Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy felnőtt kutya megtámadhatj...

Egy felnőtt kutya megtámadhatja a kölyök kutyát?

Figyelt kérdés
Tegnap szokásosan levittem sétáltatni a 3 honapos kölyök kutyám(amstaff). Szokásosan egy parkba járunk ki ahol jól nevelt kutyák vannak és eljátszanak az enyémel. Majd az eggyik napon kihozta egy idősebb hölgy a kutyáit,szintén amstaffok voltak,és elengedte a pórázról őket!Haza fele indultunk mikor rá rontott az egyik az enyémre,harapni akart felé de a kutyám beszaladt a lábam köze erre a kutya engem kezdett morogni megőriztem a hidegvérem és próbáltam a hölgynek szólni hogy kezdjen valamit szép lassan oda sétált és megfogta! A kérdésem az lenne hogy egy kölyök kutyát megtámadhat egy felnött kutya? abban az esetben is ha szocializált?

#felnőtt kutya #rá támadhat-e kölyök kutyára?
2014. febr. 13. 03:21
 1/10 anonim ***** válasza:
20%

nem, ne higgy a szemednek...

ez epp olyan h akirol ember, azt mondjak milyen nyugis, annak is bekattanhat nem?

en nem tudom, sokan ugy beszelnek a kutyarol, mintha 1 szamitogep, robot lenne, ami 1 dologra 100* ugyanazt csinalja, (meg sose harapott meg senkit stb...)

szoval miert ne mehetnenek ossze, legjobb baratok is ossze tudnak veszni...

2014. febr. 13. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Igen. Szintén 3 hónapos volt a kutyám, amikor egy felnőtt csaucsau megtámadta és beleharapott az orrába, amit elég nehezen akart elengedni. Csúnya seb lett, ömlött a vér és sokáig ronda volt az orra, nem akart bepigmentálódni. Szerencsére végül rendbe jött, kb. 3-4 hónap alatt.

Azóta is utálja azt a kutyát és ha egyszer szemtől szembe találkoznak véletlenül, akkor a csaunak annyi lesz.

2014. febr. 13. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
64%

Rendesen szocializált felnőtt kutya nem támad kölyökre!

Sőt, ha a gyerekek betartják a kutyázás szabályait, akkor gyerekre sem. Ott kezdődik a baj, ha sem a kölyökkutya, sem pedig a gyerek nem tudja, hogy kell viselkedni.

Persze léteznek kivételek...mint minden alól.

Az én kutyám pl. eredendően utálja a vizslákat, kamaszkora óta agresszív minddel. A vizsla keverékekkel már nincs baja, sőt semmilyen más kutyával. A többi német juhászkutyával nagyon szépen barátkozik (pórázon is), másokkal domináns. Minden kutya egyéniség, de azért vannak szabályszerűségek!

Egyébként a legtöbb kutyatartó, aki itt kommentel, azért tudja ennyire mire mit reagál a kutyája, mert 100%osan ismeri a saját kutyáját és van tapasztalata más kutyákkal is.

2014. febr. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Egy jól szocializált felnőtt kutya nem támad kölyökre, max rámordul, ha nagyon szemtelen a kicsi és legvégső esetben kaphat felé, de akkor sem erősen. Ha jól értelmezem a kicsi nem zaklatta az idősebbet, pont fordítva ő rohant oda hozzátok, ez így egyáltalán nem normális viselkedés.
2014. febr. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Egy jól szocializált felnőtt kutya nem támad kölyökre, viszont ha kell helyreteszi. Az azt jelenti, hogy ha tiszteletlen, vagy elszáll vele a ló, akkor lemorrogja, vagy ha az sem használ földre nyomja. Az én Rotim is csinálja néha szemtelen kölykökkel, de soha egy kutyát sem harapott meg 4 év alatt. Ettől nem kell félni, náluk normális. A bajok ott kezdődnek, ha a felnőtt kutya rosszul szocializált.
2014. febr. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az én kutyám 13 volt, amikor kölyköt hoztam haza.

Kan német juhász, de komolyan mondom,mintha anyai ösztönökkel lenne ellátva.

Pátyolgatta, nevelgette, nyalogatta a kicsit.

A kicsi szemtelen, bunkó módon mindig túl tolakodó volt, és durván játszott. Harapta meg ugrált nagyra.

A nagy egyszer megunta, pont kint teregettem és a kicsi úgy felharapta a nagy orrát, hogy az szét nyílt, és a mai napig nem gyógyult be, hiába az állatorvosi kezelés.

Na, akkor annyit hallottam, hogy a kicsi felsír, a nagy meg megy utána és harapná. Vagyis én ezt láttam az egészből.

Aztán, amikor közbeléptem, leszidtam a nagyot (mert az előzményeket nem láttam, csak a végkifejletet, akkor láttam hogy a kicsinek kutya baja, a nagy megregulázta, mert sok volt, amit művelt, a kicsi meg csak megijedt, azért sírt fel, a nagy meg egy maradandó sérülést szerzett. Szóval, egészséges idegrendszerű kutya egészen biztos, hogy nem bántja a kölyköket. Oda szólhat mi nekünk durvánk tűnhet, de bántani nem akarja.


Amúgy, régebben olvastam, hogy a kölyköknek más szaga van, amit általában a kutyák, és más állatok is kellemesnek éreznek.

Valamint, azt is olvastam, hogy az állatvilágban a felnőtt állatok is "aranyosnak" látják a kölyköket a rövid orruk, nagy szemük miatt, és általában úgy is viszonyulnak hozzájuk. Ilyen nálunk is van, mert az emberek is aranyosnak tartják a magas homlokú, nagy szemű plüssöket pl, mert a babák arcára hasonlít a formájuk.

2014. febr. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Nagyon korrektek voltak :))) És válast adva (08:52) nem az én kiskutyám csak sétált melletem és semmi előzménye nem volt oda sement a másik kutyához amelyik rá rontott de lényegében értek mindent és köszönöm a történeteket,és válaszokat!
2014. febr. 13. 14:42
 8/10 anonim ***** válasza:
ELMÉLETILEG egy jólnevelt kutya nem támad egy kölyökre, de teljesen felesleges erre alapozni, mert amikor a kiskutyádat támadja egy nagytestű felnőtt, akkor feld...hatod az elméleteket... A legjobb ha fel van készülve az ember mindenre.
2014. febr. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Még a neveletlen, szocializálatlan kutyák sem bántják a kölyköket, mert más a szaguk, nem ellenfél. Ha egy felnőtt kutya megtámad ok nélkül egy kölyköt, ott nagy bajok vannak. Volt egy ideiglenes kölyök kutyusom. Három hónaposan adtam örökbe, de olyan okos, jól nevelt volt már akkor, hogy én ilyet még nem láttam. Egy hete volt a gazdinál, amikor sétálni vitte, és az egyik háztól, a kerítést átugorva kiugrott egy roti, egy pillanat alatt elkapta a kölyköt, megrázta, és elharapta a gerincét. Sajnos nem élte túl. Ez nagyon beteg viselkedés a kutyáknál. Az ilyen kutyák legközelebb egy totyogó kisgyereket is elkaphatnak.
2014. febr. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hát én csak szörnyűlködök ezeken a történeteken :( egyszerűen gyűlölöm a felelőtlen gazdákat akik még szocializálni sem tudják a kutyáikat!!! Nagyon sajnálom a kölyök kutyád!!! :((( A felkészültség alatt mit értessz? mert konkrétan én kb sztem mp ekre voltam attól hogy ne tépjen szét mind2 önket a kutya..pl gáz spray?
2014. febr. 14. 01:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!