Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » KUTYÁSOK! Szerintetek bevállal...

KUTYÁSOK! Szerintetek bevállaljam? Ha Cesar-féle pórázt teszek rá, elkerülhetem hogy feltörölje velem az utcát?

Figyelt kérdés

Egy falubeli ember megkérdezte, nem sétáltatnám-e a kutyáját, mert neki nincs rá ideje. A kutya egy 4 éves 50 kilós németjuci, aki "nem túl barátkozós" típus, és ha meglát egy embert vagy kutyát a láthatáron, célba veszi, bár az nem derült ki, hogy mi célból veti rá magát.

Én egy 17 éves lány vagyok, szintén 50 kilós. Van egy 10 kilós, nagyon jólnevelt, engedelmes kutyám. Néha sétáltatom az ismerőseim kutyáit, de egyik se ilyen nagy és engedetlen. "Fejben" sokat tudok a kutyanevelésről és persze szeretnék minél több gyakorlatot is szerezni, de nem tudom, ez a dög nem rántana-e pofára. :D A gazdája elmondása szerint (középkorú férfi) még őt is elrántja, akkor nem tudom, mit vár tőlem? :O

Bár ő valószínűleg nem ismeri a Kutyadoki által használt magasan fül mögé tett textilfojtót. Úgy tudom, ennek megfelelő használata meggátolja hogy a kutya magával rántson. Igaz ez? :D

Na meg ott van az is, hogy én szívesen szereznék örömet ennek a dögnek, de nem is tudom...

A fentieket figyelembe véve, mi a véleményetek az egész helyzetről? Köszönök minden hozzászólást!



2014. febr. 10. 19:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Nem erővel kell elsősorban megtartani egy kutyát.

Ha nézed a műsorait,láthatod,hogy ő sem egy testépítő,mégis gond nélkül sétáltat több kutyát is egyszerre.Nagytestűeket,rotikat,piteket stb.


A fejben dől el a dolog.Egyébként egy németjuci messze nincs 50 kg.Első találkozásnál,első séta alkalmával meg ne menjetek világ körüli útra,csak szoktasd a dologhoz az "új szabályokhoz".

Ha soha nem volt sétáltatva,meg kordában tartva,kezdetben attól is elfárad,hogy agyilag felfogja a parancsokat,meg rájöjjön,hogy mit vársz tőle.

2014. febr. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
90%
Én pont így sétáltatom egy ismerősöm nagytestű kutyáját. Szegény láncon van, nekem meg nincs sok időm foglalkozni vele, naponta egy órát tudom csak vinni. Ennek ellenére "Cesar-stílusban" gyönyörűen jön mellettem, pedig nincs is pórázunk, csak egy bálamadzagon viszem.
2014. febr. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Egy ilyen kiskutya kb akkor nem fogja veled feltörölni az utcát, ha behívható és leállítható. Ehhez először Kerítésen belül gyakorolj vele és a kezdeti lépéseknél használj textil szájkosarat! Amikor felhúzod a fejét, az ilyen nem túl magabiztos, de erős területvédő nj-k hajlamosak hülyeséget csinálni. Engem múlthéten varrtak egy ilyen akció után, csak én a kedves gyengekezű gazdi kutyájának rántottam be, mert majdnem kipukkant szegény szeme a vergődéstől.

Azóta együtt viszem a 2 kant (saját: domináns munkavonalú kan NJ, meg ezt a kisördögöt) varrt alkarral, tehát nem egy nagy trükk a dolog. Annyi a feladat benne, hogy ahogy meg akar indulni, beletaposok a pórázba és már fekszik is. Egyébként ez a kutya sem volt 6éve elengedve a láncról és más kutyákkal is agresszív. Nem domináns, mert minden domináns megnyilvánulásra sz.rul reagál, egyszerűen balhés és nagyon kicsi dolgok miatt betámad (meg időnként elég labilis). 50 kilós vagyok én is, ne parázz be egy kis kihívástól.

Ismerős a szitu, itt is egy középkorú fickó a gazdi egyébként, aki azért jött oda, mert nem hitte el, hogy egy ilyen pici csaj egy ekkora kutyával így tud bánni(mm a saját nagy mackómmal). Jött a tipikus "na bezzeg az enyémmel" duma...hát azóta működik, csak engem kellett foldozni kicsit., de inkább ez, mint hogy mégjobban behülyüljön szerencsétlen kutya

2014. febr. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Youtube-on találsz jó videot arról, hogy hogyan sétáltasss laza pórázon. Leírni marhanehéz, de ha jól csinálod, működik: Elindulsz laza, közepesen hosszúra engedett pórázzal. Kutya elhalad melletted, Te határozottan, ellentmondást nemtűrően hátra arcot csinálsz, magad mellé rántod a kutyát (Tekintve az erőviszonyokat, nyilván nem lesz ez akkora hatással rá, mint szeretnéd. Segíthet egy egysoros nyakörv, kizárólag "munkára" feltéve, és akkor is csak úgy, hogy semmiképpen nem végig fojt! A gyakorlat hatására várhatóan néhány forgásból, makacsabb esetben 10 perc után a kutya rájön, hogy ha nem előz meg, az jó neki, akkor akár haladtok is. :)

Fontos az is, hogy a kutya lenyugodjon, mielőtt viszed. Egy idegbeteg, felturbózott kutyát, ha még a kapun is őt küldöd előre, nagyon nehéz megfegyelmezni, ha nem vagy egy határozott típus. Konkrét kérdésre: a kötélfojtóhoz nagyobb erő kell ugyanakkora korrekcióhoz, mint egy egysoroshoz, viszont tényleg nem az erő az elsődleges! Azt is mérd fel, hogy a kutya mennyire hajlamos alávetni magát az akaratodnak, mert ha egy ekkora kutya úgy dönt, hogy ellened fordul, nagyon durva bajok lehetnek! Mindenekelőtt ezzel legyél tisztában. Enélkül neked is varrott karod lesz, ha túléled...

2014. febr. 11. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
utóirat: Baromi jófej csaj vagy! :)
2014. febr. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Próbálkozhatnál halti plusz nyakörv kombinációval. Igazából egy ügyesebb kutya a haltit seperc alatt leszedi, azért kell a nyakörv, hogy mégse rohanjon világgá... De amint előttem írták, nagyon fontos a fellépés.

Bár az is igaz, hogy mikor ismerősöm kuvasz kanját sétáltattam (vele is kb egy súlycsoport voltunk...) gyönyörűen jött mellettem laza pórázon, rajongva leste minden szavamat, aztán egyszer csak meglátott egy részeg pasast és kérdés nélkül nekiugrott, alig bírtam visszafogni.

Mindig előrébb járjon a szemed és az eszed, mint a kutyáé! Magasabb vagy, jobban látsz, ha pl. meglátsz egy gazdátlan kutyát szabadon az utcán, akkor hátra arc.

2014. febr. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Azért a haltival is meg kell tanulni bánni. Én spánielről váltottam NJ-re. Jó kis ugrás volt a kiállítások világából beállni az ÖV-re, egy addigra sikeresen elrontott 45-47 kilós kutyussal, aki akkora, mint én vagyok... Mire egy évesen kutyasuliba vittem, olyan frankó védelmező ölebem volt, hogy besz.rás... Cuki macika volt mindig, de egy tipikus macsó kan...Akivel nem lehetett csajozni, az vagy ott se volt, vagy helyre kellett tenni. A séta abban az időben komoly erőnléti edzés volt, úgyhogy én is ráálltam a haltizásra... nyakörv nélkül (így javasolták). A kutya 5perc alatt otthagyott, énmeg szorongattam a póráz végén a haltit és agyaltam, hogy ha ez itt nekimegy valakinek ott vége a dalnak. Szerencsére nem lett baj, elmentünk suliba és azóta IPO-sok vagyunk... Most meg a nyakamba vettem egy dobit, nehogy már túl könnyű legyen a helyzet... Minden megoldható, csak figyelni kell a kutya jelzéseire...sok sikert!
2014. febr. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :) Némelyiken jót nevettem. :D

Azért kérdeztem a textilfojtót, mert nekem csak az van (normál póráz hurkos funkcióval), és a kutya kedvéért most nem tudok beruházni másra (egysoros, halti, szájkosár, stb, sajnos kölcsön sincs kérnem kitől). Mikor ezt kaptam, azzal viccelődtem (mivel hegymászókötél-típusú, dupla szövetcsíkból van, 3 kilós), hogy jó lesz egy mentett németjuhászhoz, de most hogy összevarrt alkarok képe lebeg a szemem előtt, nem találom olyan viccesnek az ötletet. :D

Igazából az a legnagyobb bajom, hogy egyrészt az agglegény gazdája nem valami toleráns (hogy őszinte legyek, és a célzásai is erre utalnak, arra megy ki a játék hogy velem együtt sétáltassa a kutyáját), másrészt hogy az udvara közvetlenül szemben van a falu (mert falun lakok) legnépszerűbb kocsmájával, ami előtt mindig ott gubbasztanak ezek a tipikus szenzáció-hajhász alkeszok. Na és én utálom ha néznek (pláne ha ilyenek és ilyenkor, értitek), zavarban vagyok tőle, és az tuti hogy a kutya ezt észrevenné, ami mondjuk nem egy életbiztosítás. ​ Mindenképpen fel kéne mérjem hogy mennyire agresszív/domináns/félős, de nem sok kedvem van ezt egy ilyen közönség előtt, egy ilyen ember társaságában megtenni. Elég határozott tudok lenni, viszont nagyon könnyen zavarba jövök (no nem a kutyáktól, hanem az emberektől), ami kibillent a nyeregből és tartok tőle hogy ilyesmi történne.


Korábban megbeszéltem egy másik falubeli emberrel, hogy tavasztól sétáltatni fogom az erősen antiszociális labradorját, de ő (mármint a gazdi) egészen más tészta, intelligens, barátságos, értelmes, nyitott, látszik hogy tudná értékelni ha komolyan foglalkoznék a kutyájával és minden tekintetben számíthatnék az együttműködésére, ellentétben ezzel a...hmm...kocsmatöltelékkel.


Viszont még mindig ott vagyok, hogy sajnálom azt a németjuhászt. Szóval rémes helyzet. :/

2014. febr. 11. 14:38
 9/19 anonim ***** válasza:
Közben változott kicsit az álláspontom. A NJ kifejezetten nem első kutyának való, pláne nem másé, pláne ilyen körülmények között én maximálisan lebeszénélek róla!
2014. febr. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Hát, akkor a közmondás itt sem csat: a kutya olyan lesz, mint a gazdája.

Sajnálom én is szegény kutyát, de ilyen feltételek mellett én is szívesebben hívnám a fajtamentőket, mint hogy hősködjek... Ha meg félsz az égéstől, el se kezdd, mert tuti szívatni fog eleinte ahogy a csövön kifér.A kutya is meg a gazdi is (Az enyém eleinte oldalba pisilte a kiképzőt mikor megpróbálta ledominálni...)

Kedves utolsó!

Tudod nem mindegy, hogy milyen NJ-ról beszélünk. Sajna ma már ritka az igazi, nagy, ösztönerős kutya. Kiállításon a nagy ugye eleve kizáró ok...

Azok a NJ-k, amikkel több esélyed van szembemenni az utcán, frankók akár 1. kutyának is, mert pont elég nekik, ha labdát dobálsz a kertben meg napi 1x 1,5 óra sétától elájulnak. Nagyon szépen súrolja a seggük a földet, de általában akkor sem csinálnak semmit, ha a szájába teszed a kart... Egyébként tök szépek... na ők 1. kutyának valók...

És ott a másik vége, a mélyen utált és elfeledni próbált munkavonal... Na azok nem valók 1. kutyának...

Egyébként akár yorki miatt is varhatták volna a karom, pech, hogy pont egy (udvaron, láncon tartott) munkavonalú NJ volt..

2014. febr. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!