Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Husky-malamut keveréket...

Husky-malamut keveréket hogyan kell nevelni? Családba, gyerekek mellé mennyire biztonságos? Van valami speciális jellemzője az ilyen mixeknek, amiben mások, mint egy mezei keverék?

Figyelt kérdés
2014. febr. 13. 22:01
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanúgy kell nevelni, mint akármelyik kutyát, és ha jól csinálod, akkor teljesen biztonsgos, mint akármelyik kutya. A speciális annyi lehet benne, amit egyik vagy másik fajtától örölök, de ezt nem lehet előre kiszámítani. Mozgásigénye valószínűleg lesz, meg makacs természete, de sose lehet tudni.

Tudom, nem sokat segítettem, de a kutyák már csak ilyenek, nincsenek előre fixált beállításaik :)Készülj fel mindenre, tanulj a kutyákról, különösen a nevelésükről (internet, könyvek, a források száma végtelen), nézz ki egy jó kutyasulit, ahová majd eljártok, és akkor mindent megtettél, ami elvárható egy kutya érkezése előtt.

2014. febr. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Imola Ágnes ***** válasza:
Ha igazi husky és igazi malamut mix, akkor a fajtajellegzetességek ki kell üssenek: makacs, önfejű, családszerető, nem agresszív, nagyon aktív, szereti a gyerekeket, nem védi a házat, stb...ami ezekre jellemző. Ugyanakkor rengeteg függ a neveléstől, és attól, hogy hogyan szocializáljátok, illetve, hogy a felsorolt tulajdonságokat milyen mértékben hordozza magában a kölyök. Ahogy az előttem szóló írta, nem lehet előre tudni pontosan. Minden kölyök más és más.
2014. febr. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!