Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jól vagy rosszul teszi az aki...

Jól vagy rosszul teszi az aki a kistestű ember szerető kutyáját kölyök korától kezdve ki tiltja a háló szobából?

Figyelt kérdés
Hogy oda a kutya be sem mehet ott az ágyban sem de még a földön sem alhat!Természetesen a lakás többi részén és a kertben is lehet és az éjszakai alváson kívül vele lenne a gazdája!Mi a véleményetek erről?
2014. febr. 12. 18:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
szerintem normális. ha nem akarja, akkor nem akarja és kész. vannak akik pl nem tudják elviselni, hogy a kutya "néz", mikor bizonyos dolgok történnek.. ezt is meg lehet érteni. enyém bejöhet, de ha valaki nem engedi be, szerintem nem gáz
2014. febr. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%

A gazda szubjektív döntése, hogy hova engedi be :) Hidd el az a kutya nem lesz lelki sérült, azért mert "szerencsétlen" csak a nappaliban alhat. Bár minden kutyának ilyen szörnyű sora lenne. Gondolok itt a kertben élt tacskóra, vizslára, vagy ne adj isten a láncra kötött kutyákra.


Mellesleg az enyém ágyban alszik. Ráadásul nem a lábnál, hanem a párnámnál.

2014. febr. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem a kutya helye éjjel a hálóban van, aludjon együtt a falka, de hát ízlések és pofonok. Inkább tiltsa ki, minthogy elkényeztesse.
2014. febr. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
98%
Nálam pl. nem jöhet be a kutya az ágyba. Alapból ő sem szeret felugrálni (vagy csak sosem próbálta), meg a macskám simán leharcolja. A másik kutyám meg utál lakásban lenni, nem bírja, hogy meleg van télen, utálja a macskát, csúszik a lába... Nekem még sosem volt emiatt lelkiismeret furdalásom, nem hiszem, hogy ő ezen egyáltalán agyalna. Őrül, hogy a fenekemben van és ennyi
2014. febr. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%

nálunk kerti kutyus van, mikor meg volt műtve és hetekre bent volt a lakásban (csak pisilni, kakilni vittük ki), és már kezdett jobban lenni, folyton ki akart menni kertbe, alig lehetett visszatartani

jobban szeret kint lenni, mint bent

nyaranta be szokott jönni az előtérbe, de 10 perc után otthagyja, mert érdekesebb a kinti világ

ettől függetlenül nagyon jó kapcsolatom van vele, imádom a kis vackot, egy jól összeszokott páros vagyunk :)

szóval nem tartom elítélendőnek, ha valaki nem engedi meg a kutyájának az egyágyban alvást

2014. febr. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
68%
Semmi gond nincs ezzel, megszokja, és természetes lesz a számára. Én ezt jól elszúrtam a kutyámnál, de már nincs szívem kiszoktatni :) A következőnél már jobban figyelni fogok erre.
2014. febr. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
26%
Az agyam eldobom, komolyan mondom! :D A második válaszoló vagyok.. mi a baj a nagyon kis szuper, kompakt válaszommal? :D Hogy én állandóan le vagyok pontozva :D Ki utazik rám? Legyen szíves írni egy privit! :D
2014. febr. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Firestorm ***** válasza:

Nekünk is a yorki ki volt tiltva az összes szobából,csak engedéllyel jöhetett be,és teljesen jól érezte magát.

Ez a tiltás akkor jött létre mikor még bejárhatott a szobába,de az éjszakai alvás nála abból állt,hogy fel az ágyra-le az ágyról,ki-be járkálás körmök kopognak a laminálton és ez órákon át.

Aztán tiltva lett,soha nem szeretett ágyban aludni inkább kint a kis helyein.

2014. febr. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem vérmérséklet, akarom mondani nézőpont kérdése.


A világon semmi gond nincs ezzel, mint ahogy már mások is írták.


Én nem alszom a kutyával - nem azért mert elítélem aki igen, de nekem így jó - viszont szeretem a közelségét. Érdekes módon közös az igény, mert a kutyám mindig ott van ahol én, vagy a család.

No nem a nyakunkba, hanem minden helyiségben van saját kis helye és éppen ott fekszik, ahol mi vagyunk.


Nagyon sok helyre nem jön be utánunk, pedig nem tiltottuk, de valószínüleg a testbeszédünk miatt nem akart soha sem a klotyóra, sem a fürdőbe utánunk jönni.:)

2014. febr. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 zsuzsabazsa ***** válasza:

Nekem még soha egy kutyámat sem kellett kitiltanom a hálószobámból. Egyszerűen nem szerettek ott tartózkodni. Igaz nagytestű kutyáim voltak.

Bár a jelenlegivel is erőszakoskodnom kellene,hogy feljöjjön az ágyba, de nem jön, mert jobban érzi magát lent a földön.

Ha kistestű kutyám lenne, valszeg megengedném neki,hogy feljöjjön az ágyba, mert bőven elfér mellettem, de azt is el kell fogadnia, ha éppen nem akarom azt, hogy feljöjjön az ágyamba.

2014. febr. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!