Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Eméletileg egy yorkshire...

Eméletileg egy yorkshire terrierből és egy westiből lehet fehér színű yorkshire?

Figyelt kérdés

Csak elméleti kérdés!!!!!!

Nem szándékom se a szaporítás, se a keverék-gyártás!

Csak észrevettem, hogy van egy kutyafajta-újító hullám (a designer kutyákra gondolok, akik igen, egyelőre kiszámíthatatlanok, de amelyik szerencsés párosítás, abból szerintem valamikor külön fajta lesz), és elgondolkoztam, hogy nekem talán egy fehér yorkshire tetszene a legjobban. Szeretem a yorkshire jellemét, szőrtípusát, ahogy olyan puha, a westi már egy fokkal túl "terrieres", és a szőre is más, viszont a fehér kutyák nagyon tetszenek. Vajon ki lehet hozni ezt valahogy? Nyilván nem 2 ilyen kutya összerakásával, hanem évek-évtizedek múlva, lehet majd fehér yorkshire?



2014. febr. 16. 01:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Max fehér színű yorkshire jellegű keverék.

Nekem amúgy a barna-cser rottweiler tetszene, gondolom barna dobival rotit keresztezve egyszer csak lenne ilyen kutya. :D

2014. febr. 16. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
59%

"amelyik szerencsés párosítás, abból szerintem valamikor külön fajta lesz"


Nem, ezekből sohasem lesz külön fajta, ugyanis biológiai (genetikai) képtelenség lenne. Sok leírás található a neten a fajtatenyésztés kialakulásáról és módjáról, a fajtatiszta kutyákról és az F1 hibridekről is. Keress rá és olvasd el őket! Meg fogod látni, hogy az F1 hibridekből nem lehet külön fajtát csinálni.

2014. febr. 16. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Nemrég megjelent egy érdekes cikk szintén az F1 hibridekkel kapcsolatban:


Megbánta tettét az első hibridkutya megalkotója

[link]



Akármennyire is jól és gyorsan alakítható szelektálással a kutya mint faj kinézete és jelleme, azért bármit nem lehet megcsinálni vele.

2014. febr. 16. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Biztos hogy nem lenne belőle egy yorkshire formájú, méretű, ugyanolyan puha szőrű kutya csak fehérben.
2014. febr. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Van fehér yorkie…

Biewer yorkie.

Nem holnap fehér de fehér

2014. márc. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!