Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cane corsotok hogy viselkedik...

Cane corsotok hogy viselkedik más kutyákkal? Többi lent.

Figyelt kérdés

hogyan játszik?

hogy viselkedik szegről-végről ismert kutyákkal?

hogyan dominál?

mit csinál ha sok (10+) kutya van jelen, szabadon.

nekem 9 hónapos szukám van, jó fej, haverkodós.

minden érdekel amit el tudtok mondani. köszi.



2014. febr. 15. 19:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

1. Attól függ milyen a másik kutya. Ha kölyök vagy kistestű akkor nagyon óvatosan, le is fekszik sokszor nekik és hagyja hogy ugráljanak rajta, harapdálják és közben eljátsza hogy nem bír felkelni. Ha valami játékot húzgálnak akkor egész véletlenül kiesik a szájából és hagyja hogy a másik megszerezze :D Ha nagyobb, erősebb a kutya akkor már mer durvulni, birkózás, kergetőzés bármi. Itthon amit ketten leművelnek már az a kategória, hogy rossz nézni :D


2. Szintén attól függ, hogy milyen a másik kutya. Ha játékos akkor úgy játszik vele mintha ezer éve ismerné, ha félénk akkor szépen megpróbálja játékra hívni, ha szaglászós nem játszós akkor ismerkedés után békén is hagyja, nem foglalkozik vele,ha kivagyokmivagyok dominálgatni próbálok típus akkor leteremti és/vagy hideg, pózolós, befeszült, várja hogy mi lesz a következő lépése a másik kutyának, de ha kihátrál akkor nem foglalkozik vele tovább.


3. Nem szokta ledominálni a kutyákat csak akkor ha az bepróbálkozik nála. Minél többször próbálkozik annál erősebben válaszol vissza. Ez is függ attól, hogy a másik kutya milyen, ha kicsi vagy gyenge akkor nem foglalkozik azzal, hogy dominálna. Úgy csinál mintha nem is létezne, már többször eljátszottuk azt, hogy ha a kiskutya átkulcsolja a lábát és hág ezerrel akkor eldobom a labdát ő rohan utána a kutya meg rajta amíg bírja a menetszelet :D Ebből hamarabb megtanulja hogy ne csinálja mintha én veszem le róla, legalábbis ezt tapasztaltam. Ha a másik kutya nagy és nem akarja megérteni "szép szóból" hogy ne velük szórakozzon akkor van az hogy földhöz vágja és nem engedi felkelni, ha ketten vannak akkor összedolgoznak és olyankor szokott repkedni a másik kutya vagy döndülni nagyokat a földön. Sose harapnak egyébként ilyenkor és egy idő után lehetőséget adnak, hogy a másik elmenjen és békén hagyja őket, ha ezek után nem él vele és még mindig janinak gondolja magát akkor már csak akkor áll fel amikor én rájuk szólok, hogy elég most már.


4.Semmi különöset, azzal játszik akivel éppen kiválasztották egymást vagy közös labdázás van. Ugyanúgy viselkedik mintha ketten lennének csak olyankor több a játszótárs és a választási lehetőség :)


Egyébként a két kutyám eltérő egyéniség, de nagyon hasonlóan reagálják le a más kutyával való dolgokat. Az egyikük inkább hidegebb és türelmesebb a másik inkább barátságosabb de nincs annyi türelme. Viszont amiket leírtam az mindkettőjükre igaz, csak más az időtartam illetve az intenzitás és minden szinte csak a másik kutyán múlik, mert ők annak megfelelően viselkednek.

2014. febr. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
köszönöm neked a választ! az enyémnek van egy-két ellensége akik kisseb korában piszkálták, ezeket nem szereti. az egyiket most nemrég elintézte, lenyomta a földre ráfeküdt és hörgött rá ezerrel, de valóban nem harapta meg az enyém sem. de ez a kutya kétszer is megharapta az enyémet, mire ezt csinálta vele. a másik az egy pitbull szuka, érdekes régebben jóban voltak viszonylag, most az én corsom folyamatosan vadászik rá, nyomás alatt tartja
2014. febr. 15. 21:47
 3/14 anonim ***** válasza:

Apukámnak van, de sokat foglalkozom vele. 14 hónapos ivartalan kan.

1. Nagyon jó fej, tök finoman játszik.

2. Leginkább behódoló

3. Sehogy :D Mostanában mondjuk már a kaját nem engedi, hogy kiegye a kutyám a táljából, de szikrája nincs benne a dominanciának.

4. Feszültséget old, azt nem bírja, ha bárki feszkózik. Igazi, született terápiás kutya. Oda megy, ahol feszkó van, és bárkit elcsal játszani, nagyon cuki.


+1: hát ő nagyon nem egy tipikus corso, inkább egy corsó bőrbe bújt pillangó :)

2014. febr. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
pedig nagyon figyelünk rájuk hogy ne balhézzanak de ami egy kutyának letámadás az egy corsonak még csak durva játék. most 9hónapos szerintem erősen domináns a kutyákkal velünk nem az. szófogadó ha gáz van elhívom és jön is. szerinted rosszabb lesz vagy megnyugszik inkább. bár szerintem még nem volt igazán agresszív egyszersem.
2014. febr. 15. 21:55
 5/14 anonim ***** válasza:

- hogyan játszik?

Ahogy akar, függ a saját temperamentumától, a kedvétől, a játszópartnertől, és persze a neveltetésétől. Ahogy bármelyik más kutyánál is.


- hogy viselkedik szegről-végről ismert kutyákkal?

Jó esetben maximum úgy, ahogy te megengeded, egyébként szintén az előbb felsorolt paraméterek játszanak.


- hogyan dominál?

Jó esetben sehogy.


- mit csinál ha sok (10+) kutya van jelen, szabadon.

Lásd az első és a második pontot.


Sorry, de ő is csak kutya, nincsenek fajtaspecifikus szociális skilljei. Alapból esélyes, hogy szeretne dominálni, meg szeretne durván játszani, de ez nem azt jelenti, hogy fog is. A pitem is egy zsarnok vadállatnak indult, most meg ő a saját meg a szomszéd 9-10 éves kutyák legjobb játszópajtása, egyedül a szubmisszív kölykökkel vadó hörgős játékról kell még leállítani, de az is folyamatban van.

2014. febr. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Jahogy cane corsoTOK, sorry, ezt nem láttam, csak úgy általában írtam :)
2014. febr. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! Akumi, szerintem van fajtára jellemző viselkedés. pl a corsonál a terület őrzés. vagy a vadász ösztön. nyilván egy 9 hónapos kamasz még nem olyan fegyelmezett, még alakul. amúgy nincs vele semmi gond, nem agresszív, póráz nélkül sétálunk. de ezt a két kutyát nem csípi, föleg a pit szukát. ahová járunk ott van picitől az óriásig mindenféle kutya mindegyikkel jóban van, játszik a kicsikk .el is. néha azt csinálja hogy a fejét ráteszi a másik kutya marjára és a mellével tolja. ilyenkor rá szólok akkor eljön.
2014. febr. 16. 08:10
 8/14 A kérdező kommentje:
az azért érdekes, vagy intő jel talán hogy a pit szuka, akivel volt már egy-két afférunk semmit nem tud vele kezdeni pedig pár kutyát már megtépett, mármint a pitbull szuka. nem tud ráfogni, pedig megpróbálta már. ha egyszer kétszer össze vesztek a corso egyszerűen letarolta, átgázolt rajta, utána a pit behúzott farokkal közlekedik de aztán újra próbálkozik, rá morog, oda kap félti a labdáját. én úgy látom hogy az én corsom már direkt provokálja ilyen kis rafkós módszerekkel hogy oda billeg amikor az labdázik, vagy amikor szalad űzőbe veszi folyamatosan nyomás alatt tartja, amúgy két éves a pit szuka és pár kutyát már megmarcangolt, kölyköket is. lehet hogy a corsom tudja hogy védeni kell tőle a többi kutyát. mert régen nem volt ilyen a pit és akkor jóban voltak igaz az enyém is kisebb volt. vagy csak szimplán riválisok. a gazdival jóban vagyunk úgyhogy szeretném ha kijönne a két kutya. bár én úgy látom hogy a gazdit ez frusztrálja hogy nem az ő kutyája a "legkeményebb".
2014. febr. 16. 08:55
 9/14 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Egy corso teljesen más világ mint egy pit vagy staff. Más a játék stílusa, más a hozzáállása, kb mindenben más :D

Az enyéim 1 éves korukig mindent játéknak vettek. A nagyobbikkal volt ilyen esetünk szintén pittel. Ő még akkor a támadásait játéknak vette, szaladt előle, bevárta,utolsó pillanatban elpattogott, mintha játszanának csak a pit komolyan gondolta. Ugyanúgy nem bírt fogást találni rajta, talán ezért vette játéknak mert nem fájt neki.

A másik kutyám 3 hónaposan kapott kétszer egy stafftól, azóta nemrég találkoztak először és fél tőle nagyon. Valószínűleg az él a fejében, hogy nagyon fájt neki amit okozott és most is ez lenne, pedig már kétszer akkora mint az a kutya. A roti ideiglenesünket is simán földre vitte, a kis staffhoz meg hozzá sem mer érni :) Hát ez van, nem találkoznak, más kutyákkal való kapcsolatában meg nem jelent semmit szerencsére.

2014. febr. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"szerintem van fajtára jellemző viselkedés"

Mondta valaki, hogy nincs? Azt mondtam, hogy a szociális szokásaik alapvetően nem egyediek, hiszen ugyanazzal az ösztönkészlettel születnek, mint az összes többi kutya. Van egy temperamentumuk, amit belevisznek ebbe is persze, de ez nem előre kódolt, egyede és nevelése válogatja.

2014. febr. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!