Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Újdonsűlt kutyás vagyok!...

Újdonsűlt kutyás vagyok! Rengeteg fontos információt olvastam a kiskutyák tartásáról. Nem tudtok mondani nekem pár fontos tárgyat, játékot, ami a kiskutyámnak kelleni fog?

Figyelt kérdés
Szeretném ha felsorolnátok a legfontosabb ilyen tárgyakat, játékokat,mert már minnél előbb be szeretném szerezni őket!

#etetőtál #fekhely #rágni-húzni való játékok
2014. febr. 10. 10:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ami fontos: egy fekhely, két tálka, fésű, póráz, nyakörv. Abból se a legdrágább, mert úgyis szétrágja, míg felnő. Elsőre egy masszív kartondoboz is jó fekhely pár régi pokróccal vagy régi ruháiddal, amin érezheti a szagodat. Ennyi.

A többi, a csili-vili játékok igazából főleg a gazdának fontosak. Házilag is tök jó játékokat lehet csinálni,pl az én kutyám imádott WCpapír-gurigákkal játszani. (Persze csak ha kistestű, mert a nagyoknak ez kicsit gyenge játék.) Vagy fogsz egy rongyot, lyukas zoknit, kötsz rá egy csomót, és lehet vele rongyozni, imádják. Vagy félliteres pillepalackba beraksz néhány szem kutyatápot, és játszat vele meg löködheti, míg meg nem szerzi mindet.

Vehetsz neki labdát, de valami masszív, tömör vagy erős gumiból valót, mert a süvizős játékokat pillanatok alatt képesek tönkretenni.

Bármit is veszel neki, olyan legyen, amit nem vagy csak nehezen tud szétrágni, és nem árt meg neki, ha lenyeli. Nekünk pl. nagyon bevált a csomózott kötél (Fressnapfban lehet kapni, de házilag is gyárthatsz) mert lehet dobálni, huzigálni, nehéz tönkretenni, és ha rágja is, nem lesz baja tőle.

Ja és ha bármit veszel, ügyelj rá, hogy ne tudjon megakadni a torkán. Pl. bernáthegyinek ne vegyél pingponglabda nagyságú labdát.

2014. febr. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
hát az attól függ mire szeretnéd tanítani. Az én kutyámnak két alapvető játéka van: labda, és egy kötél. Valamint van ennek egy kombinációja, egy ötszög alakú műanyag karika, amit jól lehet guritani, ugyanakkor lehet vele húzos játékot is játszani. (és elég strapabíró ahhoz, hogy eddig semmi baja ne legyen)
2014. febr. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok.

Ja, és a póráz ne flexi (kiereszthető) legyen, hanem sima 1,5 méteres szíj vagy műanyag zsinór. (Én ezt is házilag csináltam, redőnyzsinórból, 200 Ft költséggel.)

2014. febr. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket a dolgokat a tenyésztő nem mondta el?

Én szoktam adni a kiskutyáimmal tartási, nevelési útmutatót, ami a szerződés melléklete.

Az meg szintén nem mellékes, hogy nonstop hívhatnak, akármikor is vitték el azt a kiskutyát. Vannak több éve gazdihoz került kutyusaim, és a gazdi folyamatosan keres és információt, tanácsot kér.

Ennek így kellene működni, és nem úgy, hogy add a lóvét és vidd isten hírével a kutyát.

Elméletileg azt tudni fogod magadtól is, hogy milyen eszközökre van szüksége a kutyádnak, az előttem szólók is sok mindent felsoroltak. Azt meg hogy a fajta jellegéből adódóan mire lenne még szükséged azt a tenyésztő tudná elmondani a saját tapasztalata alapján.

2014. febr. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Most megint jó az idő, szóval van kullancsveszély, ha veszel neki cseppet (spot-ont), figyelj rá, hogy olyat vegyél, amit kis ( 8 hetes) kutyának is lehet adni.

Fésűt se felejtsd ki.

2014. febr. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
55%

A legfontosabbak:

-nyakörv

-hám (NE a nyakörvre tedd a pórázt, mert abból könnyen kibújik), fém karikákkal, ne sz.r műanyaggal

- sima póráz

- chip a kutyus oldalába

- rágócsont, kis méretű, hogy ne a te papucsodat rágja össze :)

2014. febr. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha normális méretre van beállítva a nyakörv, abból sem bújik ki a kutya, viszont hámmal remekül megtanítod húzni amit nem könnyű utána helyre tenni. Játékból nem kell neki ezer, nálunk általában van egy két végén csomózott rongy, minél keményebb annál tovább bírja, egy köteles labda (ezt még az amúgy labdával nem foglalkozó kutyák is csípik) meg még egy random NEM CSIPOGÓ akármi, jelen pillanatban egy plüss nyúl (már csak a bőre van meg, sajnos "valahogy" kibeleződött) Minden nap más dolog van elől neki amíg nem vagyunk otthon, ez alól a labda képez csak kivételt, mert azt csak közös játékoknál kapja meg, így őrzöm meg egyrészt az épségét, másrészt meg sokkal nagyobb kincs így. Ezen felül nem árt tartani otthon egy zacskó rizst és egy kis csirkemellet a fagyasztóban és egy doboz normaflore-t hasmenés esetére, bepanthen plust különböző horzsolásokra, kisebb sérülésekre, és egy doboz hársfa teát enyhe meghűlésre. A többit meg már leírták. Azért tényleg nem árt egyeztetned azzal is akitől elhozod, mert tenyésztők pl adnak kezdő csomagot, mi kaptunk pórázt, tálat és egy kis kezdő csomag kaját.
2014. febr. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
én a flexi pórázt ajánlanám leginkább. Mivel kell a mozgás, ha nem tudod elengedni és ez nagyobb mozgásteret biztosít. ;)
2014. febr. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A flexi a legértelmetlenebb dolog... Pórázon nem lehet normálisan lemozgatni egy kutyát, az a +/- pár méter nem oszt nem szoroz, viszont flexin lehetetlen megtanítani egy kutyának a pórázfegyelmet.
2014. febr. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat!;)
2014. márc. 12. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!