Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 hónapos rottweiler kint...

3 hónapos rottweiler kint lehet éjszaka?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy 3 hónapos rottweilerem. 1 hete hoztam. Szerintem akitől hoztam,annál is kint volt, igaz a társaival. Megpróbáltam bent tartani,de túl eleven. Megrág, felborít mindent,még nem szobatiszta. Sajnos az udvarra nem tudom kiengedni, hogy ott végezze a dolgát, mert még ki tud bújni a kerítésen. Van egy nagy kennelem, kutyaházzal és egy ugyanakkora, a kennellel egybenyíló melléképületem.Már elkezdtem kiszoktatni. A nap nagy részét ott töltötte. Nem tudom, hogy mi lenne a legjobb megoldás. Szerintetek úgy jó, ha rakok szalmát a melléképületbe és berakom oda a kutyaházat is?
2014. febr. 14. 17:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én biztos, hogy nem tenném ki. Lefárasztanám úgy a kölyköt, hogy este aludjon. Akkor hagyd abba a játékot vele, amikor már alig áll a lábán a fáradtságtól. Gyorsan még menj ki vele a kertbe, esetleg pórázzal, ha attól félsz, hogy kiszökik. Gyors pisi, kaki (nagy játék után amúgy is egyből pisilnek) és éjszakára bent maradhat. Reggel az első dolgod legyen kiengedni.


Egyébként nem értem. Nem mered kiengedni, mert kiszökik.. Ergo akkor végig kennelbe lenne bezárva?


Nem fog bevizelni, ha valaki 2 óránként kimegy vele a kertbe és megadja neki a lehetőséget arra, hogy ürítsen. Pár nap után természetessé válik neki, hogy kint kell elvégezni. Ő maga is igényelni fogja.

2014. febr. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%

Én a felnőtt rotit sem tartanám kint.

1 hét alatt nem lesz szobatiszta senki...és a szaporítónál legalább összebújva melegítették egymást,de nálatok tök egyedül kb. megfagy.

És egy 3 hónapos (embernél CSECSEMŐ)korban lévő kutyát nem csak a hideg miatt nem teszünk ki,hanem a társaság miatt sem.

Annak még folyamatos emberi közelségre van szüksége...könyörgöm még kölyök...

2014. febr. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
a későbbiekben természetesen nem kennelben lenne, hiszen nőni fog és nem fog tudni kibújni a kerítésen.
2014. febr. 14. 17:57
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen, nem is azzal van a baj, hogy éjszaka rosszalkodik. Akkor alszik rendesen. Nappal szokott rossz lenni, de most már kint van nappal. Az a baj, hogy nem végzi el a dolgát kint, hanem amikor bejön.
2014. febr. 14. 18:00
 5/12 anonim ***** válasza:
74%
Mondjuk azon nem gondolkoztál még hogy elviszed sétálni és lefárasztod?
2014. febr. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Elszoktam vinni sétálni és játszani is. El is fárad.
2014. febr. 14. 18:09
 7/12 anonim ***** válasza:
De nem eléggé, ha odabent rombol.
2014. febr. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Először is: honnan hoztad a kutyát? A legtöbb tenyésztő foglalkozik annyira a kicsikkel, hogy mire gazdisodnak, már nem rombolnak, és általában szobatiszták is. Nyilván nem mindenki ilyen (sajna).


Egyébként pedig vagy rossz módszerrel fárasztod le, vagy pedig nem eléggé. A kicsik még sokat alszanak. Ha most nem tudod rendesen lefárasztani, akkor elég durva lesz, mikor tini korba lép a kutyád.

Pontosan hogy zajlik egy átlag nap nálatok?

2014. febr. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

ma 18:32

Hol élsz te? Roti tenyésztők nagy része nem a lakásban tartja a 2-3 hónapos kutyákat. Így nem is foglalkoznak a szobatisztasággal. Rombolni meg tud minden kölyök, amelyik eleven, és magára van hagyva.

2014. febr. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
54%

Érdekes módon, hiába volt kölyök kortól nálam több kutya, tudod mit romboltak? Max a fonott csontot szedték szét, semmi mást, pedig egyedül voltak több órát is. Hmm, de furcsa...!

Másrészt meg amit írtam, főleg külföldre jellemző, ahol az emberek nem egymással kötekednek, inkább szeretik az állatokat, tudod? Külföldön ez a minimum egy tenyésztőnyél, amit leírtam. Szégyenletes, ha itt csak 1-2 tenyésztő ilyen...

2014. febr. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!