Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezt miért csinálja? Van okom...

Ezt miért csinálja? Van okom aggódni?

Figyelt kérdés
7 hós kutyám van, gyakran kezd el a semmiből lihegni, gyorsan levegőt venni, közben visszapördíti a nyelvét. Tart ez 2-3 percig. Akár alvásból kel fel, akár csak pihen, és úgy. Tehát semmi mozgás, vagy kimelegedés nincs. Átlagos hőmérséklet van a lakásban. Mi lehet ez? Menjünk vele orvoshoz? Teljesen változó, hogy mikor csinálja, van hogy hetekig semmi, majd 2 naponta. Körülbelül 2-3 hete kezdte, nem emlékszem, hogy bármi is történt volna.
2014. febr. 12. 21:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Mindenképpen vidd el orvoshoz,bár nem biztos,hogy kielégítő választ kapsz majd...Hasonló furcsa dolgai vannak az én kutyámnak is...egyik pillanatról a másikra elkapja valami kb fél évente,csak nálunk ez este kezdődik és egész reggelig tart.Nemrég elvittem orvoshoz,vettek tőle vért,vittünk székletmintát,majd a laboreredményekkel egy másik állatorvost is felkerestem.A diagnózis:Vagy daganat(ne ijedj meg,ez a mi történetünk a te kutyád esetében nyilván nem erről van szó,sőt az enyémnél sem)Vagy valami gyomor probléma...A másik orvosnál pedig azt kaptuk,hogy valószínű a szívével van baj.

Szóval azzal,hogy elmész a dokihoz,gyakorlatilag nem sokra mész sajnos,de mindenképpen javaslom,hogy járjatok utána.Én személy szerint inkább epilepsziára gondolnék.A te kutyádnál főleg,de talán még az enyémnél is megeshet,hogy ilyesmi van a dologban.

2014. febr. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha ilyenkor szólsz neki, mondjuk odahívod magadhoz, reagál rá, ill. abbahagyja a lihegést? Mert ha igen, akkor valószínűleg nem valamilyen roham áll a háttérben.
2014. febr. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, abbahagyja. Ilyenkor szoktam ajtót nyitni, hogy egy kicsit levegőzzön. Próbálom rávenni az ivásra is, de nem hajlandó. Aggódom, hogy ha februárban 5 fokban ezt csinálja, mi lesz nyáron?
2014. febr. 12. 22:34
 4/6 anonim ***** válasza:
Milyen fajta kutyád van? A rövid orrú bulldogos tipusoknál ez előfordúl, mivel az orr nem teljesen nyitott. Én most műtettem meg emiatt a kutyámat.
2014. febr. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Imola Ágnes ***** válasza:
A lihegést nem csak a fizikai megterhelés vagy a szomjúság/meleg okozza. Stresszhelyzetben is lihegnek a kutyák. Nézesd meg orvossal is, illetve figyeld meg, hogy nem köthető-e össze a lihegés stresszel, vagy izgatottsággal.
2014. febr. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Argentin dog.


Voltunk orvosnál, kaptunk időpontot a szív UH-ra. Sajnos ő is ezt említette elsőnek:( Mindegy, nem agyalok rajta, mert csak aggódom, jövőhéten kiderül. Szorítsatok! Köszi a válaszokat, sokat segítettetek.

2014. febr. 13. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!