Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezt hogy oldjam meg?

Ezt hogy oldjam meg?

Figyelt kérdés

Nincsenek alapvetően előítéleteim a kutyafajtákkal szemben, de a kauktól tartok. Ahol sétálunk, ott visznek egy kaut, most kb 8 hónapos, óriási kutya. Nekem egy épp erősen kamasz, és szárnyait próbálgató közepes ivaros kan kutyám van. Nincsen sokszor pórázon, de ma épp azon mentünk. Kekeckedett egy másik kutyával, azt sikeresen tiltottam, majd egyszerre sokan lettünk, pórázra vettem, viszont 3-4 kutya ott rohangált, és jött a kau is pórázon (mindig pórázon van). Hát én nem engedtem oda a kauhoz, talán a pórázt is húzhattam vissza, ezért ugatott, mint a veszett fene, természetesen tiltottam. Annyira felhúzta magát, hogy amikor egy kölyök odajött hozzá, akkor arra is rámordult, a gazdik úgy néztek rám mint egy kutyagyilkosra.

Jövő héten viszem ivartalanítani, természetesen nem ezzel akarom a mostani gondokat megoldani, de kíváncsi vagyoka véleményetekre.

A domináns szárnypróbálgatásokat megoldja-e? Odaengedje a szintén kölyök, viszont már felnövekvő, ivaros kauhoz, aki mindig pórázon van? (ivartalanítás utánra értettem)

Hogy szoktassam le a rossz pórázos viselkedésről? (mondjuk nem mondanám, hogy ez állandó, mert eddig kétszer fordult elő, hogy elkezdett ugatni másik kutyára, de csakis pórázon)



2014. febr. 15. 20:12
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja és ilyenkor használ a grabancrángatás? Vagy ültessem le magam mellé? Gondolom rossz lehet neki látni, hogy a többi kutya ott rohangál szabadon, és feszül a pórázon. Csak az az igazság, hogy én tartok attól a kautól, mert egyértelmű ki győzne...és most nagy a szája a kutyámnak.
2014. febr. 15. 20:20
 2/8 A kérdező kommentje:
Az szintén a sztorihoz tartozik, hogy nem bízok a kau gazdáiban, mert első kutyájuk, és ha megy a kutya, akkor vonszolja maga után a nőt. Amúgy barátságosnak tűnik, de akkor sem engedném oda a kamaszodó kutyámat, hogy megnézzük.
2014. febr. 15. 21:03
 3/8 anonim ***** válasza:

Addig engedd oda míg a kau nem nyitja ki a csipáját, ha még nem nyitotta ki :D

Viccet félre téve..

A kanos erőfitogtatásban biztos segít majd, de nem feltétlen szűnik meg. Tőled is függ, hogy fogja fitoktatni magát.

A legjobb megoldás, ha egy jobban hozzá értő látná a kutyát, mert úgy lehet jó tanácsot adni.

Amikor az enyémek kamaszok voltak és valamikor bepróbálkoztak laskát osztottam, oda elég volt annyi és normális is lett. Ha már igazán belelendült nem biztos,hogy érzékeli a pofozgatást, távolabb vinném leültetném, befejezi, vissza. Ha megint elkezdi kezdeném elölről, ha rendes jutalmaznám.

Ha meg sokszor találkoztok a kauval,akkor minden féle képen kapcsolatot teremtenék a gazdikkal, elmondanám mi van és összeismertetném őket. Remélhetőleg vevők rá. Először csak sétáljatok el egymás mellett a gazdikkal, kutyák a kinti oldalon. Ilyenkor ha jól viselkedik a kutyád jutalmazd, ha nem akkor szólj rá. Aztán távolabb egymástól,de már a kutyák belül. Aztán egyre közelebb. Ilyenkor annyi a cél,hogy közömbösek legyenek. Később ha összeszagolnak, ne várd meg míg befeszül esetlegesen a kutyád,el kell hívni, majd megint vissza.

Egyébként az kau, aki nem akarja rögtön megölni a közelébe kerülő kutyát, verekedésnél nem olyanok mint pl a pittek,hogy addig fogja míg szuszog, sokkal korrektebbek ennél. Meg 8 hónaposan még óriás babák :D, ha már ilyenkor is kemények,azt hallhattad volna szerintem :)

2014. febr. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A félszet a kauval szemben szerintem én tettem bele, és mert nem engedem oda illetve mert nagyobb kutya (fél a nagyobb kutyáktól, de nem agresszív), ezért ugatja. Nem tudom, hogy jelen esetben jó ötlet volna-e odaengedni, szerintem ivartalanításig biztosan nem. Olyan fura, ezta kutyát én neveltem, eddig bíztam benne, de ez a kanos erőfitogtatás teljesen új. Ma le tudtam egy másik kutyáról tiltani eredményesen, na de az nem egy kau volt, és ott mindkét kutya szabadon volt.
2014. febr. 15. 23:10
 5/8 anonim ***** válasza:

Az,hogy nagy és kau nem jelent semmit. Sokszor sokkal korrektebbek, mint a többi kutya. Én amikor kakaskodtak velük tudtam neki mondani,hogy hagyd stb. Addig a másik gazdinak pl van ideje helyre tennie a sajátját. Meg sok kisebb kutyát nem is tekintenek ellenfélnek. Persze vannak más példák is, csak azért írom,hogy nem kell általánosítani és lehet látni mikor egy kau csúnyán néz.

Ha a fent leírt gazdik elsétálnak,majd kutyák elsétálnak pórázon egymás mellett közelítős móddal mész oda összeszaglászás előtt nem lehet baj és látod ,hogyan viselkedik a kutyád és időben le tudod tiltani és addig csinálni míg meg nem érti.

2014. febr. 16. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Közben aludtam rá egyet és rájöttem, hogy jobban meg kéne bíznom a kutyámban. (Tudom, hogy alaptalan a félelmem a kauval szemben.) Azért ivartalanítás előtt nem nagyon megyünk oda pórázosan kutyákhoz, max póráz nélkül, meg ha befeszül, akkor szerencsére kajával jól el lehet vonnia figyelmét. Kamasz és ivaros is, na.
2014. febr. 16. 12:03
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát ha kötekedős a kutyád, akkor ilyen fegyelmezetlen állapotban ne engedd oda... Ha már megtanulta mit szabad mit nem, akkor igen.


AZ én kan kutyám mindenkivel haverkodik (közepes), csivaváktól kezdve malamutig minden méretűvel, neme is tök mindegy, őt pl. oda merem engedni nagy és erős kutyákhoz is. A tiedet nem merném. Sőt, amíg ilyen dominánsan viselkedik, nem ártana folyamatosan pórázon vinni, amíg megtanulja, hol a helye.

2014. febr. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Viszont ha és ameddig nem kezd el balhézni, le se tudom állítani, így nem fogja megtanulni hogy helytelen acsarkodni...Ez ilyen nagyfiús dolog, nem igazi verekedés..
2014. febr. 18. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!