Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Éjjel ugat. Mit csináljak vele?

Éjjel ugat. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Kamasz kutyám újabban hajnalban, 4-5 óra felé, mikor kezd mozgolódás lenni az utcában, elkezd ugatni, és úgy belelovalja magát, hogy nem is hagyja abba. Elég nagy hangja van, nem akarok emiatt viszályt a szomszédokkal.

Fel szoktam kelni és kimenni hozzá. Mikor látja, hogy én nyugodt vagyok, akkor ő is megnyugszik, de nem akarom, hogy ebből azt szűrje le, hogy ha ugat, megjelenik a gazda.

Mit csináljak? Zárjam be ilyenkor a kennelébe? Ha igen, mennyi időre? Vagy másegyéb?

Igyekszem lemozgatni, de gyakorlatilag reménytelen teljesen elfárasztani, és hajnalra pont jól kialussza magát, pezseg benne a tettvágy... :P



2014. febr. 10. 08:46
 1/7 anonim ***** válasza:
31%
meg lehet tanitani, hogy csak akkor pofázzon ha valaki keritésen belül van. Addig kuss!
2014. febr. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Oookéééé... erre, ill. a mikéntjére vonatkozott a kérdésem. ;)
2014. febr. 10. 09:08
 3/7 anonim ***** válasza:
43%

Én nem mennék ki hozzá, mert ugye ha nem is azért ugatott eddig,hogy a figyelmet magára terelje, ezzel lehet rájön erre és csak azért is. Ha szerinted nincs ok, amiért ugatnia kell,akkor max szólj rá. Egy pár percre lehet abbahagyja. De egyébként ez a dolga, ha neki valami nem tetszik ugasson és őrködjön. Fárasztás is jó dolog, de a lelkes őrszemeket nem lehet annyira lefárasztani ,hogy ne ugasson amikor ő azt érzi. Legalábbis szerintem.

Nekünk is van időszak,amikor 2 órán keresztül egyfolytában pofázik. A szomszédaink nekünk örülnek,hogy látják éberek a kutyák és ugatnak. Meg kell neki mondani, ha esetleg pattog, hogy örüljön neki,hogy nem bamba kutya van a szomszédba. Egy szomszéd viszály nem egy dolog miatt alakul ki, vagy egy marha nagy idióta,de annak aztán már mind1,hogy ugat vagy sem,az olyanokat minden zavarja. Mi jóban vagyunk a szomszéddal, de azért időnként vannak összezördülések. Egy kis aprósággal le lehet őket kenyerezni,hogy megbéküljenek és ne durvuljon el a viszony.

2014. febr. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hát, mi is jóban vagyunk a szomszédokkal, de újabban kicsit feszült a viszony kutya-ügyben (átszökött az ócska kerítésen, kijavítottuk, de még mindig nem 100% kutyabiztos...) és nem akarom, hogy fogást találjanak rajtunk.

Ez az "őrizze a házat, az a dolga" dolog nem teljesen igaz: ha valaki be akar jönni, úgyis bejön, csak előbb lelövi, lefújja, megmérgezi a kutyát. Őrzésre van a riasztó.


Éjjel sokkal érzékenyebben reagál minden mozgolódásra. Csak úgy beleéli magát, hogy se lát, se hall. De hallom a hangján, hogy nem veszélyes dolgokat ugat, hanem mondjuk hogy a túloldalon megy valaki a járdán, vagy a második szomszéd kijár kocsival. Vagy csak az Alkonyi Vonyítás híreit adja tovább. :)

2014. febr. 10. 10:26
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem tudod a mikéntjét akk kutyasuli!!!!
2014. febr. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#3! Nem lennék szivesen a szomszédod. Még az ismerösöd sem!
2014. febr. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hatoska, elég nagy baj,hogy egy számodra nem tetsző válaszért elítéled az embert, mi van az ennél durvább dolgokkal. No de ez legyen a te bajod.



Az már szerintem elég akció a kutya számára, ha az utcán mászkálnak.

2014. febr. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!