Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » KUVASZ? Minden információt és...

KUVASZ? Minden információt és tapasztalatot megköszönök.

Figyelt kérdés

Van egy középtermetű kutyánk, most lesz 1 éves. Szerencsére sikerült "jó kutyát" nevelnem belőle, engedelmes, kezelhető (persze van még hova fejlődni), és én is nagyon sokat tanultam és tapasztaltam a 8 hónap alatt. Mivel nemsokára tanyára költözünk, szeretnénk mellé egy másik, nagyobb termetű, tekintélyes kutyát is, a magyar fajták közül, és a kuvaszra gondoltunk. Én a meglévő kutyánkkal naponta átlagosan 2 órát sétálok, kutyasuliba is járunk hetente, és sokat vagyunk a kertben, olyankor játszunk vele, stb. Ez adott lenne az új kölyök számára is. A családból a nevelés jó része rám esik, én 50 kilós lány vagyok, de azt mondják, nem a testi erő számít. :)


Szóval, ti ajánlanátok a kuvaszt ilyen körülmények közé? Mit érdemes tudni róla (azon kívül ami a neten olvasható)?



2014. febr. 14. 19:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én ajánlanám.

Fontos, hogy tenyésztőtől hozzátok, a jó idegrendszer végett.

Nem tudom annyira, mit írnak a neten róla, de szerintem amit a fajtagondozó szervezet és a kennelek honlapján találsz, az elég infó.

2014. febr. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
16 éves lány vagyok, eddig csak kuvaszaink voltak. Nagyon aranyos kutyák, bár szeretnek a saját fejük után menni. Szerintem abszolút igaz rájuk, hogy ha kérsz tőlük valamit, akkor azt csak a barátság miatt teszik meg. Ohh és nagyon sokat esznek xD És lehetőleg ne kössétek meg!
2014. febr. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Én is 16 vagyok. :)

Sose kötnénk meg!

2014. febr. 14. 19:42
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
15 éves koromtól 25 éves koromig lehettem egy kuvasz kan gazdája. Nála csodálatosabb, szebb, kedvesebb kutyám se előtte, se utána nem volt. Persze minden kutyámat szeretem/szerettem, de mindig is Ő marad a szívem csücske. Ha lelkiismeretes, jó tenyésztőtől származik a legjobb választás lehet.:)
2014. febr. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

Csak ajánlani tudom, nekem is volt. Menhelyről hoztuk, bár -nem kicsit- leli beteg volt a kutya. Kuvaszra duplán igaz, hogy legyél határozott, következetes, ne bántsad és ne is se cukkold (cirógatni meg ilyen izék :)). Nem egy csivava kuvasz.

Házőrzőnek, pásztor kutyának tökéletes idomítani sem kell, mert év századok alatt erre lett kitenyésztve. Kutya iskoláról csak annyit, hogy van 1 (2?) kuvaszokra szakosodott hely ahol tudnak mit kezdeni velük, ha bátor vagy átlagos kutya iskolában is lehet próbálkozni, bár a vissza jelzések nem túl jók. Nem agility kutya.

Normális tenyésztőtől vegyétek, aki nem a küllemi bírálatra tenyészti, mert mára már sok fajtát tönkre tettek, alkalmatlanok lettek munkakutyának (pl: fajta győztes husky-k már nem tudnak szánt húzni anatómiai okok miatt...)

Ha okos vagy rengeteg örömöd lesz benne.

[link]

[link]

2014. febr. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!
2014. febr. 14. 20:44
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekünk is kuvaszunk van, mi a Fehér-Morcos kennelből hoztuk, csak ajánlani tudom őket. Annyira nem egyszerű velük az élet, mert nagyon erős az őrző-védő ösztönük, tehát olyan szituációkra lehet számítani, hogy pl. leültök egy padra és tíz perc múlva már sajátjaként védi a környékét minden arra járótól. Az enyém ha izgatott, akkor hörög mindenkire és ágaskodik (két lábra állva akkora mint én vagyok) ezért az állatorvosnál mindenki elszörnyedve és rosszallóan néz minket, hogy hogy merem kihozni egyáltalán az utcára, pedig jól szocializált, szokott játszani más kutyákkal és kutyaoviba meg kutyaiskolába is járt. Itthon pedig szobakuvasz. :)Nagyon fontos hogy kicsi korától kiépítsd a tekintélyedet nála, mert ha megnő puszta fizikai erővel már nem tudsz hatni rá (én is 50 kilós lány vagyok, tapasztalat).
2014. febr. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Igen, de arra számíts, h dupla munka, dupla energia, dupla idő két kutya - az elején legalábbis mindenképp!
2014. febr. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Van rá mindenből dupla nálam. :) Köszönöm a válaszokat, meggyőztetek. :D
2014. febr. 16. 12:13
 10/11 anonim ***** válasza:
Szenzációs kutyák, nagyon kedvesek, a kan viszont tüzeléskor agresszív lehet, ezért szuka lenne a legjobb. Kedvesebb, szófogadóbb, meg alapból jó házőrző. Évente kétszer tüzel ilyenkor ajánlott erős betonozott fedett kennelbe zárni nehogy tudtodon kívül bepárosodjon. Más gond nincs is vele, csak ajánlani tudom.
2014. febr. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!