan Fennel könyve is elérhető az inteneten, nagyon sokat segíthet. Menhelyre pedig nem adunk be kutyát, hanem elhozunk onnan. Az állatszerető emberek fejében csak ilyesmi fordulhat meg. Ha továbbra is megunt, neveletlen, feleslegesen szaporodott kutyák töltik meg a menhelyeket és gyepiket, akkor lassan egyszerűbb és könyörületesebb lesz elaltatnod a kutyád, hogy minél kevesebbet szenvedjen, ugyanis nincs hely sem élelem a számukra.
2009. dec. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Szeretettel ajánlom Jan Fennell könyveit.

*****

Nekem is tacskóm van és tudom, nehéz velük.

Először is át kellene venni a falkavezérséget.

Ehhez Jan Fennell könyvei (a link az első könyve) nagyon jó segítséget adnak.

Valamint a 101 kutyatrükk c. könyvben találsz leírás arról, hogyan kell megtanítani dolgokat.

Ajánlom még Tamar Geller Kutyaszeretet c. könyvét is.

Soha sincs késő a kutyát nevelni, legfeljebb később valamivel nehezebb.

Kitartást a nehéz időszakhoz, ha egyenesbe jön a családod, akkor próbálj meg azért szakértő segítséget hívni, bár azt hiszem, ha az említett könyveket elolvasod és következetesen alkalmazod, akkor nem is lesz rá szükség.



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2009. dec. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Hol laktok?

Azért kérdezem,mert a Cerberos Kutyaiskola több helyen működik már az országban és pont ilyen problémás kutyáknak van INGYENES rehabilitáció-szocializáció foglalkozás.Nagyon sok ilyen kutyát rendbetettek már.

Nézd meg,van-e a közeletekben ilyen suli,jó eséllyel ezt könyvből nem tudjátok megoldani sajnos.

[link]

2009. dec. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!