Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kell-e kutyaóvodáa járatni a...

Kell-e kutyaóvodáa járatni a kutyámat?

Figyelt kérdés
Border Collie kiskutyám van.(Happy), és arra lennék kíváncsi, hogy kell -e majd ,,kutyaszocializációs oktatásra járatni? Mi ennek a lényege? Hol vannak ilyen helyek?

2014. febr. 15. 20:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Erősen ajánlott. Ennek az a lényege, hogy a kiskutyád találkozik más kiskutyákkal és tudnak együtt játszani, így felnőttként nem lesz majd félős/agresszív ha idegen kutyával találkozik, illetve nem érti félre a másik kutya jelzéseit (pl az csak játszani szeretne vele, a tiéd meg támadásnak veszi). Ezen kívül te is összebarátkozhatsz emberekkel és lesznek ott emberek akik majd ellátnak sok-sok jó tanáccsal a kiskutya neveléssel kapcsolatban.

Hol laksz? Beírod a Google-ba a lakóhelyed és azt hogy kutyaovi/kutyaóvoda és voilá.

2014. febr. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha kezdő kutyás vagy, én mindenképpen ajánlom. Én vagyok kezdő, sőt papíron oktató is vagyok, mégis járok a kölyökkel :)

Az ovi nagyon jó arra, hogy kontrollált környezetben gyakoroljatok, és lényegesen hatékonyabb már az oviban megelőzni a problémákat, mint a suliban majdk kijavítani egy már "elrontott" kutyát. Sokan szerintem ovi után suliba már nem is iratkoznak be, mert az alapokat megtanulják az oviban, és az nekik elég is.

Megtanul a kiskutya is kutyául az oviban, és te is :)

2014. febr. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem kell, ha tudsz neki rendszeresen normális kutyatársaságot biztosítani, és a nevelésével sem adódnak problémáid. De bármelyikkel gond van, érdemes keresni egy jobb kutyaovit, mert kölyökkorban sokkal egyszerűbb ezeket elintézni, mint felnőttként.
2014. febr. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én olyan környékre költöztem ahol nem ismertem kutyásokat. Kaptam egy kiskutyát, akinek nem volt valami erős idegrendszere. A kóbor kutyákon kívül 8 hónapig nem találkozott fajtársakkal, nem gondoskodtam róla hogy szocializálódjon. Nemrég találtam mégis egy kutyás társaságot, ahová elkezdtünk járni. Nem kívánom neked hogy megtudd, mit éltem át, mikor végig kellett néznem, hogy retteg, esik pánikba és menekül a kutyám a két másik elől, akik csupán játszani szerettek volna vele, de ő ezt nem tudta (és gondold el, mi lett volna, ha félelemből még agresszív is lesz). Nagyon nehezen és lassan, de elkezdett feloldódni, azonban még mindig nagyon messze vagyunk attól hogy teljesen természetesen viselkedjen a többi kutyával. Így utólag látom, mekkora hülye vagyok, hogy nem kerestem bármi áron lehetőséget a szocializációra, de legalább a következő kutyámat már nem fogom elrontani. Ahova járunk, nem kutyaovi, csak egy összejáró társaság, de szocializálás szempontjából tökéletes. Alig várom hogy hozhassak egy kiskutyát és neki végre tökéletes körülményeket biztosíthassak az egészséges fejlődéshez. Már régóta tervben van egy 2. kutya, nagyon vágyom rá. De tudod, miért nem hozhatok még? Nos azért, mert előbb helyre kell hozni a mostani kutyámat. Érted, ugye, ez milyen kellemetlen helyzet? Mert megelőzhető lett volna.


Nem tudom, a Te kutyád milyen típus. Az enyémnek nyilván rátett egy lapáttal hogy elég gyengék az idegei, de a jelenlegi tapasztalataim alapján azt tudom mondani, hogy m i n d e n k é p p keress egy kutyás társaságot, ahol szocializálhatod a tiedet. Az ovi annyiból jobb, hogy van ott valaki, aki biztosan ért a kutyákhoz. :D


Sok boldogságot a kutyuhoz!

2014. febr. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Szilvi & Argos ***** válasza:

Kezdő kutyásnak majdnem kötelező :)

Többieknek erősen ajánlott, mert a szocializációt legfontosabb kis korban elkezdeni

2014. febr. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a válszaitokat!!:) amugy Border Collie kutyam lesz..De ugy dontottem, (valaszaitokbol is itelve)! Hogy menni fogok..en is ugy gondolom, hogy jo ez a dolog!! ;) megegyszer nagyon szepen koszonom mindenkinek!!;)
2014. febr. 21. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!