Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyapiszok (? ) probléma

Kutyapiszok (? ) probléma

Figyelt kérdés

Helló!



Az egyik szomszédom és egy számomra ismeretlen tag az utcából rendszeresen a házam elé üríti a kutyáit, és nem tudom, hogy miért.

Mindkét személyt megkértem már normális stílusban, hogy

"- Ne haragudjon, de megkérném, hogy ne a házam elé ürítse a kutyáját", mire a szomszéd semmit, az idegen tag pedig akként reagált, hogy "Ha zavarja magát, akkor takarítsa el, hisz az a maga portáján van."


Nos kicsit kezd zavarni, hogy rendszeresen történik az odapiszkítás - szerintem most már van bennük egy amolyan "csak azért is" stílus is - és hogy (viszonylagosan törvényes keretek között) mit lehet tenni, hogy ez megszűnjön (mármint, hogy a házam körüli területet használják kutyaszaratónak)?

A szomszédnak szép lassan kezdem visszahordani, amolyan bedobálom az udvarára, de ez az ismeretlen tag...

Vagy kövessem le egy alkalommal és rendeljek neki 2 köbfényév hígfost, csak amolyan miheztartás végett?

Mégis mit lehet tenni, amikor ennyire pofátlan módon viselkednek emberek (e téren)?



2014. febr. 14. 21:28
 1/10 anonim ***** válasza:
önts eukaliptusz-olajat egy flakonba vízzel elkeverve és locsold ki a füves részre. Néhány napig valószínűleg használni fog egy darabig.
2014. febr. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én tuti, hogy visszadobálnám minden egyes nap a kakeszt, haha. :D Sőt, hagynék ott egy cetlit minden nap, valami olyasmi szöveggel, hogy: ez még mindig nem teli találat.


Ahova piszkítanak a kutyák, az hivatalosan közterület? Mert egyébként is össze kéne szedni a kakit, már ezért is büntetés jár (szóval esetleg megpróbálhatnád feldobni őket, a közterületeseknél... kérdés, mennyire foglalkoznak ezzel :S). Valamint ha az a te területed, akkor szerintem pláne fel lehetne jelenteni, de nem vagyok otthon a jogi dolgokban... :/

2014. febr. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én levideóznám, aztán menne is a jegyzőnek.

Én nem vagyok egy agresszív típus, de ezeknek belenyomnám a fejét a szrba, legszívesebben. Sőt, az összes olyan gusztustalan, ocsmány, undormány embernek, aki otthagyja a kakát (nálunk még az a hely is tele van szarva, ahol 5 méterenként van szemetes... már elegem van, hogy a saját kutyám termékét úgy szedem fel, hogy másét kerülgetem... mázli, hogy még senkit nem kaptam rajta)

2014. febr. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha bosszút akarsz állni legjobb ha videóval, képekkel felnyomod őket a köztereseknél. Itt nálunk, Debrecenben a lószarcsősz már írja a számlát ahogy kucorodik le a kutya
2014. febr. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Debrecenben? Én életemben egyszer láttam ott közterest, még valamikor 2007 körül. Akkor épp póráz nélkül sétált a kutyám, zebránál megfogtam, pórázt rátettem és miután átmentünk a zebrán, megint lecsatoltam. (zöld terület) És össz-vissz annyit mondott a közteres, hogy azért figyeljek a kutyára, megsimizte a jószágot és tovább is ment.
2014. febr. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mi rendszeresen beléjük futunk a nagyerdő környékén, főleg mióta van a póráztörvény
2014. febr. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hmm, ez fura. Nagyerdőhöz közel lakok, illetve laktam, mert most már BP-re költöztem. De 2 évvel ez előttig ott éltem. :)


Amúgy igazán csinálhatnának már oda egy futtatót... Debrecenben egy darabot nem tudok.


Bocsi, bocsi, tudom ez más téma volt! :D

2014. febr. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Igen, én is sérelmezem, hogy nincs. Ahol meg van hely meg a lószarcsősz sem jár, ott tele van minden vagy szeméttel vagy önsétáltatókkal vagy kóbor kutyákkal vagy hajléktalanokkal.

A másik, amit nem fog fel ép ésszel a város, hogy a tömegközlekedés is lehetne a nagykutyásoké is... Minket rendszeresen leküldenek a buszról, mert XY néni vagy kisgyerek/ anyuka fél a kutyától.

Most meg már a Békás- és környéke is kutyátlan környék... Egyáltalán nem lehet kutyát bevinni, pedig mi szerettünk nagyon kijárni...

2014. febr. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Akkor a történet színesítése végett elárulom, hogy az eset is Debrecenben van.

Eredetileg nem bosszút és nem mészárlást terveznék, csak titkon érdekelt volna, hogy van e más megoldás, mint a felnégyelés, de ahogy elnézem nem nagyon.

A terület az kertes ház előtti közterület. Az a hely, ahol ha a járdán nem seprem el a havat, akkor megbüntetnek, de ha más a kutyáját odaszaratja, az nem gond (nekik).


Még annyit, hogy közterest itt még csak képen láttam.


Mindenesetre azért kösz a javaslatokat, majd igyekszem.

Ha valakinek van még valami ötlete, az ne habozzon, ossza meg velem/velünk!

2014. febr. 16. 16:22
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt nálunk is rendszeresen összeszarják a nagyon okosok kutyái. Ha drasztikus akarsz lenni, megosztom veled én mit csináltam: Jött a fazon. Az már meg sem hat, hogy az ivaros kan kutyája végigvizeli a kerítésen belül őrjöngő sajátomat, de az már kemény, hogy gátlástalanul végigfossa a kutya a járdát, amibe persze én lépek bele. Én megnéztem hol lakik és a hetekig pedánsan gyűjtögetett több kiló kutyaszart szétszórtam a kapuja előtt. Hagytam neki kis cetlitis a kerítésen, hogy érezze a törődést. Azóta valahogy a környéken sem jár...
2014. febr. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!