Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A pulikat és komondorokat...

A pulikat és komondorokat érdemes megnyírni?

Figyelt kérdés
Régen a pásztorok is megnyírták a kutyáikat a juhokkal együtt. Azért, hogy könnyebben gondozható legyen? Nekem nem tetszik annyira nemezes bunda... Olyan "kutyátlan". Meg sajnos egy kicsit büdösebbek is, így mint megnyírva. Van aki megnyírja a puliját vagy komondorát?

2014. febr. 15. 17:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem büdösebb, de nyugodtan lehet nyírni.
2014. febr. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Lehet nyírni őket, én már találkoztam nyírott komondorral. Bár ha nekem lenne egy, eszembe nem jutna nyírni, de megértem a praktikus szempontjait ennek is. :)
2014. febr. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Inkább legyen megnyírva a kutya, minthogy a több kilós dagonyás "páncélt" kelljen cipelnie, nem jó az ilyen senkinek.
2014. febr. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Bizonyos szinten karban kell tartani a bundát. A kiállítási, földig érő bundák nem igazán egészségesek a kutya szempontjából nézve, azok nyomhatnak 8-10kg-ot is. Szárazon. Nedvesen 20-25kg is lehet egy ilyen bunda.

Én 4 éves korában nyírattam le először a kutyám, akkor már a mellkasánál földig ért szinte. 8-10centisre vágattam vissza, 2-3 évig megint jó lesz így.

2014. febr. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
5kg szőr lett róla levágva, mivel előtte 68kg felett volt kicsivel, utána 63kg alá került.
2014. febr. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Pulim van, de mivel még elég fiatal, nincs kialakulva a szőre, így egészen kutyaszerű. :) Nekem nem tetszik a földig érő köntös, nem is fogom hagyni hogy akkorára nőjön (így is minden beleakad) DE legépollózni se fogom, mint sokan teszik, az borzasztóan áll egy pulinak, és korábban a juhászok is sima ollóval rövidítették, én is úgy fogom. Amúgy meg érdemes tudni, hogy ez a fajta földet söprő, egyenes, centizett raszta egyáltalán nem az, ami egykor a dolgozó pulikon volt. Egyrészt a pásztorok nyírták, másrészt a gaz is koptatta. A korabeli ábrázolásokon középhosszú szőrük volt, mint most az enyémnek van.
2014. febr. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Egyet értek az utolsó válaszolóval. Régen mindig nyírták őket. Nem is engedhették, hogy nagyon nemezes legyen, mert minden gaz bele akadt volna és a szőrtől nehezebben tudott volna dolgozni a kutya! Én azért szeretném megnyírni, mert tavaly nyáron nagyon meleg volt és minden állatom szenvedett tőle, pláne a fekete színű pulim. Remélem idén nem lesz ennyire meleg! Még egyszer köszönöm a válaszokat!
2014. febr. 16. 16:35
 8/8 anonim ***** válasza:

Nyírni csak azokat a kutyákat érdemes, melyeknek nem jó a szőrminősége!!! Az az össze nemezesedik a bunda. Olyankor a kutyának is megváltás ha inkább lenyírják róla!

Nekünk 4 fajtatiszta,törzskönyves pulink van s sosem voltak még megnyírva s nem is lesznek!!! Földig érő gyönyörű tincseik (raztáik) vannak s nem utolsó sorban, büdösnek sem büdösek...

2014. febr. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!