Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Adott egy kiskutya, néhány...

Adott egy kiskutya, néhány rózsabokor és gyakran vérző száj. Hogy induljunk neki a klikkeres leszoktatásnak?

Figyelt kérdés

Felnőtt kutyusokkal már klikkereztem ( de nem hosszú távon és olyan segítségével aki értett hozzá), de leszoktatáshoz nem használtam soha. Ez a kicsi, meg 12-14 hetes és rossz mint a bűn. Nem az enyém, ismerőseimé, akik durván, néha fizikai bántalmazások árán igyekeznek leszoktatni őt a rosszalkodásról, én meg nem akarom, hogy ez a kutyájuk is így nőjön fel.


Gondolom hozzá kell szoktatni a hanghoz, és utána gyakorolni a többit.


Tegyük fel, hogy éppen ássa a kertet, vagy rág. Akkor rá szólók, magamhoz hívom, klikkelek és dicsérem/jutalmazom? Vagy rá szólók, klikkelek, hívom és jutalmazom? Szóval ebben a helyzetben és bármilyen rosszalkodás alkalmával mi lenne a helyes sorrend?


Kutya sulit ne javasoljatok, nem lesz olyan, ők tipikusan olyan emberek, akiknek azért a kutya, hogy ugasson, jelezzen és őrizze a házat. Sétálni is ritkán sétáltatják, szóval a lemozgatás ki van lőve, meg aztán úgyis ott a kert, tud az rohangálni... Tudom így nehéz lesz, de hiszem, hogy tudok segíteni rajta, mert egy másik kutyájukat is sikerült jobb kutyussá nevelnem, ugyan ilyen kondíciók mellett.


Légyszi ne ezeken a dolgokon akadjatok fent, tudom, hogy nem épp a legideálisabb, és tudom, hogy főleg ezek miatt volt rossz minden kutyájuk. Segítsetek, hogy valamennyire tudjak segíteni a picinek.


2014. febr. 15. 18:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyszerűbb hozzávágni háromszor egy flakont, amiben van 2-3 kavics, gyorsabban leszokik róla, és nem is fáj neki, próbáld ki magadon nyugodtan. El se kell találni a kutyát, az is elég lehet, ha csak mellédobod jó hangosan. Lehet persze klikkerezni is, de feleslegesen hosszú és komplikált folyamat, az az eszköz tanításra való, fegyelmezésre már elég erőltetett dolog használni, és nem is mindig működik, mert a kutya a jelenléteddel köti össze, tehát ha nem vagy ott, nem lesz oka nem rosszalkodni, ha nagyon akar. Márpedig lemozgatás nélkül esélyes, hogy nagyon fog akarni. A flakont meg kidobhatod az ablakból is, nem kell, hogy lásson, meg eleve nem kell tudnia, hogy az tőled érkezett akkor se, ha kint vagy vele.

Ettől függetlenül persze klikkerezhetsz vele, nagyon jó dolog, örülni fog neki meg fárad az agya, csak mindent próbáljunk meg a maga helyén kezelni. Akkor is, ha tudom, hogy ezért le leszek pontozva meg elhajtva a fenébe, hogy a kérdésre válaszoljak.

2014. febr. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

ha úgy teszel, ahogy írod, vélhetően a kutya jól megrág egy bokrot és utána odarongyol hozzád a neki járó jutalomért. A kutyák általában így gondolkodnak.

Tiltani kell, némi büntivel az olyan cselekedetet, ami nem kívánatos az életben soha. 12-14 hetes kutya nem bűn rossz, csak felfedezi a világot.

2014. febr. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nem jó a hangos csörgös zörgős megoldás, attól fél. Olyan körülmények között találták egy telepen, hogy egy olajos hordóban volt tobbed magával, és kedves cigány gyerekek dobálták meg ütötték botokkal... Szóval semmi zajos, mert ha olyat hall bemerevedik maga alá kakil és órákig nyüszög... Ezért gondoltam a klikkerre. De erre nem jó, akkor más módszert mondjatok.


Mert ha nem tudok segíteni, akkor marad a verés, üvölteni

2014. febr. 15. 20:20
 4/14 A kérdező kommentje:
Jaj bocs... Szóval továbbra is verni fogják és üvölteni fognak vele. Ami az előző két kutyánál sem volt megoldás, csak annyit ertek el, hogy volt két ideggyenge kutyájuk.
2014. febr. 15. 20:22
 5/14 anonim ***** válasza:
51%
Szóval úgy véled, te megneveled, hogy ne rágja a bokrokat. Arra nem gondoltál, hogy ez csak nálad fog működni? Egy ennyi idős kutya , ha ébren van és unatkozik, azt "rongál", amit talál.És ez még pár hónapig fokozódni fog.nem volna ésszerűbb a gazdákat elkezdeni nevelgetni a kiskutya mellett?
2014. febr. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ha már ennyi időt akarsz rászánni a kutyára, vidd inkább sétálni és hagyományos módon tiltsd meg tereld el a figyelmét azokról, amiket nem kéne csinálnia. Ez jobb eséllyel fog működni, mint a klikker.
2014. febr. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Gazdákat megnevelni...nem lehet. A szülők régimódi felfogásban vannak, ha a kutya rossz, hát elverik mint a zsákot. A gyerekek meg lusták. Az egyik hajlik a nevelésre a három közül, de nagyon sétálni nem akarja vinni.


Igen, bízom magamban. Volt egy terrierjük, ő komplett bánya alagútatak ásott a kertbe. Nyáron 3 hétre rám bízták a házat meg a kutyát. Na őt mondjuk lemozgatással és némi husival rávettem, hogy pl a nyíló kapun csak engedélyel menjen ki, és az ásásról is leszokott, de ő már felnőtt, értelmes, de szellemileg nagyon elhanyagolt kutyus volt. Szinte ehezett arra, hogy új dolgokat tanuljon, majdnem mint egy collie.


Ilyen apró ebbel meg még soha nem volt dolgom, ő azért nem tud úgy összpontosítani, mint a nagyok. Elég figyelmetlen, szeleburdi, kölyök.


Próbáltam a sima ül és fekszik parancsokat, és a játékáért cserébe meg is csinálta egy idő után, tehát nem buta, csak kölyök, hamar lankad a figyelme.


De a rossz szokásait nem tudom, hogy küzdessem le vele. Nem vagyok minden nap, hetente egyszer tudok hozzájuk menni pár órára, az mégsem folyamatos napi foglalkozás, mint a terrierjük esetében.


Tényleg nem tudom hogyan segítsek neki, mert szakad meg a szívem amikor mondják, hogy megint ragott, ásott és megint úgy el kellett verni.

2014. febr. 16. 02:28
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem akarom megbántani a barátaid, de ha a szülők tényleg vernek egy 14 hetes kölyökkutyát, a gyerekeket meg nem érdekli, és még arra sem képesek, hogy sétáljanak vele... Akkor, ha még ez a probléma meg is oldódik, akkor is igen silány élete lesz szegény kutyusnak. Egyébként ,meg ha fogalmuk nincs a kutyákról, akkor miért tartanak? Hívd ki az állatvédőket, ők, ha látják milyen rossz körülmények között él, akkor először adnak határidőt, hogy javítsanak, ha meg nem megy, akkor elveszik. És menhejre adják, te meg örökbehogadhatod, ha van rá lehetőséged. Vagy próbáld meg megvenni a gfazdáitó. A hallottak alapján szerintem úgy sem szeretik túlságosan.
2014. febr. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szerintem tökmindegy, mit csinálsz, mert még ha érsz is el eredményt, két nap alatt elcseszik a gazdák a kutyát.


Egyébként a klikker ilyen esetben (szerintem) nem vezet eredményre. Ha rágja a bokrot, hívod, klikk, kaja, akkor sanszos, hogy vagy a behívást fogja a kutya megtanulni vagy azt, hogy a bokrot rágni jó. A flakon szerintem sokkal célravezetőbb megoldás, az nem baj, ha fél tőle, egyik kutya sem szereti, pont ezért működik. Pár alkalom után megtanulja, hogy a bokor rágása flakont eredményez és nem fog odamenni többet.

2014. febr. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Egyik gyerköc szeretné ha változna a dolog, csak hát a kényelmes életvitel egyszerűbb mint a kutyával foglalkozni. Ebbe már beletörődtem, volt már két vagy három kutyájuk, viszonylag szép kort is megért az egyik, annak ellenére, hogy egy majdnem 15 kgos tacsi volt. Nő comment.

Kutya meg azért kell nekik, hogy őrizze a házat, ugasson, és ennyi. Számukra a kerti kutya setáltatása, fésűlése hülyeség. Egy évben egyszer megfürdetik és kész. Mindezek ellenére nincs rossz sorsa, minden nap kap enni, örökölt egy jó kis kuckót az előző kutyától. Télen az egyik gyerek még melegvizes tömlőt is tett neki. Csak ha úgy viselkedik mint egy kölyök ergo rosszalkodik, akkor elverik...


A zajos palack biztos jó ötlet, de ő nem pusztán_fél a zajtol, hanem sokkot kap. Egyszer felrúgtam a vizes lábasát, az elgurult, és a picike éppen játszott mikor meghallotta a zajt, mire maga alá kakilt és pisilt majd megmerevedtek az ízmai és úgy nyüszögött mintha a bőrét nyúznák.


Most már látom, hogy a klikker elvetendő, de a zajos dolgok is kizárva. Esetleg a locsolás? Igaz ilyen szeszélyes időben nem biztos, hogy jó ötlet lelocsolni...de mindenképpen valami rosszal kellene össze kapcsolja a rágást. Tényleg butaság a klikker-jutalmazás...

2014. febr. 16. 13:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!