Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyások! Nektek ha volt...

Kutyások! Nektek ha volt olyan, hogy eltűnt a kutyátok akkor merre indultatok megkeresni?

Figyelt kérdés
Eltűnt a Westie fajtájú kutyám ma este kb. 3 órája .Mit lehet ilyenkor tenni a környéket már bejártam.

2014. febr. 11. 22:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Azonnal adj fel a kereső oldalakon képpel ellátott hirdetést az eltűnéséről. Plakátolj a faludban/városodban minden forgalmas helyen, jelentsd be az állatorvosnál(ha remélhetőleg chipes), hogy elveszett, telefonszámot címet ellenőrizzétek le a rendszerben. És nézd át a talált kutyákról szóló fórumokat is, lehet, hogy valaki már megfogta és hirdeti.
2014. febr. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nekem is egyszer eleszett mindenhol kerestuk amerre szoktunk setalni de semmi toben kerestuk de semmi majd a a haz bejaratanal talaltuk meg. A masik kutyankat utcan emberektol kerdeztuk h nem lattak e szerencsere lattak de olyan helyre ment ahol nem voltuk vele mikor megtalaltuk egy tuzelo szuka utan sirt egy haz aljaban. Ha kan kutyad van lehet neked is szuka utan ment el. Probaljatok meg ugy keresni ha van vmi hangot ado jateka azzal vegig menni az utcan vagy hivogatni . ( gondolom probaltatok , de mast nem tudok tanacsolni )
2014. febr. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Környéken kell keresni, állatorvosnál jelenteni hogy eltűnt, facebook-os hirdetés hatékony lehet. Egy ilyen kutyust hamarabb befognak és hazaviszik, szóval az internetes fórumokon is érdemes nézni. Facebook-on a lakóhelyed szerinti oldalra feltölteni, itt nálunk mindig meglettek a kutyák akiket oda felraktak. Az enyém is eltűnt kétszer, egyszer a ház mögötti parkban találtam meg ahogy játszott a többi kutyával, egyszer meg kerestem és jött velem szembe, éppen hazafelé tartott már én meg onnan jöttem és szembetalálkoztunk.
2014. febr. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Legelőször a gyepmesteri telepen keresd, aztán menhelyen, illetve plakátok, de írd ki Facebookra is (tüntesd fel, hogy mikor tűnt el, hol, kora, neve, neme (ivaros-e?), ismertetőjel (volt rajta hám vagy nyakörv, esetleg nem-e elálló a füle vagy vmi egyedi azonosító, ha chipes akkor chipszám)
2014. febr. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Esetleg menny arra ahol szoktad sétáltatni meg amerre már járt. Vagy keress egy képet róla és ha látsz valakit az utcán kérdezd meg hogy nem e látta.Nekünk a kutyánk nemrég szökött el, egész este kerestük és kb este 12 re meg is lett, a szomszéd kutyájaval szaladgáltak az utcákon. Többen menyetek keresni, akkor nem fogjátok kikerülni egymást a kutyával az utcákon!
2014. febr. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Akiteki ***** válasza:

Nyomtass ki plakátot a fényképével, írd rá, hogy jutalmat kap a megtaláló, vagy hogy beteg a kutya és gyógyszert kell kapnia, mert akkor megijednek, hogy baja lesz és gyorsan hazahozzák. Természetesen a telefonszámot se felejtsd le.

Rakd ki a buszmegállóba, az élelmiszerbolthoz, postához, ahol sokan járnak. És persze az állatorvoshoz is.

Mire minden plakátot kiraksz, a kutya is előkerül. :)

2014. febr. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. 2 kutyánk van a másik egy keverék aki szintén kan ,de ő otthon volt ,mint rendesen. Tudom ,hogy ez mentegetőzésnek hangzik ,de most az oltással együtt akartuk őket chippeztetni ,mert eddig a körzeti oltotta őket aki ott nem vállalt chippezést és tavaly ezért maradt el. Egyébként 6 éves kozmetikázott félig szoba félig kinti kutya álmomban nem gondoltam volna ,hogy pont most a májusi oltás plussz csippezés előtt eltűnik. Soha nem csavargott vagy is nem volt rá jellemző és elég nyugodt természetű. De aggódok is érte ,mert allergiás és ha nincs karban tartva nagyon hamar lerobban .Faluban lakunk és eddig sose vitték el (eddig)

Ha nem kerül elő egy életre lecke lesz nekem ,hogy a chippezést ne hanyagoljuk még kicsit se. :(

2014. febr. 11. 22:32
 8/14 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Éppen a napokban kószált egy németjuhász az utcánkban csontsoványan. Behívtam, a kutyám mellé tettem a kennelbe. Nem reméltem, hogy eredményes lesz, de azért elvittem chipet nézetni az álltrovoshoz, és volt benne! Másnap már otthon volt. Szóval tényleg hasznos, de ha nincs benne, akkor mindenképpen hirdesd, egy fél napomba telt, hogy végigböngésszem az internetes kereső oldalakat, de sehol nem keresték, meg kellett várnom a délutáni rendelést, hogy elvigyem. Ha előkerül, egy bilétát mindenképpen tegyél a nyakába, sokan nem fogják elvinni az orvosig, de a bilétáról fel tudnak hívni azonnal.Remélem megkerül a kutyusod!
2014. febr. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Egyszer a mostmár exem elvitte a kutyát sétálni este... esőben... amiért a kutya nem annyira rajongot... a hüle meg még el is engedte pórázról, mert hogy egyik kézben esernyő másik kézben póráz nem tud cigizni...

nos

az eredménye az lett hogy egy órán át kint rohangált az esőben és üvöltött a kutyának, az meg már rég bent volt a melegben, mert a szomszéd mikor jött haza beengedte a lépcsőházba, és még be is kopogott hogy a kutya itt volt a házajtó előtt...


De én pl olyat is csináltam hogy ha találtam egy kutyust amin nyakkörv volt, és mások tudtak róla infot adni (pl hogy hasonló kutyát a szomszéd lakótelepen láttak) akkor fogtam a kutyát elvittem, és körbe kérdeztem a lent levőket. meg is lett a gazdi..


De olyan is volt hogy a kutya ismerős volt, csak a gazdi nem volt sehol, hagytam egy cetlit a lépcsőházukban a telefonszámommal és vártam hogy telefonáljanak.


szóval kb egy kilométeres körzetben ragasz ki cetliket hogy keresed a kutyádat, nem rég tünt el.

2014. febr. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

allatok.info Itt nézd meg nincs-e fent a talált kutyák között!!!!! Plakátokat tegyél ki, szólj az ismerősöknek, környékbelieknek!!!! Írd mellé, hogy a megtaláló jutalomban részesül! (hátha ez kell...)


Éjjel, hajnalban, reggel menj ki és nézz szét a környéken, hívogasd! Reggeli csendben jobban elhallatszik. Ha meg valaki kiszól emiatt az ablakon azt tojd le.

2014. febr. 11. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!