Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell betanitanom a...

Hogyan kell betanitanom a kutyamat, hogy melleted menjen kutyaparkokba meg mas ilyen hejeken, hogy ne szaladjon el?

Figyelt kérdés
Van egy Border Collie kutyam ami most 1 eves es 2 honapos! Nagyon aktiv ezert tobszor megyek vele setalni egy nap de ugy erzem, hogy megsem eleg neki es nem merek vele labdazni meg frizbizni csak az udvaron mert felek hogyha nincs porazon elszalad! Hogyan tanitsam be es milyen helyen,hogy tudjak vele frizbizni,labdazni,setalni az erdoben meg ijen hejeken! kerlek valaszoljatok! koszonom elore!
2014. febr. 15. 17:04
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Ez korfüggő is.


Ő most gyerekkorban van (kb mint egy 7 éves gyerek) szerintem vigyázz rá, és ne terrorizáld, ne tedd tönkre a gyerekkorát!


Még pár év és úgyis megkomolyodik magától.


Egyébként meg elmondanám neked, hogy a Coille egy terelőkutya kb mint a puli!


Annak az a természete, hogy terelje össze a csordát!


Téged is terelget, az életbe nem fog melletted egyenesen menni, ne is várd tőle..

2014. febr. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
31%
Próbáld megismerni a kutyafajták természetét, és ösztöneit mielőtt kutyát választasz magadnak legközelebb...
2014. febr. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

ennyi nettó hülyeséget egy helyen mint amit az első írt... veszélyes hely az internet, mert bárki kommentelhet...pfff o.O


A behívás alapszabályai:

- sose kergesd a kutyát ha meg akarod fogni

- ha nem jön oda, akkor az ellenkező irányba kezdj el futni

- ha elengeded akkor ne csak a séta végén tedd rá a pórázt hanem közben is sokszor hívd be, tedd rá, majd engedd el - ha csak a végén fogod meg, könnyen kialakul h akkor nem megy oda hozzád, mert tudni fogja h akkor van vége a sétának

- sokszor játssz olyat vele (csakis biztonságos helyen (lehetőleg nem elkerítetten) - pl. erdő, mező, hatalmas park ahol nincsenek autók), h amíg ő mást csinál elbújsz -> a kutyában minél fiatalabb korban el kell kezdeni tudatosítani, h neki kell vigyáznia arra h el ne hagyjon téged és nem te vigyázol rá.

- szintén sokszor csináld séta közben, h hívod a nevén, amikor látod h felvette veled a kontaktot, elkezdesz rohanni a másik irányba és közben hívod majd iszonyatosan megdicséred

- legyen egy konkrét parancs a behívásra és az ne a neve legyen! Ez olyan parancs amire azonnal, hezitálás nélkül jönnie kell!

- ha nem jön, akkor SOSE hívd többször, menj oda és fogd meg! Ha kell akkor ilyen esetben - amikor látod rajta h nem akar odajönni és a megfogásból is kergetőzés lenne, tereld el a figyelmét. Mondd neki "figyel, figyel" (nem árt ha ismeri ezt a vezényszót :o)), majd kapjon egy teljesen ellentétes parancsot pl. "ül", "fekszik" bármi - amit tud a kutya és szeret. Amikor ezt végrehajtotta odamész hozzá megdicséred. Majd pórázra veszed, tesztek néhány lépést. Leülteted, elengeded és pár másodperc múlva azonnal behívod. Nagy dicséret és újra mehet játszani.

- olyan helyzetben sose add ki a behívás parancsot amikor nem vagy benne biztos, h végre tudod hajtatni a kutyával - pl. heves játékban van más kutyákkal - ha mégis hívod és nem jön, akkor csak azt erősíted benne, h "anya hívhat, akár többször is, nem kell mennem ha nem akarok"


Nagyjából ennyi. És tanulja meg, neki kell vigyáznia arra h te ne veszítsd el!

2014. febr. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

első válaszolóval értenék egyet.

amúgy ízlések és pofonok. Én nem várom azt a kutyámtól hogy mellettem kullogjon, mert minek, egyrészt. A nyomomban otthon is tud lenni, vagy ha pórázon megyünk. Ha elengedem élvezi azt a szabadságot, hogy felfedezheti a környezetét, annyit várok el, hogy ha hívom , jöjjön, és normálisan viselkedjen.


Utolsó: szép képet adtál magadról, ha azt nézzük, hogy a másik instant lehülyézése nélkül is kifejtheted valamiről a véleményed. Gondolom te páncélsapkában mész kutyátsétáltatni, kész stratégiákkal felszerelkezve, mert csak úgy spontán nem lehet kezelni a helyzeteket, bizalommal lenni a kutya felé meg minek.

2014. febr. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mondjuk a sok közös játékkal egyetértek, az elbújós dolog pedig kissé nevetséges. Nincs tökéletes kutya, egyszer egyszer úgyis előfordulnak bakik, hogy nem jön a kutya neadjisten. Én nem terrorizálom soha, és tök jól elvagyunk.

Sőt, már eljutottunk addig, hogy ha talál egy "tetemet" vagy ételmaradékot, szépen leteszi előttem, magától. Nem rángattam emiatt soha, nem tepertem a földre, stb... :D

Igaz, nekem vadászkutyám van, tehát nem egy agresszív, ellenkezős fajta.

2014. febr. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Bizalommal akkor lehetsz a kutya felé ha meg van tanítva neki... egy kutya sem születik úgy h behívható. És ez nem bizalom kérdése.


És igenis lehülyéztem az elsőt, mert a legnagyobb része baromság amiket mondott. Ezek tények.

(huh te az az okostojás vagy aki szerint a jól nevelt kutya robot?? :D )

2014. febr. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Te meg egy gyökér vagy, mégsem dörgöltem az arcodba.
2014. febr. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Arra kíváncsi lennék mivel indokolnád? :o)

Hogy megtanítom a kutyámnak mit várok el tőle és után tudom h mit kérhetek rajta számon és mire építhetem a bizalmat?? Jogos, egy gyökér vagyok :DD inkább csak el kéne engednek és bízom benne...öö...a jószerencsében... Érdekes, nem is értem miért van ennyi behívhatatlan kutya az országban...hisz csak bízniuk kéne bennük a gazdáknak :D

2014. febr. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Koszi mindenkinek a komikat! Hasznosnak talalom csak en azzal hogy menjen melleted azt akartam ertetni,hogy a parkba szaladhat csak hogy ne menjen valahva el messze hogy az autok elussek vagy valamiilyesmi! Meg varok azert de a mostaniak is joknak tunnek! Koszi mindenkinek!
2014. febr. 16. 18:55
 10/10 Szilvi & Argos ***** válasza:

Borzalmas, mennyi border kerül kezdőkhöz, akiknek csak egy sima kutya kéne...aztán nem tudnak velük bánni.

Menjetek kutyasuliba, ott mindent megtanulsz TE.

2014. febr. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!