Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyagazdik, ti mennyiből...

Kutyagazdik, ti mennyiből jöttök ki egy hónapban?

Figyelt kérdés

Kecskeméten lakunk a párommal és szeretnénk összeköltözni egy albérletben. Nekem már régóta vágyam egy kutyus és meg is beszéltük hogy ha együtt lakunk meg lesz is jó alom akkor veszünk egy kölyköt.

Eddig kb 400 ezer forintunk van félretéve, a párom nettó 150-160 ezret keres, én még tanuló vagyok de diákmunkával szerintem tudnék én is keresni, nemsokára amúgy is záróvizsgázok. Ahogy számolgattam elsősorban kajára költünk leginkább, ha nagy lábon élünk, nasizunk akkor olyan 60 ezer forint megy el kajára kb. Másra nem igazán költünk, így remélem hogy a rezsi sem lesz horror összegű.


Szerintetek így bevállalhatnánk egy kutyust? Ti kb mennyiből jöttök ki egy hónapban kutyával együtt?


2014. febr. 11. 13:50
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
azt elfelejtettem írni hogy nem nagy kutyáról lenne szó, felnőve olyan 10 kg lesz várhatóan :)
2014. febr. 11. 13:53
 2/11 anonim ***** válasza:
70%

Nekem 45 kilós a kutyám, havi 15 ezer körül jövök ki, rendelt Brit táppal, és mellé főzök neki.


Az elején drága minden. Maga a kutya, ha egy jó tenyésztőtől veszitek, 100-150 ezer ft. Nyilván fajtafüggő, de azért ilyen összegre készüljetek. Az elején a felszerelések szintén drágák, főleg ha Fressnapf vagy AlphaZoo-ban vásároltok be. Az oltások, az esetleges vis major orvosi kezelések... Hát nem akarok hülyeséget mondani, de sok pénz. Ha menhelyről fogadtok örökbe, jóval olcsóbb, és két kutyát mentetek meg. Ezt mindenki döntse el maga. De ezekhez az összegekhez képest a havi kajáltatás semmi.

2014. febr. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem szólóval, az elején lesz nagyobb kiadás megvenni a kölyökkutyának a szükséges felszereléseket. A kecskeméti fressnapf-ot nem ajánlom, minden iszonyatosan drága, nézelődjetek inkább a webshop-okban.

Félre kell tenni az orvosi költségekre, oltások, és nem árt felkészülni akár betegség miatti látogatásokra is, bár ha jó tenyésztőtől veszitek a kutyust, akkor a nagyobb orvosi kiadásoktól megkímélitek magatokat.

Ezen kívül esetleg egy alapfokú kutyasuli, ami megint kb. 25-30 ezer forint, igaz egyszeri kiadás. Kecskeméten a Cerberost ajánlom nektek!

Kérdés még, hogy milyen fajta kutyust szeretnétek, kell-e esetleg kozmetikázni. Ha igen, akkor kistestű kutyusnál az kb. kéthavonta 4-5 ezer forint.

Nekem törpe uszkárom van, a kajája havonta kb. 8 ezer forint + fogkoptató és jutifalat a klikkerezéshez még 2 ezer. Kozmetika hét havonta 4000 Ft.

2014. febr. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia! Az eleje tényleg nem leányálom. A kutyának a minimum cuccok: póráz, nyakörv, biléta, 2 tál. Ez, ha mindenből jó minőséget vesztek (ami nem törik, nem szakad el 3 hónap alatt), akkor legalább egy 15-öt ott lehet hagyni. Az oltások nagyon doki függők, de sehol nem aprópénz. A féreghajtó igen széles skálán mozog. Pár 100 Ft-tól 1000-ekig. Aztán beáll szépen minden.

Nálam alap felszereléss mellé szintén van: betadin, hiperol, furminátor, vitamin, ropi.

Nálam csak főzőtt kaja van (hús, belsőségek, csont, barna rizs, zöldségek, gyümölcsök egy része).

Egy havi bevásárlás ebből áll:

- ropi (100 db): 2500 Ft

- hús + stb(mikor mi): átlag 6000 Ft

- vitamin: 650 Ft

- rizs: 250 Ft

Tehát 10.000 a havi fix.

Ehhez időnként pluszban hozzájön az oltás és vis major helyzetek (betegségek, sérülések, stb.)

Súlyosbító tényező ha olyan kutyád lesz, akinek kell a rendszeres kozmetika. Nálunk ez nem játszik, így ezt nem tudom mennyi lehet.

Jó helyről, jó kutya, nem divatfajta, amivel könnyen lehet költséget csökkenteni.

Szerintem anyagi szempontból be lehet vállalni, inkább az albi a necces.

2014. febr. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi! Hát a kutyus úgymond """diplomaosztó-ajándék""" lenne, a párom a szüleimmel összefogva vennék meg én is beleadnék a cuccokba a spórolt pénzemből. Arra gondoltam, hogy amit folyamatosan venni kell a kutyának (pl féreghajtó, kaja, stb) azokkal hogy jön ki. Mert pl pórázt, fekhelyet, oltásokat (jó esetben) nem kell havonta venni :)
2014. febr. 11. 14:27
 6/11 A kérdező kommentje:
Kozmetikus nem játszik, max ha igazítani kell azt meg tudom én is csinálni, mert alapfokon fodrászkodok. Tenyésztőtől vennénk mindenképp, de még fontolgatjuk az örökbefogadást. Német spiccről lenne szó :)
2014. febr. 11. 14:37
 7/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Ahogy jrtam a féreghajtó széles skálán mozog. Az enyém Milbemaxot kap, mert én ezt gondolom a legjobbnak. Ebből 1 szem 1000 körül van (az ár függ a vásárlás helyétől).
2014. febr. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Imola Ágnes ***** válasza:
100%

Amit tanácsolhatok:

-először lakjatok kicsit együtt, utánna jöjjön a kutya

-mindíg legyen pár 10-20 ezer ft letéve a kutyának sos helyzetekre

-mindent beszéljetek meg, h ki mikor foglalkozik a kutyával...kinek mi a kötelessége (h a jövőben ne legyenek viták)

A kezdeti beruházás nagy, a fenntartás már kevésbé költséges....

ami állandó, havi kiadás: kaja+kullancsirtó

Pár havonta: féreghajtó, ha olyan a kutya kozmetika, stb....

Évente egyszer oltások

Az elején kutyasulit ajánlok...jó buli, és nagyon megkönnyíti az életet a kutyával.

Sok boldog kutyás évet!

2014. febr. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jó ötlet lenne biztosítást kötni a kutyára, nekem a lakás biztosításomban van külön csomag, ami ilyen nem várt orvosi költségeket fedezi. Ezen felül a havi költség az valóban minimális, nálunk nyerset eszik a kutya (30 kg), kb havi 8000 ft vagy annyi sem, mert nagy tételben veszem + spot on. Pár havonta azért kell vennem neki játékot is, mert pillanatok alatt kinyír bármit, de ezek sem nagy összegekelég gyorsan elhasználódnak. Oltás, az alapok után már csak évente kell veszettségi+ egy kombi nem árt ez kb összesen 10000, de orvosa válogatja. Féreghajtót én negyedévente adok a nyers kaja miatt, de táp mellett fél évente/évente bőven elég. Amúgy az pár száz forint, és 10 testsúlykilónként egy tabletta.
2014. febr. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Havi kb 2500 HUF-ot költök kajára a kutyámnak. Csak bőrös csirkenyakat eszik. Soha nem beteg és 5 évesen úgy néz ki,mint egy egy éves és olyan gyors,mint egy agár.Időnként kap valami erdélyi vagy kolozsvári szalonnát meg halat. MIndenki csodálja az izomzatát és a fényes szőrét. Csupa izom a kutya. Soha ktyatápot nem adok neki és napi 2-3szor etetem. Napi szinten sportolunk. 10 kg.
2014. febr. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!