Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mopsz, Francia Bulldog vagy...

Mopsz, Francia Bulldog vagy Angol bulldog az egészségesebb, ill. melyiket ajánlátok?

Figyelt kérdés

2014. febr. 14. 19:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem kb egy szinten vannak egészségügyileg.

Az, hogy melyiket ajánlom... attól függ.

A mopsz a legkönnyebben kezelhető, aztán a francia bulldog, végül az angol bulldog - ez utóbbi viszont egy igazi jelenség.

A mopsznak nagyon hullik a szőre, az angol bulldog pedig nagyon nyáladzik. Kinek mi jön be.

2014. febr. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. febr. 14. 19:55
 3/5 anonim ***** válasza:

vannak azért különbségek, már csak szemre is...az angol bulldog 30 kg körül is lehet, míg a franciák illetve a mopszok nagy átlagban 15 alatt mozognak. Sajnos egészségügyileg egyik fajta terheltebb mint a másik, én talán az angolt mondanám a legbetegesebbnek (a gyakori diszplázia miatt), de ez is tudod attól függ, hogy honnan hozod. Se melegben, se hidegben nem vihető ki egyik fajta sem a hőguta veszély illetve a megfázás miatt. Kint nem tarthatóak. Beteges a gyomruk, sokszor speciális táp kell. A bőrük, emésztésük végtelenül kényes, gyakori az allergia mind a tápra, mind báááármire igazából, jellemző betegségek még pl a harder mirigy előreesés, egyéb szemproblémák, lágyszájpad, orr illetve orredő problémák amik plasztikával orvosolhatóak. Sok az epilepsziás köztük sajnos illetve a szívbeteg.


Érdemes tenyésztőtől venni...ne azt nézd melyik adja a legdrágábban, sokszor az semmit nem jelent, azt nézd, hogy a szülőknek megvannak-e az egészségügyi szűréseik. Minit egyikből se vegyél, mert hibás, nem létező, nem standard méret, csak az emberek megtévesztése...sajnos ők betegek.


Tudom, hogy édes ahogy röfögnek, de minél kevésbé röfögőset választasz annál egészségesebb...a gülü szemmel dettó ez a helyzet.


Nekem francia bulldogom van, ő mentett. Soha nem cserélném el se mopszra, se angolra ezt a fajtát, illetve őt személyesen:) Én a franciát ajánlanám természetesen:) esetleg egy francia mopsz keveréket:))) vagy angol francia keveréket:) tündériek vannak, néha el lehet csípni neten párat:)


ha nincs lehetőséged tenyésztőtől venni (azok 100 000 ft-nál kezdődnek), akkor örökbe is tudsz fogadni...van bulldogmentés is (bulldogmentes.hu) és van mopszmentés is. Azt nem ajánlom, hogy szaporítótól vásárolj (kb 30-60 000 ft között árulják őket, de van, hogy 80-120at is elkér...a körülményein, hozzáállásán látszik, hogy nem profi, szűrések, kennelnév nincsenek, a szülőket csak kihasználja pénzszerzés céljából), sajnos szaporítós kutyáknál, akár bulldog akár mopsz állandóak a betegségek. Nekem szaporítótól mentett szuka kutyám van, meg tudnám ölni az összes embert, aki ilyet tesz egy állattal...és sajnos az ő egészsége sem túl jó:S

2014. febr. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 samsam8 ***** válasza:
Sok igaz és jó dolgot írtatok le, ám ezek csak általánosságok. Nekünk angol van és ételintoleranciája van vagyis hígabb a széklete a csirkétől...ő is speciális tápot kap, ami amúgy (mivel kölyök kora óta minőségi tápot kap) árban vagy ugyanennyi vagy a miénk olcsóbb is... Szerencsére ő imádja a zöldséget-gyömülcsöt (bár nézz utána mert egy kutya nem mind eheti meg amit te) szokott kapni néha kevés savanyú káposztát főleg télen (ezt tenyésztő is javasolta) és persze rizst. Nekünk pl a bárányos-rizses táp vált be, de ez is változó, ilyen esetekben "kísérletezni" kell. De a a környékünkön van több mopsz, francia és angol bulldi is, akik csonton kívül mindent kapnak, persze van kinek ezt kinek azt nem adnak, vagy mert hígabb a széklet vagy mert szorulása van tőle stb... minden kutya más... lehet hogy ha a mi kutyánk tesóját hozzuk el neki más dologra kéne figyelni. Ezeknek a kutyáknak az emésztésére kell hangsúlyt fektetni leginkább ezt az állatorvosunk mondta. De ennek ellenére én csak ajánlani tudom őket, igazi kis személyiségek, ha csak rájuk nézel mosolyogsz! :) Megjegyzem azt is, hogy ismerünk keverék és más fajtájú kutyát is akiknek ilyen olyan bajuk van, de minden kutya más, általánosítani nem lehet, minden fajtának megvannak a mag csak azt ajánlom legyél körültekintő!
2014. ápr. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha szereted tanulmányozni a kutyabetegségeket, és sok pénzed van kezelésre, akkor fr. bulldog, ha a fingszag és a horkolás a cél, bármelyik jó, ha mellé még nyál is kell, akkor angol bulldog.
2015. márc. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!