Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak először ha haza...

Mit csináljak először ha haza hozom a kutyát a tenyésztőtől?

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy etessem meg, játsszak vele vagy mit csináljak ? :)

2014. febr. 12. 17:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mielott elhozod, adj egy darab rongyot a tenyesztonek, hogy dugja be a kiskutyak koze, aludjanak meg jatsszanak vele egy par napig. Es a kutyussal hozd el a rongyot is. Igy hozod a testverek szagat is, kevesbe lesz siros a kutyus.

Szerintem hagyd korulnezni, hadd terkepezze fel a teruletet. Szeretgesd is egy kicsit, az etkezesi szokasait beszeld meg a tenyesztovel, hogy tudd, mikor kell etetni.

2014. febr. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
köszi :)
2014. febr. 12. 17:28
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Leginkább hagyd békén :) Mutasd be neki a házat (ne ő rongyoljon végig, hanem szépen egymás után vezesd be azokra a helyekre, ahova bejárása lesz), mutasd meg neki a fekhelyét, az ivóvizét, aztán hagyd, had dolgozza fel az új helyzetet. Éveid lesznek még rá, hogy nyúzd, az első pár napban türtőztesd magad :)
2014. febr. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Vidd be, legyél vele, de nem simogasd, hagy ismerkedjen magától. Majd néha hagyd ott egyedül olyan rongyal amin rajta van a szagod. Kb 5 percenként menj be hozzá. De ne vele foglalkozz, matass kutorássz majd utána menj hozzá simogasd meg és dicsérd, de ne ő jöjjön hozzád azt nem szabad. Simogasd úgy mint az anyja csinálta, a szeménél végighúzod a tenyered, felhúzod óvatosan a nyakán a bőrt, csipkeded gyengéden. Simogasd sokat a hasát. Első estét végig fogja vonyítani, de ne menj be hozzá, bárhogyan sajnálod, 2 este se menj be, 3.ra már nem fogja csinálni. Eközben a napokban hagyd ott bizonyos rövid időközökre majd menj be és ismételd a fentebb leírtakat. Hidd el működni fog, évek óta kiskutyákkal foglalkozok, tenyésztő vagyok. Épp 1 hete hoztam egy új szukát németből tenyésztésre 11 hetesen :)
2014. febr. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszi :)
2014. febr. 12. 19:15
 6/11 anonim ***** válasza:
Na hogy sikerült?
2014. febr. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
még nem hoztam el :) vasárnap hozom :D
2014. febr. 20. 17:39
 8/11 anonim ***** válasza:

Ó, de jó neked! Mi csak áprilisban hozzunk el. :(

Amikor hazaviszed figyeld mit csinál, mutasd meg a fekhelyét. Utánna fog aludni pár órácskát. Olyankor ne zavard. Hát a többit már leírták előttem. :)

2014. febr. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszi :) Ne aggódj ! Mindjárt április :)
2014. febr. 20. 22:00
 10/11 anonim ***** válasza:
50%
Nekem már megvan a kiskutya, mi elhoztuk :) Nektek milyen fajta van kinézve?
2014. febr. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!