Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Borzasztóan el vagyok keseredv...

Borzasztóan el vagyok keseredve, mit tehetnék még?

Figyelt kérdés
Napokban írtam ki kérdést, mert két nagy kutya elég csúnyán megtépte a shar peiemet, akinek a fején, fenekén lettek sebek, 7000 Forintomba került, de nem is ez a nagyobb baj. Nem az enyém kezdeményezte a támadást, és ennek a két kutyának nem ez az első ügye, voltak már a bíróságon is miattuk. A probléma az, hogy rendszeresen hozzák őket a parkba ahol a kutyás közösség mozog, a gazdánál még póráz sincs évek óta. Ott köröznek, a gazda nem figyel oda rájuk a kutyák több száz méteres körzetben rohangálnak. Borzasztó élmény volt ahogy megtépték a kutyámat, és akárki kérdezte mi történt vele (látható sérülései voltak) és elmeséltem a dolgot egyből mondta az illető, hogy ja az a két kutya, egyik se normális, emberre is morogtak már sokszor. Erre ma megyünk ki a parkba, játszanak a kutyák, erre ő megáll az út közepén és még oda is integet, én meg vehettem pórázra az enyémet aki persze tiszta stressz lett, nem felejtette el amit vele csináltak és hiába behívható tuti odamenne hozzájuk. Azt hittem a kutyákban nincs bosszú, de ezt a kettőt megjegyezte magának. Ez a pasas meg mintha mi se történt volna, bocsánatot se kért, orvost nem hajlandó kifizetni, UGYANÚGY LEHOZZA A NYOMORULT, AGRESSZÍV KUTYÁIT (bocsánat a kifejezésért) PÓRÁZ ÉS SZÁJKOSÁR NÉLKÜL! Most komolyan az fog menni hogy nekem kell halálfélelemben rettegve állandóan azt sasolni hol bukkanak elő? Komolyan az én kutyámat kell pórázra venni akit megharaptak és azóta is kivan, ők meg vígan rohangásznak körbe-körbe? Ott tartok hogy már sírógörcsöt kaptam, mert én ezt nem fogom bírni így csinálni, teljesen el vagyok keseredve. Van másik kan is aki most lett ivaros, ilyet szól a két kutya gazdája: "Majd jó lesz mostantól odafigyelni, mert az enyémek dominánsak és az ilyet nem tűrik!"... Szegény nő szintén retteg hogy mikor bukkannak fel, mert egy shar pei-németjuhász keverék túlélte a dolgot de amilyen sérülései lettek egy erdélyi kopó lehet ottmarad. A két kutya ivaros kan testvérpár, óriás méretű keverékek. Voltam rendőrségen, jegyzőnél, köztereseknél, a sebek lefotózva, az orvos látletetet és számlát írt, erre mindenki vonogatja a vállát hogy hát már rendőrségi ügy is volt, perelték és az se érdekelte, akkor most se fogja érdekelni őket bármit mondanak nekik. Olyan szomorú vagyok, mit tehetnék még? 3 napja úgy néz ki a séta a parkban hogy alig merem elengedni őt, ha kicsit messzebre megy már azon rettegek hogy fel ne bukkanjanak valahol, pedig előtte olyan vidáman sétálgattunk mindenfele... Azon gondolkozom hogy elköltözöm mert ezt nem fogom bírni.
2014. febr. 14. 23:41
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Ja, és a gazda szerint mindössze "figyelmeztetőleg megrázták", nos így nézett ki a kutyám miután 2-3 percig nem engedték el és a gazda sem tudott mit kezdeni velük, csak rám ordított mikor a pórázzal meg akartam fogni az egyiket hogy ne merjem megütni a kutyát... Így néz ki a kutya:

[link]

[link]

[link]

[link]

2014. febr. 14. 23:52
 2/12 anonim válasza:
Hát lehet az lesz a legjobb megoldás, vagy ha esetleg más helyre vinni sétálni a kutyust.nekem is volt hasonló. Csak nálunk kiszokott a kutya de csak a hátsó kertig ment, de a földünk végében van egy zart terulet ott van kettő Németh juhász kutya nah ők eljottek a mi foldunkre es a kutyankan kiharapta az egyik veséjét, de gyors allatorvos es megmutottek. 30000 ft volt. :/
2014. febr. 15. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Próbáljatok meg esetleg az Állatvédőrséghez fordulni, hátha van erre ötletük. Törvényileg jogos dolgok kierőszakolásában elég rutinosak, és két veszélyes kutyát így tartani baromira nem olyan dolog, amit félvállról kéne venni.
2014. febr. 15. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szívesen elsétálok arra a komondorommal póráz és szájkosár nélkül és akkor majd elszokik onnan ez a kedves gazdi.
2014. febr. 15. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha jogi úton nem tudsz intézni semmit, akkor nem marad más, minthogy a békés sétáltatás reményében és a kutyád biztonsága érdekében máshova mész sétáltatni. Bár ez sem megoldás a problémára, mert azok a kutyák (és gazdái) továbbra is ott terrorizálják a többi kutyát és a gazdáikat.

A komondoros jó ötlet lenne, csak épp nem a kutyákat kéne bántani, hanem a gazdáját megcsipkedni, az se baj ha kicsit jobban fáj.. Majd etikusan elszaladtok jó messzire, városokon keresztül, aztán lehet ismeretlen tettes ellen feljelentést tenni :)

2014. febr. 15. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Valóban úgy tűnik, hogy máshol kell sétáltatni a kutyákat. Bár valószínű, hogy ez az ember egy idő után szintén máshova járna. Ha meg tudod oldani, költözz el.

Az meg egyenesen felháborító, hogy semmit sem tesznek. Ha volt bírósági ügy, meg számtalan feljelentés, akkor mire várnak? Arra, hogy a két vadállat embert támadjon meg?

A kutyusodnak mielőbbi felépülést kívánok!

2014. febr. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Volt hasonló élmėnyem,bár sebesülés nem lett belőle.Viszont elővettem agresszív énemet és úgy leordítottam a fejét,hogy csak na.Persze kaptam én is,de ha közelebb jön,megverem.Mivel tanúja is volt,az esetnek,nagyon nem tehetett semmit.Azóta sem vitte arra.Nem rettegni kell,hanem elküldeni a csicsába,kutyástúl.Mert hacsak nincs kutyás összefogás,így marad.
2014. febr. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Melyik park?
2014. febr. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a Bikás parkról van szó és a két kutya Brumi és Füles egy nagy fekete és egy nagy fehér kutya, óriás schanuzer, és talán kuvasz keverékek. Ma megpróbálok újra beszélni a gazdikkal hátha tudok rájuk hatni, a lakásukon keresem fel őket, igazából az egész kutyás közösség ellenük van, de le sem sz***rják, addig is mindog lesz nálam egy gázriasztó, paprika spray és egy üveg víz ha megint betámadnának. Arra is gondoltam hogy kihozok mégegy kutyust a menhelyről (a sharpi keverékem is onnan van) úgyis akartam mellé egy társat, igaz csak 5 éves kora körül de végülis időmbe, anyagiakba beleférne, csak ez meg olyan hülye megoldás és megint rám hárít többet holott neki annyi lenne a dolga hogy vesz egy rohadt pórázt vagy legalább maga mellett tartja őket és nem szélnek ereszti.
2014. febr. 15. 11:54
 10/12 A kérdező kommentje:
XI. kerület amúgy és 2 percre lakunk a parktól, olyan szívesen jártam vele minden nap 2 órákat is, de így rettegve elég rossz... Nehezen teszem túl magam azon ha bántják azt akinek az élete az èn felelősségem.
2014. febr. 15. 11:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!