Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyit kell takarítani a...

Mennyit kell takarítani a kutya után?

Figyelt kérdés
A kutya után mindennap porszívózni kell? Milyen plusz munkákat kell végezni? Benti kutyáról beszélek.
2014. febr. 11. 18:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én kétnaponta szoktam porszívózni-felmosni, de nem vagyok rendmániás, meg kisgyerek sincs. A kutya am rövidszőrű, konyhába nincs beengedve, a gardróbba sem, mégis minden ruhánkon van pár szőrszál :) Semmi különleges pluszmunka nincs vele, csak esőben már az ajtóban kapd el séta után és törölgesd le a sarat a tappancsairól, meg mindig legyen otthon olyan ragacsos ruhatisztító henger, ennyi elég.
2014. febr. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 sippara ***** válasza:
100%
Vedlési időszakban naponta, egyébként 2-3 naponta porszívózok, gyakrabban cserélünk ágyneműt, de ezeken kívül gyakorlatilag semmilyen "plusz munka" nem jár takarítási szempontból egy kutyával.
2014. febr. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Kutyáink kintiek, de sokszor bejönnek. Ettől függetlenül, mi minden nap porszívózunk.

Amíg nem szobatiszta, addig ürülék, vizelet. De, ha kimegy elvégezni a dolgát, felénk ott is illik eltakarítani.

2014. febr. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én csak lakásban egymást követően tartott 2 vizslával szerzett, 26 évnyi tapasztalat alapján tudok beszámolni. A falról leszedett tapétáról és a szétkapart ajtóról ne beszéljünk. Az előszobai padlószőnyeg igazi színe akkor látszik, ha legalább havonta szőnyegtisztító takarítógéppel ki van tisztítva. Én egy-egy ilyen takarítást követően rendszeresen 1 marék kutyaszőrt szedtem ki a takarítógép csövezetéből. Minden evés után a tál környékét fel kell takarítani, esetenként össze kell seperni a pofájukról lehullott ételmaradékot (pl. rizs). Az ivóedény környékét naponta fel kell takarítani. A test megrázásakor, ami kutyáknál naponta többszöri cselekmény, a falra kerülő, nyálcseppek, étel maradékok eltávolításának szükségessége csak akkor látszik, amikor már nagyon látszik és leszedhetetlen. Ha esetleg valami fej táji vérzés van (verekedés következménye, vagy valami betegség miatti nem gyógyuló seb, akkor vér szétfröccsenése a falazatra elkerülhetetlen. Ha valamely fehérre festett falrészhez, ajtófélfához rendszeresen hozzáér a szőre, akkor ott fekete kosznyomot hagy, ami már akár 1 hét után is látható. Ha sáros időben történő sétáltatás után sárnyomokat hagy maga után, azt száradás után kell összeseperni. A talppárnák között maradó, lassan kihulló elporladt sármaradványok egyenletesen szóródnak szét a lakásban. A szőrére tapadt sarat és egyéb szennyeződést azonnal le kell takarítani, hasmenéses történésnél ajánlatos a fenekét kitörölni, mert különben a szőnyegbe kenődik.
2014. febr. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Naponta szoktam,bár nem kellene,de van kutya,aminek nagyon hullik a szőre.Felmosás ilyen időben naponta akár több alkalommal is.Kozmetika a szellősebb bunda érdekében néhány havonta.Gyerekek és munka mellett nagyon meg lehet érezni,mert minden nap kell takarítani,ha nem akar az ember koszban,szagban élni.Bár ez egyéni érzékenység kérdése is.
2014. febr. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nekem 2 kistestű kutyám van lakásban, mindkettő rövid szőrű. Naponta porszívózom a szőnyeget, a járólapot pedig söpröm. A bejáratnál van, hogy 2-3-szor is naponta összesöprök. A követ naponta gyorsban feltörlöm, igazi nagy takarítás pedig hetente egyszer, hétvégén van. Akkor mindent aprólékosan megcsinálok. Egyéb nincs, se falon, se ajtó, semmi kár, vagy kosz, vagy ilyenek.
2014. febr. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Igen, minden nap porszívózni kell, attól függően, hogy hová jár be a kutya. Mert ha csak a nappaliba, ahol mondjuk nincs szőnyeg, akkor ott elég egy seprés és egy felmosás. Én van, hogy 1-2 napig nem porszívózok, de az eléggé meglátszik a szőnyegen :/ Sőt, én már a parkettát, járólapot is porszívózom, mert a seprű is tele van már szőrrel, így szinte semmit nem érek vele :/ Főleg nyáron van gáz, mikor nagy a por kint és ők is tiszta porosak, meg ilyenkor, sáron időben.
2014. febr. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ezek szerint kutyafuggo a dolog:-)

Nalunk ugyanugy kb 4 naponta szukseges porszivozni, seta utan azonnal leul a labtorlore, megtisztogatom nedves torlokendovel a saros vagy csak szimplan koszos mancsait, esetleg a hasat is, ha sarban rohangalt,aztan ennyi.

Kozepes meretu, rovid szoru.

A labtorlo utani bezs szonyeg ami raadasul bolyhos is, meg egy ev utan is ugyanugy nez ki, mint amikor megvettuk.

Nem koszol, falon sincs kosz.

Vizesedenye alatt talca van, ha esetleg kilefetyelne a vizet. Kajasedenyebe szaraz tapot kap, keves etelmaradekkal, mindig tisztara nyalja, hetente elmosom.

Ruhankon csak az itthoni jatszos melegiton van kutyaszor, mason nincs.

2014. febr. 12. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nekem törpe uszkárom van, mivel nem hullik a szőre, így az ebből adódó porszívózást megúszom. Ettől függetlenül minden héten feltakarítok, felmosok, ilyen esős, sáros időben az előszobát naponta takarítom. Jah, és amikor megjövünk a sétából, egyből megtörlöm a lábát, hogy ne koszoljon mindent össze.
2014. febr. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Közepes testű rövid szőrű kutyánk van lakásban, én hétközben csak összesöpörni szoktam, minden hétvégén nagytakarítás (mondjuk ezt kutya nélkül is megcsináltam) Saras időben lábmosás van minden alkalommal, én nem igazán érzem, hogy vészesen többet takarítanék, mint előtte. Fal még sosem volt miatta koszos.
2014. febr. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!