Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lyme oltás? Érdemes beadatni?

Lyme oltás? Érdemes beadatni?

Figyelt kérdés
Nyáron kapott belőle kettőt a kutyám, és most márciusban megint időszerű lenne. Mondtam az orvosnak hogy miket olvastam erről a neten, hogy nem elég hatékony, ezért gondolkodom rajta hogy nem adatjuk be neki. Az orvos azt mondta náluk még nem volt olyan kutya aki lyme-os lett volna, úgy hogy be volt oltva, tehát szerinte érdemes mert abszolut hatékony. Ti mit javasoltok? (saját tapasztalat alapján)
2014. febr. 11. 17:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
a kutyákra nem igazán a lyme-kór, hanem inkább a babézia az, ami nagyon jellemző, és sajnos elég gyakori is, és nagyon veszélyes, sokszor halálos kimenetelű. Én inkább kullancs elleni nyakörvet javasolnék, amit állatpatikában kapsz, és fél évre elegendő. Én azt használom és abszolut bevált!
2014. febr. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
jah igen, Skalibor, a nyakörv neve, és az oltásokkal ellentétben nincs mellékhatása! :D
2014. febr. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
14%
inkább babézia ellen oltasd... a Skalibor meg a Kiltix is gazdinyugtató... meg a lyme-oltás is... a kutyákra kevésbé jellemző amúgy, mint az emberekre
2014. febr. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Akiteki ***** válasza:

A kutyák sokkal gyakrabban kapnak el babéziát. Az ellen meg nincs oltás. Hiába akarja némely orvos megelőzésképpen belenyomni az imizolt, az nem véd a babézia ellen, viszont tönkreteszi a veséjét.

Attól függ a kullancsbetegség is, milyen területen laksz. Vízparton gyakoribb a babézia, erdőben viszont inkább lyme-os kullancsok vannak.

Nem igazán bízom benne, hogy tényleg hatásos, de attól még lehet az. Ha sok a kullancs Felétek, akkor a cseppek meg nyakörv mellett inkább legyen túlbiztosítva a kutya, mint baj történjen. Az egyik kutyám apukája pl. januárban halt meg lyme miatt. Az orvos nem ismerte fel a tüneteket, mire másik orvos rájött, már késő volt.

2014. febr. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nyakörv az mindig van rajta, én kiltix-et szoktam venni neki. Egy éves és még nem volt benne kullancs egyszer sem.
2014. febr. 11. 19:36
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem a Skalobor bevált, és hüyeség az hogy gazdinyugtató, mint ahogyan azt válaszolta a kedves válaszoló. Nekem 5kutyám van, amióta ezt használom, nincs benne kullancs, pedig erdő mellett élek, és előtte mindig tele volt szegény kutya kullanccsal, és sajnos volt már babéziás is....
2014. febr. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Akiteki ***** válasza:
Ha nincs kullancs, akkor felesleges oltatni ellene. Persze, hogy az orvos reklámozza, neki bevétel. A kutyák, akiknek szintén beadta, lehet hogy ugyanígy nem láttak még kullancsot. Akkor meg nem az oltás védte meg őket. :)
2014. febr. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom talán a nyakörv miatt, vagy szerencsénk volt eddig. amúgy vannak kullancsok felénk, de az ilyen nagyon erdős helyeket igyekszem kerülni. De ha netán mégis belemenne és lyme-os lenne, amit ugye nem tudhatok előre, akkor nem tudnék elszámolni a lelkiismeretemmel hogy beadathattam volna neki és akkor védett lenne, de én mégsem tettem. Szóval komolyan nem tudom.
2014. febr. 11. 22:36
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha megkapja a Lyme oltást, akkor sem 100 %-os a védelme. A Lyme olyan, mint az influenza, Variánsok vannak. A szuri az országunkban jellemző fertőzésre van összeállítva. Így csak az esély kisebb, hogy Lyme-s legyen a kutya.

Miért vacillálsz az oltás beadásán? Évente egyszer kell ezentúl csak.

2014. febr. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Lehet, bár mi mindkét nyakörv mellett találtunk kullancsot. Bár az igaz, hogy bozótos terület után, erősen fertőzött helyen (mint utóbb kiderült).
2014. febr. 12. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!