Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan tudom hogy fajtiszta-e...

Qw3r kérdése:

Honnan tudom hogy fajtiszta-e a kutyám?

Figyelt kérdés
Esetleg hogyan, vagy hol tudom megnézni a tulajdonságai alapján hogy milyen fajta?

2014. febr. 10. 17:14
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
fajtisztának biztosan fajtiszta:D te esetleg azt szeretnéd tudni, hogy fajtatiszta-e:)
2014. febr. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Onnan, hogy kaptál hozzá egy törzskönyvet, ami a fajtatisztaságát bizonyítja, mivel benne vannak az ősei, akik szintén fajtatiszták.


Ezen kívül talán genetikai vizsgálattal bizonyítható, hogy az adott kutya adott fajtához tartozik, de ebben nem vagyok biztos, és tutira nem lehet megcsinálni az összes fajtára. De a törzskönyv nélkül ennek sincs sok értelme szerintem, mivel a kutya származása akkor sem lesz ismert.

2014. febr. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Akiteki ***** válasza:
100%

Ahogy a rendőrnek bizonyítod, hogy Te az vagy, aki: papírral.

Nálunk személyi igazolványnak hívják, a kutyáknál törzskönyvnek.

2014. febr. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Tegyük fel, úgy néz ki mint egy beagle, de nincs törzskönyve, akkor beagle fajtajellegű keverék.


Ha úgy néz ki, mint egy spánliel, de nincs törzskönyve, akkor spániel fajtajellegű keverék.. stb.


Ha nem tudod eldönteni mire hasonlít, töltsd fel ide, esetleg megmondják, hogy látnak benne németjuhászt, labradort stb stb.. és körülbelül ki lehet sakkozni, hogy milyen keverék.


Fajtatiszta kutya csak és kizárólag az, amelyik törzskönyvvel rendelkezik. Pl, ha van egy megszólalásig hasonló németjuhász, akinek az apja anyja törzskönyves németjuhász volt, de a kölyöknek nincs törzskönyve, bár elvileg fajtatiszta, de gyakorlatilag fajtajellegű keverék.

2014. febr. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Értem. Szóval ha találok egy kutyát az utcán (ami nem fajtatiszta) de van elég pénzem hogy fizessek annak az embernek aki kiállítja a törzskönyvet, akkor minden kutya lehet fajtatiszta.


vagy fordítva.. hiába fajtatiszta ha nincs meg a törzskönyv.

2014. febr. 12. 11:11
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt, amiről te beszélsz, kedves Kérdező, hamisításnak hívják. Nyilvánvalóan, ha az adott kutya egyáltalán nem hasonlít arra a fajtára, amire az így szerzett tk ki lett állítva, akkor arról senki nem fogja elhinni, hogy tényleg fajtatiszta. De ha van egy küllemre adott fajtához hasonlító kutyád törzskönyv nélkül, akkor az meg nem minősül fajtatisztának.
2014. febr. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 sippara ***** válasza:

"Értem. Szóval ha találok egy kutyát az utcán (ami nem fajtatiszta) de van elég pénzem hogy fizessek annak az embernek aki kiállítja a törzskönyvet, akkor minden kutya lehet fajtatiszta."


Igen, az okirat hamisítás így működik - ugyanígy, ha találsz egy embert, aki tud ilyesmit intézni, és van elég pénzed, lehetsz japán állampolgár is mindenféle cécó nélkül. A probléma ott kezdődik, ha a kettő közül bármelyikkel elkapnak, ugyanis akkor te és az "embered" is ültök.

2014. febr. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!