Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Könyörgöm vki, ez a helyzet...

Könyörgöm vki, ez a helyzet már tűrhetetlen, altatással fenyegetőznek, mit tegyek?

Figyelt kérdés
A probléma a következő. Örökbe fogadtunk egy kutyust, de csak netes megkeresés által, a régi gazdáról semmit sem tudunk így nem tudunk vele beszélni de értelme sem lenne. A kutyus most 9 év körül német juhász labrador rottweiler ilyesmi fajták keveréke. Leginkább nj-re hasonlít. Nálunk minden megkap, minden ellen oltva van, havonta cseppek rá, féreghajtás 2-3 havonta, kutyaiskola, túrázunk minden. Ivartalanított szuka. Semmiben nem szenved hiányt szerintem. Az én kutyám viszont többen lakunk együtt, és egyszerűen egész nap de egész nap ugat...forgalmas helyen lakunk, és ha semmi nincs akkor is, de akár egy embert meglát, de kocsira is mindenre...egész éjszaka fent kell lennem miatt, egyszerűen nem bírom tovább, egyfolytában csitítom, a szomszédok mérgezéssel, a velem lakók altatással fenyegetőznek. Nem lehet bírni ezt így higgyétek el. A kutyaiskola vezetje sem tud segíteni. Ugatásgátló nyakörv vagy mi lehet jó? Már minden próbáltam...köszönöm ha valaki tud tanácsot adni.
2014. febr. 14. 09:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Próbáld jól lefárasztani
2014. febr. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
52%

Minek vezet kutyaiskolat olyan, aki nem ert a kutyakhoz...

Kutyapszichologushoz kell elvinni.

[link]

2014. febr. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Próbáltad már mondjuk azt, hogy este az utolsó sétánál annyira megmozgatod, hogy hazafelé alig bír menni?

Nálunk erre a legjobb megoldás a biciklizés volt. De kamaszként volt, hogy elvittem egy nagy mezőre, kiraktam a kocsiból 10m-es pórázzal és futott a kocsi után. Egyrészt úgy kidöglött, hogy hazafelé végig aludt és este is, másrészt meg nagyon jót tett az izomzatának. De próbálhatod a freesbee-zést is, az is jó mozgás...

2014. febr. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Sajnos ilyen technikákat már mindet próbáltam...nem lehet eléggé lefárasztani...folyamatosan töltődő elem van sajnos benne...és egyszerűen minden éjjel el ez megy...
2014. febr. 14. 09:44
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem próbáld meg házhoz járó kiképzővel felvenni a kapcsolatot. Valahol valaki ajánlott egy magyar kutyasuttogót aki házhoz jár, csak az a baj hogy nem jut eszembe a férfi neve...

Illetve Ördög Istvánt szokták még ajánlani, próbáld meg.

2014. febr. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Na ilyen kutyával én még nem találkoztam... Szerintem csak Te adod fel hamarabb, vagy akkora mozgásigénye van a kutyádnak, hogy azt emberi aggyal nehéz felfogni...ilyennel már viszont találkoztam... Ha viszont nem tudod kezelni, keress neki új gazdit. Jobb neki is, meg neked is, meg a lakótársaidnak is.

Egyébként ha valóban ezek a fajták vannak benne, egyiknek sem annyira rettenetesen kielégíthetetlen a mozgásigénye, hogy egész nap ugasson.

Esetleg bepróbálkozhatsz az ugatásgátló nyakörvvel, bár az csak elfedi és nem megoldja a problémát...szerintem

2014. febr. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Vagy rogyásig fárasztod esténként kerékpárral, vagy kipróbálod az ugatásgátlót vagy beviszed a házba vagy új gazdát keresel neki.
2014. febr. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
valami telepre lenne jó az ilyen kutya.Ha az elektromos nyakörv nem segít,esetleg hangszál műtét,bár azt nem tudom,hogy legális e.Nagyon nehéz eset,vsz.már egy kialakult,rögzült viselkedés ez nála,vagy esetleg idegrendszeri probléma,mert ha mindent kipróbáltál,olyan nincs,hogy nem maradna csendben egy lefárasztott kutya.Esteleg lehetne nézni mãsik kutyasulit,illetve ha lemozgattad,berakhatnád egy szoba kennelbe.Ott jól elvannak,ha tényleg leizzasztottad és le tudna nyugodni.Ez a folyamatos készenlét nem normális,lehet,hogy a fix nyugodt hely az,ami hiányzik.
2014. febr. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"csitítom" - ez mit jelent? Mert ha ez valóban "csitítás" jellegű, akkor ott a probléma. 9 éves kutya, lehet, hogy berögzült szokással, de nincs olyan kutya, aki a csitítgatástól elhallgatna. Szóval, mit csinálsz, mikor "csitítod"?

Egész nap van otthon valaki, vagy van, hogy egyedül van - ekkor is ugat? Mert ugye csak azt nehéz szabályozni, amikor nincs otthon senki.

Szóval erre a 2 kérdésre válaszolj.


Addig ideiglenes megoldásként vidd be éjszakára a házba, ott csöndesebb lesz.

2014. febr. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Rászólok. Én elajándékoznám tudtok neki gazdit? Tényleg örülök minden hozzászólásnak, de gondolom azt senki nem gondolja itt hogy egy ilyen kutya, egy 9 év körüli német juhász keverék aki viselkedésproblémás is ráadásul kellene vkinek. Ez itt a probléma. Mindig ugat ha itthon vagyunk akkor is ha nem akkor is.
2014. febr. 14. 12:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!