Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon megtépték a kutyám a...

Nagyon megtépték a kutyám a parkban, tanácsot szeretnék, jegyzőhöz érdemes menni?

Figyelt kérdés
Délutáni sétán voltunk a parkban, 2 éves ivartalanított shar pei kutyusommal. Ő mindenkivel jól kijön, el is kezdett játszani a többiekkel, mire 2 nála jóval nagyobb ivaros kan elkapta. Régen is kicsit morgolódtak, de simán le lehetett őket állítani, most viszont az egyik a fejét kapta el, a másik a hátát és úgy rázták mint egy rongyot. Próbálta magát védeni, de jóval nagyobb kutyák voltak. Legalább 2-3 percig tartott, a gazda ordibált, meg rám is kiabált hogy ne dobjam közéjük a pórázt, hát mondom oké akkor némán nézzem végig ahogy megölik a kutyámat? Nagyon megijedtem, a kutyám azóta behúzott farokkal közlekedik, és nagy ívből elkerüli még a haver kutyákat is, nem vittem rögtön az orvoshoz gondoltam oldódik kicsit a barátai között akik hívták is játszani, de ő értelemszeűen nem ment. Elvittem az orvoshoz mert a fején volt egy csúnya seb, szerencsére nem kellett varrni de kapott antibiotikumot, fájdalomcsillapítót. Az oldalán van vagy 5-6 seb, és a fenekét úgy megharapta az egyik hogy megsértett valami mirigyet, amitől most alig tud kakálni. Egyre gyűlik bennem a harag, és azon gondolkozom hogy felnyomom a jegyzőnél, természetesen az állatorvosi számlát holnap bedobom neki. Már volt velük többször probléma (panel-pletykák nem tudom mennyi igaz), de én nem féltem hiszen naivan arra gondoltam úgysem hozza ki a parkba póráz nélkül a kutyáit ha gond lehet velük. Hát tévedtem. Nem akarom hogy elaltassák őket és azt se hogy elvegyék, de nem szeretném ha póráz nélkül mennének mindenhova. Arra is gondoltam hogy talán csak túlreagálom de borzasztó volt nézni ahogy két nagy kutya marcangolja az enyémet és a gazdájuk csak ordibál... A jegyző ezzel tud kezdeni valamit? Vagy ilyenkor mi történik?
2014. febr. 11. 19:10
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
86%
Mindenképpen próbálj meg jogi útra lépni. Az én kutyámmal is hasonló történt "csak" ott egy támadó volt.. Nagyon megbántam, hogy nem jelentettem fel őket, csak akkor még fiatalkorú voltam és a szüleim ellenezték! Ilyenkor ne az érdekeljen, hogy a másik kutyákkal mi lesz.
2014. febr. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Tudod valahogy bizonyitani, hogy ki volt?
2014. febr. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 Akiteki ***** válasza:
100%
Sajnos a hatóságok csak akkor intézkednek, ha emberre támad a kutya. Magánúton perelheted őket az állatorvosi költségek megfizetésére. Kérdés, hogy sikerül-e bármit is behajtani.
2014. febr. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Volt ott 3 másik ember mint "szemtanú", ők tudják bizonyítani az igazamat. Az bánt, hogy a pasi elnézést sem kért, egyszerűen elsétált. 1 éves rehabom van ebben a kutyában amit most úgy néz ki sikerült lerombolni. Azért holnap is kimegyünk a pajtik közé, remélem fel tud oldódni köztük. Őket meg nagyon ritkán látom a parkban, inkább másfele sétálgatnak de nagyon bosszant hogy póráz nélkül, gyakorlatilag megkötve egyszer sem láttam őket eddig. Csak azt akarom elérni hogy külön keljen őket sétáltatnia, és csakis pórázon. Ezt nem lehet valahogy kiharcolni?
2014. febr. 11. 19:21
 5/25 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam hogy lefényyképezem őket ahogy póráz nélkül mennek, meg a kutyámon is a sebeket. Tényleg nem szoktam rinyálni mert ő mindig birkózva játszik és általában ahogy eszik egymást a kutyák sebes szokott lenni a feje de ez most más, ijesztően nagy és mély sebek vannak rajta, de a lelki része miatt vagyok nagyon oda inkább.
2014. febr. 11. 19:24
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
beszélj velünk először, és valahogy egyezzetek meg, hogy az orvosi költségeket vállalja. ha nem mutat hajlandóságot, akkor lehet orvosi látlelet, és jogi utra terelni. csak az a baj, hogy elvileg sehol nem lehet a kutya póráz nélkül, és a tied is szabadon volt. jobban jársz ha megegyeztek
2014. febr. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
hat en biztos megprobalnam a feljelentest.de az is biztos,hogy a gazda kapott volna tölem ket nagy egeszseges orrost!
2014. febr. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Ilyesmire senkit sem köteleznek, hogy külön sétáltassa a kutyáit, a póráz meg elvileg mindenkinek kötelező - tehát azt, amit szeretnél, tuti nem fogják tudni megoldani. Ill. bejelentheted, hogy póráz nélkül sétáltat. Esetleg a szájkosár használatára kötelezhetik, de ezt ugye ellenőrizni nem fogják, másrészt meg egy kutya miatt nem is biztos, hogy megteszik.
2014. febr. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
77%
Mindenképpen beszélj a jegyzővel! Ilyenkor nem azért kell intézkedni, mert haragszunk a másikra, meg mert bosszút akarunk állni, hanem azért, hogy más ne járhasson így. Ha nem teszel semmit, másnak a kutyájával is ezt fogják csinálni. És a gazdájuk akkor már tényleg nem tud tenni semmit, ha megpróbálja őket szétválasztani csak rosszabb vége lesz, letépnek valamit a kutyáról stb., akkor kellett volna neki odafigyelnie a kutyáira, amikor még kölykök voltak és nevelni kellett volna őket... Az ilyennek nem való kutya!
2014. febr. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha a póráz nélküli sétáltatásra hivatkozol, az visszaüthet. Lehet, hogy a panaszod hatására fokozottan fogják egy darabig ellenőrizni a közterület felügyelők azt a környéket, már pedig gondolom te és a többiek se pórázon sétáltatjátok a kutyáitokat. Feltételezem, hogy szabadon játszanak. A számlát mindenképp próbáld meg azért kifizettetni vele, és ezentúl messzire kerüld el őket! Mifelénk is volt egy olyan balhés kutya, akit kerültünk.
2014. febr. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!