Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon vad a kiskutyám!?

Nagyon vad a kiskutyám!?

Figyelt kérdés

Véresre harapdálja a kezem, a karom.. ha megakarom simogatni azt játéknak veszi és harap teljes erejébol.. Kistestu kutya, 10 hetes de nagyon fáj a harapása. Hogyan szoktassam le róla? Ha ráverek a seggére vagy az orrára egy kicsit még jobban csinálja.. :/

Hallottam olyan módszerrol, hogy ha megharap akkor vizipisztollyal locsoljam le, ez beválhat? 19L


2014. febr. 10. 12:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez természetes, hogy a kiskutya játéknak vesz mindent. És bizony ebben a korban tényleg tűhegyesek a fogai.

Tudatni kell vele, hogy ez neked fáj. Pl hangosan "felvisítasz", vagy valami hasonló, és akkor utána egy idegig ne vegyél róla tudomást, hogy ő játszani akar veled. Nem azonnal, de egy idő után megérti, hogy te azért sírsz, mert ő rosszat tett neked és nem is játszol vele.

Azért időt hagyj neki, mert csak 10 hetes kutyáról van szó.

A verés biztos nem jó megoldás. Az alomban is sírással jelzik ha a tesó nagyot harapott.

2014. febr. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Próbáltam, de akkor is jobban harap.. Azt is kipróbáltam, hogy kulon zárom egy szobába, miután megharapott, de az sem segített.

Turelmes vagyok, meg megértem hiszen még pici, de szeretném leszoktatni errol.

Sétálni is kiszoktam vinni, de amikor kiviszem akkor leul egy helyre és nem jon tovább.. Nagyon sokszor csinálja ezt, néha setál, néha nem, és van, hogy sírdogál kozben. Hámon viszem ami rendesen bevan állítva,nem hiszem hogy zavarná és ez miatt állna meg. Ezen, hogy tudnék változtatni?

Még egy dolog, hogy probálom szocializálni más kutyákkal, de ahogy kozel jon egy másik kutya el akar futni, nagyon fél. Hogyan tudnám elérni azt, hogy kozeledjen más kutyák felé?

Az elozo kutyáimmal nem volt soha ilyen gondom, ezért tanácstalan vagyok.. :/ Rémelem tudtok segíteni. :)

2014. febr. 10. 12:21
 3/17 anonim ***** válasza:
11%

Amikor kirántod a kezed a szájából kis élés foga felsérti a kezed.

Újságpapír inkább összetekerve.

Vizet nem ajánlom,régi kutyáim féltek a víztől.


Amikor vadulni akar,valami játékkal vond el a figyelmét.

pl:pluss állat

2014. febr. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
100%
Próbálj ki Cesar Millan módszereket.
2014. febr. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

3-dik


Nekünk 3 kutyából 2 ilyen vad volt,de idővel abba hagyják.

5hónapos kutyánk már finomabban játszik,pedig nagyon vad volt és sokszor vérzett a kezünk de ő csak játszik.

2014. febr. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

3dik


Mi ráadtuk először a pórázt és leült bevágta a hisztit,sok idő volt hozzá szoktatni.

(vadász kutya)

2014. febr. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Mikor kezd durván játszani, kapd el fél kézzel a felső állkapcsát és kicsit szorítsd meg. Nem kell durván, elég, ha egy picit megnyiffan. Tartsd határozottan és közben mondd neki mérgesen, hogy "nem!" Legyél következetes. Mindig tiltsd neki, ne csak alkalmanként.
2014. febr. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
85%

Jézusom...

Felsikkantasz, és otthagyod, addig csinálod, amíg nem válik be. Nem ütöd meg...

Visszamész, ha nem harap, vagy gyengédebben, dicséret. Plusz legyen valami rágcsálnivalója, bikacsököt már ilyen korban is lehet neki adni- felügyelet mellett.

Mit csinálsz, ha sír kint? Nyugtatod? Egyébként a saját tempójában kell felfedeznie a világot, ereszd nagyobbra a pórázt, ha megáll, ülj le, elkezd majd magától érdeklődni.

Miután megkapta az összes oltását, irány a kutyaovi, egy kis testű kutyának a felnőtt, nagy méretű kutyák ijesztőek. Ha van ismerősnek felnőtt, jól nevelt, oltott, kis-közepestestű kutyája, akkor először vele barátkoztatnám meg.

2014. febr. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
83%
Tudod, a kiskutyák nem tudnak bújócskát és egyebeket játszani. Nekik a szájuk van a világ megismerésére. A te dolgod megtanítani neki, veled nem a harapdálós játék kell. Ahogy írták többen, eltolod, ráfogsz, elfordulsz, stb. Idővel megtanulja, miként játszhat veled. De ne azt várd, hogy akár két nap alatt tudni fogja. A kutya nevelésének első helyén a kitartás és a türelem áll.
2014. febr. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
81%
Én azt a módszert hallottam most, hogy a pofáján a bőrt nyomd be a saját fogai alá, hogy amikor téged megrág, érezze ő is, hogy mekkorát harap. Elég gyorsan rá fog jönni, hogy meddig mehet el.
2014. febr. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!