Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell tudnom a yorki...

Mit kell tudnom a yorki kutyusról?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnek egy yorkit de nem igazán ismerem ezért írok ide !

Akinek van kedve segíteni nekem az írjon választ!

Na szóval mindent szeretnek róla tudni ! Hogy egy nap hányszor kell etetni ,sétáltatni , fürdetni , tisztítani , fesulni stb ......

Előre is köszi:)



#tudnivaló #Yorkshiree terrier
2014. febr. 10. 14:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
54%

1. könyv

2. google- [link]

2014. febr. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
35%
3. [link]
2014. febr. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszi szépen de ha ott akarom megnézni ott keresek rá de én ide írtam de én más emberek tapasztalatára voltam kiváncsi !!
2014. febr. 10. 19:40
 4/14 anonim ***** válasza:
72%

Szia! 5 éve van kan yorkim :)

Etetés: elég finnyás nagyon válogatós, sok idő volt mire rájöttünk mit szeret. Keveset eszik. Én 2x adok neki enni délben meg délután, ha nem eszi meg elveszem előle. Imádja a májkrémet, a csirkehusit, a fogtisztító csontokért rajong :)

Fürdetés: nem szabad sűrűn fürdetni mert azzal csak felborítod a természetes egyensúlyt, szerintem 3-4 havonta bőven elég. Ha sétakor koszos lesz a mancsa akkor csak beteszem a kádba és lemosom.

Fürdetés után teljesen bezsong :D rohangál fel alá és dörgölőzik, nagyon édes.

Fésülés: Ha szép hosszú bundát szeretnél akkor azt naponta érdemes kifésülni. Hajlamos a kis puha szőre a nemezesedésre. De nekünk nyáron rövid szőrünk van így sokat nem kell vele foglalkozni.

A szőre nem hullik, max fésülésnél jön ki egy kevés.

Keress egy jó kutyakozmetikust mert szükség lesz rá, mert gyorsan nő a szőre :)

Taníthatóság: nagyon okos kutyák és aránylag gyorsan tanulnak. CSAK nagyon makacsak, és ha nincs kedvük akkor bizony nincs kedvük :) Mi is rengeteg trükköt tudunk már.


Sokat alszanak, most is itt alszik mellettem.

Imád játszani, pörögni.

Fontos hogy ne kényeztesd el, kezeld normális kutyaként.

Mert a rossz nevelés miatt a fejedre nőhet és kis zsarnokká válhat. Tehát nevelni nevelni és egy szuper társ válik belőle :)

SZEME:Ha csipásodik akkor Borvízzel szoktam neki letörölni( patikában tudsz vásárolni.)

Körme: ha nem kopik megfelelően akkor kozmetikus levágja.

Télen, hidegben én szoktam rá ruhát adni, szerintem nagyon hasznos és nem csak a divat miatt adják rájuk hanem mert bizony picik és közel vannak a talajhoz, és bizony fáznak.

Hámot használjatok sétához, szerintem sokkal jobb mint egy nyakörv. Én imádom a flexi pórázt, mi azzal sétálunk.

Ha van olyan hely ahol biztonságosan el tudod engedni, akkor gyakoroljátok a póráz nélküli sétát, és a behívást.

Elég hasznos dolog :)


Hűű próbáltam mindent leírni ahogy eszembe jutott. De ha marad kérdésed akkor szólj, próbálok segíteni :)

2014. febr. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Uristen nagyon nagyon köszi bárcsak minden válaszoló ilyen kedves es tartalmas lenne:)

Milyen gyakran kell sétálni vinni?

Hogy kell megtanítani a szoba tisztaságára ?

Meg arra hogy ha pisilnie vagy egyéb dolgokat kene csinálnia ugasson hogy vigyem sétálni??

2014. febr. 11. 19:47
 6/14 anonim ***** válasza:
46%

Örülök hogy segíthettem :)

Séta ügyben nem tudok segíteni sajnos. Amikor pici volt a kutyám akkor Panelban laktunk, nekünk nagyon bevált az alom, abba pisilt kakilt. Na a szobatisztasággal megküzdöttünk... Ültünk az alom előtt én és a párom elzárva az utat :) és addig tettük bele az alomba és mondtuk hogy "pisiljél" amíg nem pisilt, amikor pisilt akkor nagy éljenzés és mehet a játék :) türelemjáték..

sokszor kakilt az ágy alá az éjszaka közepén...na az is szép volt de így jó visszagondolni az ilyenekre...

Ja és az hogy mondtuk neki hogy pisiljél az nagyon hasznos mert bárhol vagyunk vagy megyünk valahová akkor tudja mit várunk tőle.

Tehát nálunk az alom miatt nem volt olyan hogy hajnal 5kor - 6kor kelés mert elintézte az alomban. Persze mentünk sétálni de akkor amikor volt "kedvünk" (persze minden nap többször, ezt nem úgy kell érteni ahogy írtam, hanem úgy hogy nem volt órához kötve.)

Most már kertes házban lakunk nincs alom. Itt többször kiengedjük naponta és akkor elvégzi a dolgát. :)

Mi nem tanítottuk arra hogy jelezzen ha menni akar..valahogy tudja magától ha ki szeretne menni és ott áll az ajtó előtt.. ezt megtanulja magától, meg hidd el látni fogod egy idő után a kis jeleit :)

2014. febr. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszi szépen ment a zöld kéz;)
2014. febr. 12. 20:21
 8/14 anonim ***** válasza:

Tudod a finnyásság akkor van, ha el van kényeztetve egy kutya.

Az ilyenek, hogy hányszor és mekkora adagot kell enni adni nekik, milyen gyakran lehet fürdetni, hogy kéne sétáltatni stb... ezek meg tudnád, ha utána olvasnál.

Ahány ember, annyi félét mond.

Látatlanul megkérdezed, oké, te dolgod. De az is lehet, hogy pont olyan ember tanácsát fogadod majd meg, aki totál rosszul neveli a kutyáját, majd te is ezt a példát fogod követni, mert azt hiszed, hogy ez a helyes... csupán azért, mert valaki idegen kedvesen leírta ezeket neked...


Aztán majd a te kutyád is kis idegzsák lesz.


Szóval vedd számításba ezeket a dolgokat is. Ezért jobb, ha saját tapasztalatot gyűjtesz előbb. Mondjuk ha már annyira tetszik ez a fajta, akkor könyvből utána olvasol, megkeresel tenyésztőt és elmész hozzá, hogy meséljen Ő a fajtáról. Hidd el, szívesen segítenek!

2014. febr. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

És hidd el, egyáltalán nem állt szándékomban okoskodni vagy kötekedni. Egyszerűen csak ide mindenki azt ír, amit akar. Nem szakértők válaszát kapod, szóval egyáltalán nem biztos, hogy jó tanácsot adnak, érted?


Nekem mindegy, mert nem az én kutyám lesz... saját magadon segítesz, ha pl tenyésztőt látogatsz meg.

2014. febr. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszi
2014. febr. 14. 06:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!