Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a családommal?

Mit csináljak a családommal?

Figyelt kérdés

Szzóval az van, hogy kaptam egy 5 hónapos kutyust. Alaposan utána olvastam a kutya tartásnak és többnyire betartom őket, de anyámék nem! És ez nagyon idegesítő... Amikor hazajövünk valahonan én először nem a kutyát köszöntöm, hanem leveszem a cipőm, kabátom stb, de a családom ennek pont az ellenkezőjét csinálja, amint átlépték a küszöböt a kutya már az ölükben van és hiába mondom nekik, hogy ne foglalkozzanak a kutyával, nem érdekli őket.. ._.

Aztán ott van az etetés. Én naponta 3x ADNÉK neki kaját, de a család ebbe is belekavar... Amint látják, hogy a kutyának nincs kajája röggtön adják neki a következő adagot... Egyszerűen nem tudom, hogy mit csináljak velük.. ._. Valakinek valami ötlete?

Előre is köszönöm. :)



2014. febr. 10. 20:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Hello :) szerintem kérd meg a családodat , hogy ők ne etessék mert te már megcsináltad... nagyon fontos , hogy most kicsi a kutyus és ne kapassák nagyon magukra ... mert az unokatesómék is nagyon magukra kapatták most meg vannak ezzel gondok ... remélem segítettem :)
2014. febr. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mond meg nekik egyszerűen hogy mit miért nem szabad. Biztosan meg fogják érteni. :)
2014. febr. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Pontosan! Magyarázd el nekik, hogy milyen forrásból tudod a fenti dolgokat, és hogy miért kell betartani. Nyugodtan ajánlhatsz nekik is szakirodalmat, hátha az meggyőzi őket.
2014. febr. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha nem tudsz hatni rájuk, elhamarkodott dolog volt kutyát venni MAGADNAK. Ilyen közegben mindig vita lesz. Családon belül nem nagyon valósítható meg teljesen az ÉN KUTYÁM CSAK szituáció.
2014. febr. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha csak többnyire tartod be a dolgokat,azt is olvashattad,hogy ez csak még jobban megerősíti a kutyát a viselkedésében.Tehát a családod magatartása semmilyen szinten nem befolyásolja most a kutya viselkedését,csak abban,amiben a következetlenséggel temagad is megerősíted.De ha következetes lennél,akkor sem lenne nagy probléma,ugyanis rengeteg olyan technika van,aminek pont ugyan az a funkciõja,aminek kivitelezésėben a családod nem partner.Ezeket nélkülük is ragyogóan lehet alkalmazni,pl kapuszabály,póráz fegyelem stb.És a jó hír az,hogy a kutya tud különbsėget tenni és tesz is egy családon belül a családtagok között,mert rangsor van.És rajtad múlik,a kutya elé,vagy mögé leszel besorolva.
2014. febr. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mutass meg nekik pár epizódot Victoria Stilwell műsoraiból. Abban aztán egy csomó kutya van, akiket ilyesmivel rontottak el, és jól elmagyarázza, hogy miért kell velük úgy bánni, ahogy.
2014. febr. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!