Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szoba kutyások! Ti hogyan...

Szoba kutyások! Ti hogyan oldjátok meg azt az időt, amikor dolgoztok, hol végzi el a kutyus a szükséges dolgait?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy van egy kutyusom, kinti-benti kutyus. Általában nappal és éjszaka is velem van bent a házban, de jelzi ha ki kell mennie s olyankor kiviszem. Miután elvégezte a dolgát már autómatikusan jön is vissza a házba nem is kell kérvényt nyújtani neki, hogy bejöjjön. Eddig nincs is probléma.


A gond ott kezdődik, hogy anyagi körülmények miatt költöznöm kell egy Lakásba, van egy közös udvar, ahol már van egy kutya kikötve láncon.

Na már most én még mindig a szüleimmel élek, mert segítek nekik addig míg helyre nem jönnek anyagilag. S ha sikerül végre kiköltöznünk ( mert már csak a festés, van hátra) akkor a kutyus nélkül kellenne eljönnöm.


Szüleim szerint nem olyan szoba kutyus a jelenlegi kutyánk aki érhet kb a térdemig, szóval tényleg nem olyan nagy. S hogyha mind dolgozunk tovább, hogyan oldjuk meg a kutyus nagy, és kisebb dolgait.


Nagyon szeretik a kutyát, de szerintük nem való oda ahová költözünk. Kikötni meg nem szeretném mert nincs hozzá szokva, kettő pedig nagyon embercentrikus. Rosszul van ha egyedül hagyom még az udvaron is, olyan sírást lerendezz hogy néhány szomszéd már kiszólt hogy bántjuk a kutyát? aztán elmagyaráztam nekik hogy velünk nőtt fel, mindig volt vele valaki ( tudom most hordjatok le hogy így neveltük fel ) de pár perc után magára talál az udvaron.


A házon belül jól viselkedik bár vannak afférjai mint a játékai ellenére is amit elér könyveket elkezdi rágcsálni s ez is ellene szól a szüleimnél. Szerintetek mi lenne a legjobb a kutyusnak?


Szüleim új gazdit javasoltak.



2014. febr. 16. 13:26
 1/8 A kérdező kommentje:
Azt még elfelejtettem leírni a kutyusról, hogy 8 hónapos, leányzó, és keverék szóval még fiatal is.
2014. febr. 16. 13:27
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Jézus, mennyi szívtelen ember van. Ha már egyszer befogadtátok, akkor nem dobhatjátok ki, nem egy tárgy, hanem élőlény! Kezdd el őt szoktatni a "leváláshoz" mozgasd le, a fáradt kutya átalussza azt az időt, amíg egyedül van, nézz utána a neten a "szeparációs szorongás" kezelésének... felelősségteljesen eldöntöttétek, hogy kell nektek ez a kutya, akkor most már tessék gondoskodni róla!
2014. febr. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Félreértés ne essék, én gondoskodom róla :) De ahogy a szüleim mondják nekem: "ameddig az én házamban laksz az lesz amit mi döntünk el" kb ez a felállás nálunk is.


Én megvagyok róla győzödve, hogy tudnánk tartani továbbra is úgy lakásban, még ha dolgozom is mellette, csak ők ilyen önfejűek és rögtön keressek új gazdát de nem szeretnék.


Ezért kérem a tanácsotokat, hogyan lehetne mégis megoldani vagy megváltoztatni szüleim véleményét.

2014. febr. 16. 13:36
 4/8 anonim ***** válasza:
2014. febr. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 sippara ***** válasza:
100%
Marha egyszerűen: Oké, akkor külön költözünk, ti megoldjátok, ahogy akarjátok, és én is megoldom, ahogy akarom.
2014. febr. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A kutya szépen megvárja a dolgával, amíg valaki haza nem ér, ennyire egyszerű. Leviszed reggel sétálni, mondjuk jól le is mozgatod, hogy ne legyen kedve rágcsálni, vagy neadjisten veszel egy szobakennelt, és abban hagyod otthon; aztán leviszed, ha hazaértél, meg utána este, és voila, tiszta a lakás. Mindenki más is így csinálja, akinek lakásban van kutyája.
2014. febr. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
azért gondolom ez enyhe csúsztatás és inkább ő függ a szüleitől, mint a szülei tőle. különben nem lenne "amíg az én házamban..". amúgy meg sétáltatni kéne azt a kutyát. ha eddig is kb folyton a házban volt, akkor nem lesz valami hatalmas változás neki, ha most is bent lesz. majd nem egyedül lesz a kertben, hanem veled sétál. ez neki így jobb is. túl skat nem foglalkoztok vele. ha nem is akartok többet, akkor tényleg ajándékozzátok el, mert ő még kölyök, találhat gazdit, aki törődik is vele.
2014. febr. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Minden nap ugyanazokban az időpontokban viszed le sétálni. Akkor tudni fogja, meddig kell úgymond visszatartani. Séta alatt jól lefárasztod, otthon hagysz neki játékokat, illetve rágnivalót. Ennyi. Nekünk jól viseli, pedig csak 6 hónapos múlt.
2014. febr. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!