Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyusunk lesz. Hogyan...

Kiskutyusunk lesz. Hogyan könnyítsem meg az első pár napját?

Figyelt kérdés

Hétvégén hozzuk haza, így az első pár éjszakát rá tudjuk szánni, ha esetleg félne vagy sírdogálna.

De hétköznap délelőtt nem lesz vele senki. Hova rakjuk őt? Mit készítsünk ki neki? Mi az ami segíthet neki az első napokban, hetekben?

Illetve az első éjszakán mit csináljunk, hova tegyük őt hogy biztonságban érezze magát?

Légyszi adjatok tippeket! Köszi :)


2014. febr. 10. 20:47
1 2
 1/14 Hovarju ***** válasza:
100%

Jó lenne, ha legalább az első hétben lenne vele valaki. De igy sem lehetetlen a dolog.

Kerítsetek el neki egy helyet, ahol nem tud kárt tenni a berendezésben és ami könnyen takarítható. Vizet és rágni valót hagyjatok neki. Egy jutalomfalattal töltött játék, vagy préselt bőr rágni való jó lehet.


Ja, és a hétvégén se tutujgassátok nagyon, fél órára már az első nap magára lehet hagyni.


Nálam az jött be, hogy egy régi pólómat otthagytam neki, amin érezhette a szagomat és nem sajnáltam, ha szétrágja.


Ha csak pár órát lenne egyedül délelőtt, akkor akár a szobaketrec is jó lehet.


Éjszakára hagyjátok a saját helyén aludni, esetleg az ágyatok mellett egy kosárban/pléden.


Ha esetleg tenyésztőtől kerül hozzátok ő is sokat tud segíteni. Mindenképp kérdezzétek meg mikor, mit és mennyit szokott enni. Az első napokban érdemes azzal etetni, amit addig kapott.


Milyen kutyus? mennyi idős?

2014. febr. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
47%
Hello :) első éjszaka biztos , hogy fog sírni ... ez ellen igazából nem tudsz mit csinálni ... csak annyit , hogy leraksz neki esetleg egy pokrocot és egy nagy plüst amihez hozábujhat ... a kutya pelenkát nem nagyon ajánlóm mert ha nagyobb lesz akkor ugyan oda fogja végezni a dolgát ahol a kutya pelenka volt ... ha nem leszel otthon rakj le neki vízet illetve ennivalót ... a neten még szét tudsz nézni erről arról amit érdemes elolvasni :) remélem segítettem
2014. febr. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Leghamarabb 8 hetes korában hozzátok haza.

Az első hétben nagyon fontos lenne hogy egész nap vele lehessen valaki, mert nem lesz túl jó a kutyának egyedül, ilyenkor szokott az ember szabit kivenni vagy elmész táppénzre. Ez alatt a hét alatt pedig lesz időtök az egyedülléthez és szobatisztaságra szoktatni, így mire mentek dolgozni, addigra már érteni fogja hogy mi a zörgés.

Mikor mi elhoztuk a miénk először hagytuk ismerkedni a lakással, aztán magától odajött játszani. Este az ágyunk mellé tettük a fekhelyét, abban aludt, egy nyikkanása sem volt, mert ugye eléggé kifáradt a játékban.

2014. febr. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Az első egy-két hétben MINDENKÉPPEN legyen otthon vele valaki! Ha ez nem megoldható, még maradjon a tenyésztőnél egy ideig.
2014. febr. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos tippeket!

Az a baj, hogy a szüleim dolgoznak, mi pedig suliba megyünk.. Ha (ne adj isten) nagyon rosszul szokná az új környezetet, szerintem itthon maradok 1-2 napot.

Oké, szóval berakom őt az ágyam mellé egy nagy plüssel. Azt is olvastam hogy jó lehet egy olyan rongy darab, amin az anyukája szagát érezheti. Ez jó ötlet?

Ja, és magyar vizsla. Pár hét múlva hozzuk el. :)

2014. febr. 10. 21:18
 6/14 Hovarju ***** válasza:
Nem lehetne úgy időzíteni a hazahozást, hogy pl.a tavaszi szünetre essen, hogy legalább egy hétig legyen vele valaki?
2014. febr. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
72%
Nem opció hogy ha "nagyon rosszul viseli" akkor otthon maradsz vele, hanem sajnos MUSZÁJ. Elmagyarázom miért: elkerül egy új helyre, ahol életete hátralévő 10-15 évét tölti majd. Ki kell alakítania a falkavezérrel, gazdájával a megfelelő kötődést, ráadásul a szobatisztaságra soha a büdös életben nem fogjátok ránevelni ha az első héten (miután megvannak az oltásai) legalább nincs kivive 2 óránként. Utána is lesz baleset de csak így lehet megoldani. Én szabadságot vettem ki egy hétre, de ha ti suliba jártok akkor beszéljétek meg a tenyésztővel, hogy a tavaszi szünetben szeretnétek elhozni. Az tökéletes időpont lenne.
2014. febr. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
56%
Rongydarabbal, plüssel amúgy nem sokat fogsz érni. Az enyémet nem érdekelte, 8 hetesen hoztam el első éjszaka a szobámban aludt aztán kiköltözött az előszobába mert jó idegrendszerű, nem nagyon hatotta meg az egyedül alvás. Nagyon fontos hogy ha hiszti van első éjszaka ne kezd el babusgatni, ne gügyögj neki, ne kelj fel, és ne nyugtatgasd! Szépen nyugodt hangon küld vissza a helyére, hogy érezze a hisztivel nem ér el semmit.
2014. febr. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Pénteken hozzuk el, így 3 napon keresztül állandóan vele leszünk. Ezért írtam, hogy attól függően megnézzük itthon kell-e maradni vele. Már volt magyar vizslánk, ő is hamar egyedül maradt. Plusz ha mást nem, majd valamelyik rokont áthívjuk hozzá. :)

Amúgy kinti kutyus lesz, úgyhogy szobatisztaságra nem kell nevelni. :)

2014. febr. 10. 21:27
 10/14 anonim ***** válasza:
NAGYON REMÉLEM HOGY EZ CSAK EGY VICC.
2014. febr. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!